tiivik's avatar
ei
66 Watchers15.5K Page Views49 Deviations
  • Estonia
  • Deviant for 14 years
Badges
Super Llama: Llamas are awesome! (21)
My Bio
fghöar

Favourite cartoon character: cats in various sizes and colours

Favourite Gaming Platform
pc

Hi again or sort of good bye.

Hi again or sort of good bye.

So, yeah, I haven't been active at all. I have to admit that even though submitting art is easier than ever (let's remind ourselves of dA a few years ago.. ughhh) I still don't like it. The whole page design is still too cluttered and all the Ajax everywhere makes it load for a long time and really uncomfortable to use with browser tabs. Also, since I'm really busy or out of ideas a lot of time there's not much to submit anyway, so I'd rather post about things that aren't strictly art, but the category system doesn't really like that idea. The thing with needing to have a paid membership to browse more easily or re-design one's profile doesn'
0Comments

tere

tere

i tidied my gallery. too bad there's a hiding function instead of "delete all selected". it keeps me thinking about how the old stuff could reappear thanks to a glitch or the next version
0Comments

Comments 280

Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
su galerii on nii fääbjulos :drool: :D
13blackdragonsHobbyist Filmographer
Tänud! <3
HinynessHobbyist Traditional Artist
Tere :3
Sain aru, et oled see aasta animatsuris kohal :p
Ma ise tulen ka kindlasti kohale :D
(Otaku madness XD) käisin eelmine aasta ka, aga siis olin veel väga ebakindel ürituse osalemises. Nüüd on mul kindlam tunne ja loodan kõiges osa võtta saada.
Kui tahad võid mu pilte vaadata ja mingit tagasisidet anda :3
animatsuril jah. tule kindlasti :) võta sõbrad ka kaasa, seltsis segasem.

btw, me teeme naljakorras niisama päeval ringijooksmiseks tf2 cosplayd - st võistlusest osa ei võta, aga niisama for fun. võid ka kedagi teha ja sõna levitada selle kohta:)
HinynessHobbyist Traditional Artist
Ma vast aind ühe sõbra saan kaasa kutsuda. Teised ütlesid, et ei viitsi ega ei taha maksta nii palju raha. Mõned ei ole lissalt anime fännid. Üks sõber mul, kes on onlud suht anime friik, aga ta ei viitsi tulla sest ta on laisk. Pelab mänge all day and all night. Ise ma ainult ootasin kuni uus üritus tuleb.
Thank you for the watch!
kuule, jou, mul on uus kasutaja. kui huvitab, võiksid jälgima hakata. :)
laura (eelmine kasutaja hoodsister)
x