Shop Forum More Submit  Join Login

    Podczas przechodzenia przez portal, pomiędzy dwoma światami Izuki zemdlał i dalej nie wiedział co się działo. Wewnątrz portal miał jasną barwę, taką samą, jak na początku, zanim wszedł do jego wnętrza. Jeszcze przed stratą przytomności przyjrzał się dokładnie. Zobaczył prostą drogę, a po bokach były przejścia, prawdopodobnie do innych światów, które prowadzą do jeszcze innego wymiaru, albo czasu, epoki. Nie chciał ryzykować , więc nie zmieniał drogi, podążał dalej ku końcowi portalu.

    ***

    Ostatnio dwunasty klan miał sporo roboty. Liczba Demonów Mroku zwiększyła się wcale o nie małą liczbę w całym Soul pojawiały się dziesiątki, albo więcej tych darmozjadów, którzy czyhają na odpowiedni moment, żeby zaatakować bezbronnego człowieka i pożywić się nim. Związku z tym stanem rzeczy przywódca dwunastego klanu utworzył parę grup, która każda składała się z trzech członków klanu i zostawali przydzieleni do konkretnego pobliskiego innego miasteczka, czy to mniejsze, czy to większego. Było to nim bez różnicy, bo byli wyszkolonymi wojownikami, albo zabijakami. Ale w jednej grupie, w której powinno być trzech członków było tylko dwóch, niestety nie było trzeciego członka, a na porę przyjmowania innych do swojego klanu było bardzo ryzykowne, jeśli się nie zna kandydata do dwunastego klanu. Woleli zaryzykować nawet, jeśli to są jedni z najlepszych. Tak uważano w pośród większości, więc tą dwójkę wysyłano, przeważnie do poważnych misji, czy ataków demonów mroku. W tej specjalnej grupie znajdowali się Ikaru Daishi i Hisaki Shuohei, Ikaru został przygarnięty w wieku szczęściu lat przez przywódcę Zacari’ego Yakshi dwunastego klanu, a Hisaki w wieku młodzieńczym został przeniesiony do dwunastego klanu przez poprzedniego przywódcę z dziewiątego klanu.

    Aż do dzisiaj Hisaki nie poznał przyczyn dlaczego przeniesiono właśnie do dwunastego klanu. Słyszał tylko pogłoski, że to dla jego dobra, i że przewyższa swoimi umiejętnościami pozostałych z dziewiątego klanu. Nic mu nie pozostało, żeby w to uwierzyć, bo na początku szukał odpowiedzi na siłę i to nie opłaciło, oraz przyniosło ze sobą negatywne skutki. Z  dalekiego miasteczka znajdującym się w południowo zachodnim  kierunku, zaczęto go nazywać kosiarzem. Było to uciążliwe, że tamci mieszkańcy nazywali go „kosiarzem”. Wtem przestał szukać odpowiedzi na dręczące go pytanie –„ Dlaczego zostałem przeniesiony do dwunastego klanu…”- . Uwierzył w pogłoski, nie znając prawdy, nic mu  więcej wtedy nie pozostało, żeby uwierzyć, bo prawdy prawdopodobnie nie dowie się, nigdy.

    Wszystko co dotychczas działo się w Krainie Soul było neutralne, czyli zwykła codzienność, która może wydawać się prosta, nawet łatwa dla przeciętnego obywatela większych miasteczek, w których większość klanów miały swoje siedziby, ale naprawdę tak nie było. Wręcz przeciwnie było coraz więcej ataków z strony demonów mroku, które nie szczędziły ani dnia,  ani nocy, więc Zacari zdecydował wprowadzić nocne patrole, żeby nie było takiego ogromnego chaosu. Były zmiany co cztery godziny, żeby nikt nie miał, nie doboru snu. Rozpiska była przywieszona w holu przy prawej ścianie. Hisaki zawsze miał patrol w godzinach dwudziesta trzecia - druga w nocy. W tych godzinach mógł lekko ponieść się swoim emocją i wykorzystać odrobinę więcej swoich umiejętności i umiejętności swojego miecza. Ale dzisiejszy nocny patrol nie był zbyt miły dla ciemno włosowego mężczyzny, ponieważ dzień przed swoim patrolem dowiedział się od dowódcy, że w innych klanach dusze w mieczach swoich właścicieli zmaterializowały się do postaci fizycznej. Na tą wieść Hisaki trochę zaniepokoił się, bo sam wiedział, że z swoim duchowym demonem nie zbyt dobrze się dogaduje i nie chciał mieć w tego powodu żadnych problemów. Myślał, że to co dosięgło inne klany, nie dosięgnie dwunastego klanu, ale te myśli były błędne i to dosięgło dwunasty klan oraz wszystkie inne, nawet miecze bez właścicieli.

    Podczas patrolowania wschodniego lasu był bardzo poddenerwowany, ale na jego twarzy, ani w czynach, ruchach nie było tego widać, widocznie zdenerwowanie stłumił wewnątrz siebie, albo przyswoił do siebie tą myśl, że inne dusze meczy zmaterializowały się i trzeba będzie czekać na rozwinięcie się tego wszystkiego. Biegł bez żadnego zatrzymania się i rozmyślał nad tym wszystkim co teraz miało by miejsce, albo ma już miejsce, tylko jeszcze nie w dwunastym klanie. Nagle poczuł sporą ilość energii, która była mu znajoma, czyli w wschodnim lesie zawitał demon mroku. Hisaki przyspieszył bieg, aż dotarł na niesporą polanę znajdującą w głębi wschodniego lasu i w samym jej centrum demona mroku, jak na najniższego demona w randze był trochę wyrośnięty . Pogromca dobył swego miecza i zadał pierwszą sporą ranę na przed ramieniu wroga, można było tylko usłyszeć krzyk bólu. Przy drugim ataku Hisaki chciał wykorzystać umiejętność teleportacji i wykorzystał to, żeby zadać ostateczny ruch ze swojej strony nie chciał z nim się cackać, bo jeszcze miał sporą część lasu, żeby sprawdzić czy jeszcze inne demony mroku nie pojawiły się w tych okolicach. Pojawił się za Shaeko *  i chciał już zadać ostateczny atak, ale został odepchnięty i zraniony przez wroga . Upadł na ziemię i wypadł mu z dłoni miecz nieopodal niego, centralnie przed nim . Spojrzał się zza siebie i spostrzegł, że Shaeko zbliża się do niego. Hisaki zaczął się czołgać po ziemi w kierunku swojego miecza, żeby nie zostać zabitym przez takiego wroga . Był już tak blisko, żeby sięgnąć po swój miecz, brakowało paru milimetrów , a czuł na plecach oddech demona mroku. W tym momencie dla Hisakiego były ważne każde minuty, nawet sekundy… aż nagle usłyszał bardzo charakterystyczny dźwięk łańcucha, jakby coś było przymocowane na samym końcu łańcuchem i łączyło się przez łańcuch. Szybko odwrócił się i zobaczył uciętą głowę Shaeko leżącą na ziemi, a później jego ciało zmieniało się w pył wraz z uciętym łbem. Znów usłyszał ten dźwięk, jakby jakaś rzecz wracała do kogoś, skierował swój wzrok do źródła i zobaczył  w świetle księżyca duszę swojego miecza z lekko pochyloną głową. Jest to postać stworzona z cienia, ma uszy ostro zakończone i ma małe kły. Oczy zaś stanowią same białka, albo niektórzy mówią, że oczy ma koloru białego.Długie włosy zaczesane do tyłu dosięgające prawie stóp. Na około ramion  i przedramionach znajduje się czarny materiał oraz dolną część swojego ubioru także ma z tego samego materiału.  A w rękach trzymał dwie, czarne, spore kosy, których ostrze były odwrotnie wygięte, a uchwyty są połączone czarnym, długim łańcuchem. 

Druga część mojego opowiadania :D
Oraz z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim Wesołuch Świąt, spełnienia marzeń, zdrowia, szczęścia, dużo prezentów pod choinką oraz miłą zabawę w Sylwestrową Noc w oczekiwaniu na nowy rok :D

Poprzednie: Inny Świat Cz.1 --->  Powrót
Następne: Inny Świat Cz.3 --->  Hisaki i Kazeshini-walka czy próba konwersacji


Shaeko* - inna nazwa Demona Mroku używana w starożytnym języku. 

Add a Comment:
 
:iconbaloonhead:
Baloonhead Featured By Owner Edited May 21, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Naprawdę ciekawie wykreowany świat oraz interesujący rozdział ^_^
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner May 22, 2016
Dzięki :D Sweating a little... 
Mam nadzieję, że się podoba i będziesz czytać dalej ;)
Reply
:iconmaisha-iris:
Maisha-Iris Featured By Owner Edited Feb 26, 2016  Hobbyist
Bardzo ciekawy rozdział :D Całkiem sporo się działo, a końcówka była najlepsza :) Masz sporą wyobraźnię.
Tak jak powiedział BladeRiver, jest problem z konstrukcją zdań, pojawiają się także dziwne zwroty typu "ciemno włosowy mężczyzna". Jestem pewna, że z czasem nauczysz się tego unikać ;)
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Edited Feb 26, 2016
Bardzo dziękuję :D Tak to prawda, że tam sporo się działo, ale mogę powiedzieć , że przez pewien okres czasu działo się o wiele rzeczy więcej niż do tej pory, ale to co było to uspokoiło się ;)
No końcówka, jak końcówka, chciałam, żeby zachęcała do przeczytania kolejnej części ;) I chyba, to udało się.
Och... dzięki bardzo.
No tak, już BladeRiver o tym mi wspominał, ale staram się, żeby było lepiej. :D
To w takim razie zachęcam do czytania kolejnej części, ora życzę miłej lektury ;) :D :hug:
Reply
:iconbladeriver:
BladeRiver Featured By Owner Feb 6, 2016  Student
No no, nie powiem że nawet ciekawa druga część, ale myślałem że coś ciekawszego się zdarzy i będzie więcej o Izukim niżeli o Hisakim. 

Pomimo tego wszystkiego, musisz nauczyć się dobrze układać zdania, bo się strasznie pogubiłem, nie rozumiałem połowy z nich, ale wiesz, nie musisz się tak bardzo tym przejmować, ja też na początku waliłem takie gafy. Biorę się teraz za trzecią część.
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Feb 6, 2016
Heh... każdy ma swoje zdanie po przeczytaniu mojego opowiadania i na jego temat.
No akcja potoczyła się, jak potoczyła więc trzeba się z tym pogodzić.

Spoko. Mogłam spodziewać się, że nie wszyscy mogą niektórych zdań.
Reply
:iconbladeriver:
BladeRiver Featured By Owner Feb 6, 2016  Student
Ale co nie wszyscy mogą niektórych zdań D:
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Feb 7, 2016
Ok, rozumiem.
Reply
:iconbladeriver:
BladeRiver Featured By Owner Feb 7, 2016  Student
Ale o co kaman?
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Feb 7, 2016
To chyba ja źle coś napisałam, albo zjadła jeden wyraz.
...że nie wszyscy mogą niektórych  moich zdań zrozumieć. "
Reply
:iconbladeriver:
BladeRiver Featured By Owner Feb 7, 2016  Student
O właśnie, teraz jest wszystko jasne :)
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Feb 8, 2016
To dobrze. Wcześniej po prostu zapomniałam napisać jeden wyraz.
Reply
(1 Reply)
:icondorota1990:
Dorota1990 Featured By Owner Jan 4, 2016  Student Digital Artist
No i recenzji czas ^^
Więc początek, początek jest zapowiedzią tego na co czekają czytający. Niektórzy by narzekali że krótkie, ja wolę krótkie a na temat i przyciągająco + Czasami fabuła zbyt za długa znudzi niż zaciekawi ;)  Środek akcji bardzo ciekawy sposób opisany a końcówka rewelacyjna ! Same opowiadanie wyszlo Ci świetnie. Wszystko co opisałaś wyobraziłam. Gdybym była izukim zesrałabym się xd
Jestem ciekawa dalszych przygód Izuki opisu klanów przebiegu historii.
Pozdrawiam
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Jan 5, 2016
:D
No cóż ja nie mogę nic czytelnikowi nie mogę naobiecywać, jakiej to będzie długości początek czy też kolejna część. To wszystko wyjdzie jak ja napiszę. Bo ja różnie piszę raz długo raz krótko, piszę na tyle ile mi wena, albo wyobraźnia pozwala, więc proszę nie na narzekać. Różnie czytelnik, może to odbierać, jak fabuła jest za długa to może znudzić, albo może też niektórych zaciekawić, tych, którzy lubią długą fabułę, albo też mogą zdarzyć się, że jak jest krótka fabuła to czekają na więcej. Czytelnicy są różnic :D ;)
Och... dziękuję bardzo:D A różnie czytelnik może to odebrać co się dzieję obecnie w klanach albo w poszczególnych opowiadaniach.
To teraz będziesz musiała trochę poczekać, aż napiszę następną cześć :D
Dziękuję jeszcze raz :D
Reply
:icondorota1990:
Dorota1990 Featured By Owner Jan 16, 2016  Student Digital Artist
nie ma za co :)
Reply
:iconladyfromeast:
LadyFromEast Featured By Owner Jan 1, 2016  Professional Traditional Artist
O kurcze, chyba bym się posrała ze strachu, gdyby takie coś wyszło z mojego miecza xD Jestem ciekawa co będzie dalej z Izukim i jaki ma związek z tym, co dzieje się w klanach?
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Jan 1, 2016
:D Widzę, że ten moment, gdy demon Hisakiego wkracza do akcji, po prostu ciebie zaskoczył albo nawet przestraszył, coś w tym sylu.
To wszystko zobaczysz albo raczej przeczytasz w kolejnych częściach opowiadania. ;)
Reply
:iconladyfromeast:
LadyFromEast Featured By Owner Jan 2, 2016  Professional Traditional Artist
Zaskoczył, zdecydowanie zaskoczył :D
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Jan 2, 2016
Cieszę się, że ciebie zaskoczyła druga część: D
( możesz podpisać w notce?)
Reply
:iconeksperyment:
Eksperyment Featured By Owner Dec 24, 2015  Hobbyist Traditional Artist
No, chyba nie układało im się aż tak źle, skoro go uratował. :D Szczerze mówiąc, myślałam, że to będzie Izuki, a nie demon Hisakiego.
A propos, demony służą zmiennokształtnym z szacunku czy raczej z przymusu?
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Dec 28, 2015
Na początku może tak się wydawać, że nie układało im się, aż tak źle, że go uratował, ale prawda jest trochę inna. Tak, to prawda, że czytelnik, może pomyśleć, że to będzie Izuki, ale jak się przeczytać dalej, to jest demon Hisakiego, jakby co, to sorry, że jakoś ciebie zawiodłam, że to nie był Izuki, ale potoczyło się inaczej... Niż myslałaś.
Hm... To jest trochę do tłumaczenia, ale odpowiem na to pytanie pozytywne, czyli niektóre demony służą zmiennokształtnym z szacunku, a niektóre z przymusu, oraz jest trzeci wybór, czyli w wieku młodzieńczym wybierają swoją drogę życia, którą chcą dążyć, przez reszte życia.
Jak będziesz chciała to umieszczenie to w którymś opowiadaniu, albo wyjaśnię.
Reply
:iconeksperyment:
Eksperyment Featured By Owner Dec 28, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Nie, nie zawiodłam się.
Fajnie, gdybyś umieściła w którymś. Myślę, że to by dodało klimatu. c:
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Dec 28, 2015
To fajnie, że nie zawiodłaś się tym faktem, że to nie był Izuki, tylko demon Hisakiego. 
Tak. Właśnie tak myślałam, żeby w którejś części przedstawić czytelnikom ( jeśli znajdą się jakieś osoby ) świat demonów. Heh... ja też tak myślałam, jeśli wszystko potoczy się dobrze, to czemu by nie :D
A coś ciebie zaciekawiło z owej części?
Reply
:iconeksperyment:
Eksperyment Featured By Owner Dec 29, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Czy coś mnie zaciekawiło? Hmm... Na razie chyba najbardziej czekam na to, gdzie wyląduje Izuki, chociaż jak teraz o tym myślę, to mam wrażenie, że ten jego portal będzie w jakiś sposób związany z pojawianiem się Demonów Mroku. c:
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Dec 29, 2015
To świetnie, że na to czekasz :D Być może większość moich czytelników na to czekają. ( tak myślę)
Może też tak, być, że portal Izukiego będzie w jakiś sposób związany z pojawieniem się Demonów Mroku, albo jeszcze coś innego, bo Demony Mroku pojawiały się, jeszcze przed zniknięciem Izukiego. 
( Tylko... dlaczego inni nie komentują drugiej części opowiadania... zastanawia mnie to...)
Reply
:iconeksperyment:
Eksperyment Featured By Owner Dec 29, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Oj tam się przejmujesz. Moich nie skomentowała ani jedna osoba jeszcze. xD
Reply
:iconyoji095:
Yoji095 Featured By Owner Dec 29, 2015
Może, w sumie masz rację..., ale z drugiej strony zależy mi.
Cz-czekaj, ty też piszesz opowiadania?
Reply
(1 Reply)
Add a Comment:
 
×

:iconyoji095: More from Yoji095


More from DeviantArtDetails

Submitted on
December 23, 2015
Submitted with
Sta.sh Writer
Link
Thumb

Stats

Views
1,432
Favourites
3 (who?)
Comments
32