xbastex's avatar

Tension

By xbastex
185 Favourites
18 Comments
2K Views
IMAGE DETAILS
Image size
4452x3012px 5.86 MB
Make
NIKON CORPORATION
Model
NIKON D5000
Shutter Speed
1/200 second
Aperture
F/7.1
Focal Length
35 mm
ISO Speed
200
Date Taken
Jun 8, 2013, 2:09:51 PM
Published:
© 2014 - 2020 xbastex
Comments18
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Lizzy4you's avatar
KPEKEP's avatar
melissyjane's avatar
Awesome capture!
hosagu's avatar
Well done. I like the very original lines of composition, which emphasize the... "tension" :)
JACAC's avatar
g r e a t . c a t c h . m y . f r i e n d . =)
Vermontster's avatar
myraincheck's avatar
wonderful capture, expressions and details rock.
maxlake2's avatar
Wonderful capture, and I love the diagonal composition! :nod:
:clap:
LostbunniesofWendy's avatar
HAHAHAHA, This looks amusing in some way
Valar84's avatar
Niesamowite że zdjęcie które nie było zaplanowane czy pozowane może być aż tak perfekcyjnie wykonane. Naprawdę fantastyczna robota, idealny kadr, gratuluję.
Próbowałem zrobić kilka zdjęć ulicznych, problem jednak w tym że lustrzanka strasznie hałasuje: nawet gdy nonszalancko robię tzw. "hipshot", i tak mam wrażenie że ludzie patrzą się na mnie z lekkim wyrzutem :)
xbastex's avatar
Reakcje ludzi są różne, jedni się uśmiechną, inni cie zwyzywają, a niektórym będzie to obojętne.
Podoba mi się to co napisała na ten temat Susan Sontag w swojej książce "O Fotografii";
"... Dobre obyczaje kultury fotograficznej nakazują udawać, że nic się nie zauważyło, gdy nieznajomy fotografuje nas w miejscu publicznym, o ile zachowuje on pewien dyskretny dystans - to znaczy, że nie powinno się ani zabraniać wykonywania zdjęć, ani pozować do nich" szkoda, że ta książka nie jest lekturą obowiązkową. ;)
Ja również czasem mam problem ze zrobieniem zdjęcia, lustrzanka faktycznie nie jest najlepsza do fotografii ulicznej, jest duża i głośna, a ludzie boją się dużych aparatów. Choć nie do końca podoba mi się styl fotografowania Bruca Gildena to trochę mu zazdroszczę, że nie ma żadnych oporów przed fotografowaniem ludzi z bliska. Przykład tego jak to wygląda w jego wykonaniu:  www.youtube.com/watch?v=IRBARi… (0:32)
Jeśli boisz się fotografować obcych ludzi ze względu na ich reakcję, zacznij od fotografowania wydarzeń, których w Krakowie nie brakuje, jak choćby niedawna rocznica 13 grudnia, przeciąganie smoka przez Wisłę, Juwenalia, Pola chwały (Niepołomice) marsz jamników, teatr uliczny, lajkonik, flash moby itd. Podczas wydarzeń ludzie są pozytywne nastawieni dla fotografów, wręcz niekiedy proszą o to żeby zrobić im zdjęcie, a takie reakcje pozytywnie nastawiają do prób fotografowania ludzi podczas fotografii ulicznej.
Valar84's avatar
Dzięki za rady i motywację, są one bardzo cenne. Jednak jak sam sobie możesz wyobrazić, najtrudniej zacząć :) Powoli się do tego zabieram, chciałbym stworzyć album pokazujący Kraków i Rzym (jestem w połowie Krakusem, w połowie Rzymianinem) w jakiś taki mniej turystyczno-pocztówkowy sposób. Kilka zdjęć już mam, ale póki co bez udziału "autochtonów", parę z nich wrzuciłem tu na dA i na fb, byłoby mi miło jakbyś mógł powiedzieć co o nich myślisz.
Co do wypowiedzi Susan Sontag, to zgadzam się na sto procent, mnie również nie przeszkadzałoby gdyby mnie ktoś na ulicy sfotografował (nawet się to parę razy zdarzyło na Rynku i pod Wawelem)... No chyba że się napatoczy właśnie taki Gilden, pewnie bym go co najmniej obdarzył złowrogim spojrzeniem, hahaha :D Ale niektóre jego zdjęcia są faktycznie ciekawe
Manlarr's avatar
awesome capture !!
Bearpaw78's avatar
Nice framed shot :-)
Amarantheans's avatar
I definatly love the contrast that the black and white gives the photo :)
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In