Shop Forum More Submit  Join Login
About Deviant Artist eda~Female/Turkey Recent Activity
Deviant for 9 Years
Needs Core Membership
Statistics 27 Deviations 293 Comments 7,116 Pageviews
×

Newest Deviations

Cherry - Kiraz by TheEdaX Cherry - Kiraz :icontheedax:TheEdaX 0 6
Literature
DURUP DURURKEN
O sıcak yaz günlerinde yoktun
Taş, toprak bile kaynardı sanki
Kediler, kuşlar etrafta baygın
Rengârenk uçurtmalar tellerde
Kaldırımda oturan çocuklar
Gülüşürlerdi..
Perdeyi aralayıp baktım sokağa
Uzun zaman geçmesine rağmen
Sanki akşamüstü dönüş yolunda
Gelişin vardı
Hep aklımdaydı yüzün
Sakin ve mütebessim çehren
Sesin kadifeden
Saçların rüzgârlı bahçeler gibi
Dalgalı, savruk
Gidişin gibi değildi sanki sana ait hiçbir şey
Tanımıyordum vedânı
El-vedânı..
Ama
Yağmur yağdığında
Saçakların altında dururken
O toprak kokusunda
Seni bekledim
Sıcak akşamüstü balkonda
Bir dilim karpuz serinliğinde belki
ve inceden esen rüzgarda
O ferahlatan, iğde rayihâlarında
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 1 3
Literature
Geldim
Ne yapsam diye düşündükten sonra genelde yazmaya karar veriyorum. Zamanım çok bol ya, rastgele karalamalar yapmak iyi fikir diyorum.
Uzunca bir aradan sonra kısa süreliğine deviantArt'a döndüm. Genelde başkalarından yaptığım alıntıları facebookta yayınlamak için burdan fotoğraf aşırıyordum, itiraf ediyorum :) Alıntıların sahibini yazdığım halde neden fotoğrafların sahiplerini de yazmıyorum bilemiyorum. Fotokopiye alışan öğrenci mantığıyla orjinal olan hiç bir şeyin orjinalliğini koruma güdüm yok. Gerçekten.
Şimdi şu satırlarıma nasıl iç burkan, yürek dağlayan şeyler yazsam diye düşünmüyorum aslında, o ergen mantığını attım üzerimden. Gelsin hayat bildi
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 2 0
Literature
Cennetin Rengi
Cennetin rengini izledim bugün..
Şimdiye kadar belki de hiç farkında olmadığım bir çok şeyi gözüme gözüme soktu bu pamuk kıvamlı film. Öncelikle; elimde ne var bunun farkında bile değildim, sonra asıl meseleyi gördüm, bahşedilene ne kadar az şükretmişim..
Öyle içten ağlıyorduki küçük çocuk, öyle duygu yüklüydü ki film..
Biz de gurbette dört arkadaş oturduk izledik ağladık ve öğrendik. Katması gerekeni fazlasıyla kattı; Cennetin rengi.
Parmak uçlarıyla Allah'ı gören bu çocuk, gözü asıl görmeyenin ben olduğumu gösterdi bana, haykırdı hatta.. Kalbimdeki en gizli şeyleri bile paylaştım diyordu, Allah'a kalbini nasıl açtığını anlatıyordu. Utandım.
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 0 1
Literature
ARAF
Birinden bir şey istersin ve direkt cevap verir, Hayır! Bu harika bir şey. Yok, saçmalamıyorum; çünkü eğer bir insandan bir şey istediğinizde Evet ya da Hayır demiyorsa, istediğiniz şeyin hayatınızı etkilediği vakit kadar sıkıntı çekmeye hazır olun.
Acaba, mümkün mü ki, olabilir mi, belki de, neden olmasın, niye böyle olsun, olamaz, ah keşke olsa, umutluyum, imkânsız, yok daha neler, hadi ama lütfen, öf pöf… Bu ve benzeri yakınmalar, çırpınmalar yoldaşınız olur. Beklentilerinizi yüklediğiniz kişi size en büyük kötülüğü evet ya da hayır demediğinde yapar, çok ciddiyim.
Bu, şu demektir, hiçbir şeyden emin değilim, gidebilirim de kalabilirim de, çok şüphem var, kafam toz duman, soruml
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 2 2
I have no clue xD by TheEdaX I have no clue xD :icontheedax:TheEdaX 0 0
Literature
Balkonda Otururken
Sadece yazmak istiyordum.
Aklıma gelen şeyler arasında en yapılabilecek olanı buydu.
Ve yazıyorum, ah ne mutlu aklımdan geçen istediğim bir şey, ve ben bunu yapabiliyorum.
Şükür..
Ama bir şeyi bilmiyordum; ne yazmam lazım, nasıl? Yazdığım sorulara bakınca; galiba iki şey bilmiyordum.Eğer bir bardak olsaydım, bir sürahinin gelip bana içini dökmesini beklerken tuzla buz olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ederdim. Ya da dalında bir vişneyken kimin dişleri arasında ezilirim diye senaryolar yazardım. Ama ben bir insanım, yani öyle sanıyorum ve yapabileceklerim sadece senaryo yazıp düşünmenin ötesinde, çünkü benim aklımın emirlerine uyan emir eri organlarım var, ah biri hariç, o da saklanmış göğüs kafesime, hapsetmi
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 3 4
Literature
Oyle
Bir şarkı duyunca, melodisinden ziyade sözleri sizi bir başka hissettiriyorsa, klibi izlemeyip boş boş duvarlara bakıyorsanız, şarkı bittiğinden bir hayal tamamlanıyorsa arka odalarında zihninizin, içinizi kurcalayan bir şey var demektir.
Ailenizle geçirdiğiniz güzel bir pikniğin ardından yorgunsanız, eve dönüş yolunda kararmış havada göz alan yıldızlara bakıp salak salak gülüyorsanız, ılık bir sütü içmek kadar tatlıysa aklınızdan geçenler, içinizi kurcalayan bir şey var demektir.
Ama, hiç bir şey içinizi kurcalamasın, içinizde kalmasın, yol verin dökülsün, kimse duymasa da olur..
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 2 0
Literature
My bitter 20
Yazıma başlamadan o kadar çok değişiklik yaptım ki, ne yazsam nerden başlasam bilemedim, hâlâ da ne yazabilirim diye düşünüyorum, ama bir şeyler yazmak zorunda hissediyorum kendimi, bir çığlık atmak gibi, yada vitrindeki camları indirmek, birilerini öldürmek, bi banka soymak, bir araba çalıp kaza yapıp kaçmak gibi, yazınca tüm bu suça meyilli eylemlerden vazgeçiyorum, aklımdan çalıyorum, kelime kılıfına sokuyorum, bu tuhaf sitenin ilginç sayfalarına hapsediyorum, intikam alır gibi, kimden ve neyden bilmiyorum.
Doğdum, bugün, yeni yaşıma da girdim, her sene aynı tarihte yaşlanıyorum demek isterdim, her sene sadece bugün biraz daha yaklaşıyorum sona, hiçte öyle değil sanırım. Bugün bir bahar daha gitti ömrümden,
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 3 4
Seyh Samil by TheEdaX Seyh Samil :icontheedax:TheEdaX 0 5
Literature
All the SAME
Evet şaşırmadım, biliyordum, tahmin değil bu, tecrübe.
Başlangıç aynıydı, süreç çok benzer, sonuç da illa ki kaçınılmaz oldu. Üzülmek benden ne götürdü, bana ne getirdi, neleri eşitledi bilmiyorum çünkü geçip kenara izleyemiyorum hayatımı, nasıl bir filmse bu, bir reklam arası hakkı bile yok bana.. Yağmur yağdığında bir şemsiyem yok, kar topu oynarken eldivenlerim.. Ama bunlar yeri doldurulabilecek eksiklikler, evet, bunlar eksiklik, yokluk değil.. Peki varken yokluk çekmek ne acaba? Hayır, bu set çekmeler barajlardaki gibi işe yaramıyor insanlarda, öyle kalakalıyorum ben, afallıyorum, sonra da gelip buraya birşeyler karalıyorum.. Yine aynı şey işte, her bir adımı tam da böyle : AYNI!
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 1 0
Literature
Mint and Lemon
Nereye gitsem arkamı dönüp, neleri silsem bir kalemde, nerden başlasam ölmeye?
Hiçbir zaman zamanı gelmedi, hiçbir zaman olması gerekmedi, eksik bir şeyler var..
Uzaklarda, koşarak gidemeyeğim kadar uzak yerlerde, bir ağacın gölgesine uzanmış mutluluk, orda o kadar pür neşe ve keyifli ki, bu semtlere uğramayı aklının ucundan bile geçirmiyor.. Ah! Yazık bekleyenlere, yeşertilen umutlara..
Hayat serüvenim salıncakta sallanmak gibi olsun istiyorum, pamuk şekeri yemek gibi ya da, belki de derin bir uyku gibi, güzel rüyalarla döşeli, yumuşacık.. Ama her gidiş, her sürtüşme, her göz yaşı artık hatırlatmasın, daha yormasın beni, ruhumdaki bu esaret bitsin, şıngırdayan zincirler pas tutsun, kırılsın, beni terk etsin istiyorum. Hoş
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 1 0
Literature
How much do I wish?
Ben de söz verip tutmamak sonra da haklı çıkmak istiyorum.
Ben de yalan söylemek sonra da şakaydı demek istiyorum.
Ben de hadi buluşalım diyip sonra işlerim çıksın istiyorum.
Ben de ağzıma geleni sayıp sonra sinirlerim biraz bozuktu demek istiyorum.
Ben de kötü olmak istiyorum sonra pişman olmamak!
Bazen hep bu cümleler oluyor 'keşke'lerim..
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 3 6
Literature
Huh?
LIFE LOCKED ME OUT *_*
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 0 2
Literature
YO -.-''
Sanırım korkuyorum..Evet gerçekten..
O kadar çok korkuyorum ki, bir anlara sıkışmış bu ömürde yine kırılmaktan korkuyorum, o tereddütler, öylesine gelen iç sıkıntıları, hep kapı ardında beni korkutmayı bekleyen o öcüler gibi, kafamda kurulu çalar saatler durmak bilmezcesine çalıyorlar. Hep o yaşanmışlık, o yanılgılar..Üzerinin kirlendiğini göre göre su birikintisinde zıplamaktan vazgeçmeyen bir çocuk gibi..Duramıyorum ki, Kestirip atamıyorum..Zaman geçeli beri ben hep gözümde büyütmüşüm insanları, hep gerçekten iyi gider sanmışım bu ilişkiler, hep es geçmişim tüm kırılmışlığımı, ama ne acı hep de en çok ben körmüşüm..
Ya
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 6 5
Literature
Ultimate Dilemma
İkilemlerden çektiğim kadar hiçbir şeyden çekmedim, ikilemlerden bıktığım kadar hiçbir şeyden bıkmadım. Ya evet demeliydim ya hayır. Ya tamamdı, ya olmaz! Doğu ya da Batı gibi.. İki küçük seçenekten birine gidememekti araf dedikleri, kabustu, soluksuzca kıvranmaktı. Bir elin avcuna saklanan parayı bulmak kadar heycan verici değildi, daha ziyade, buydu işte yine ikilemdi, bir anda düğüm olan.. Saçlarıma yapışan sakız gibiydi bu karmaşa, nerden, nasıl başlayacağımı bilmeden, öylece kalakalıp elimi atar atmaz keşke diğer yöntemi deneseydim dediğim çözümsüzlüktü, yine buydu, ikilemdi. Gidip gelemediğim, gitmesini isteyip hoşça kal diyemediğim, öylece bakakaldığım biriydi, bir şeyd
:iconTheEdaX:TheEdaX
:icontheedax:TheEdaX 2 4
Trying to figure the page out.

Favourites

Shamil - Khattab by CheWoLF Shamil - Khattab :iconchewolf:CheWoLF 10 2 1453 Fatih Sultan Mehmed by gencebay55 1453 Fatih Sultan Mehmed :icongencebay55:gencebay55 17 10 the last cup of summer by little-me-starfire the last cup of summer :iconlittle-me-starfire:little-me-starfire 28 38 bunch of flowers. by kamilla-b bunch of flowers. :iconkamilla-b:kamilla-b 34 7 Softly and Tenderly by SandyManase Softly and Tenderly :iconsandymanase:SandyManase 783 107 Zzzzz by curlytops Zzzzz :iconcurlytops:curlytops 820 66 I just wanna say .. by thezgi I just wanna say .. :iconthezgi:thezgi 267 49 Warm me up by Jojonel Warm me up :iconjojonel:Jojonel 940 161 Pardonne-Moi by WildRainOfIceAndFire Pardonne-Moi :iconwildrainoficeandfire:WildRainOfIceAndFire 1,852 274 Fairy Tale by cihanyum Fairy Tale :iconcihanyum:cihanyum 74 29 Methods Of Silence by If-You-Want Methods Of Silence :iconif-you-want:If-You-Want 128 18 Where is heaven? by Grafilogika Where is heaven? :icongrafilogika:Grafilogika 182 40 Jade waters by acorwyn Jade waters :iconacorwyn:acorwyn 55 7 Picture Perfect by IraMustyPhotography Picture Perfect :iconiramustyphotography:IraMustyPhotography 465 131 Chocolate by Mangopearl Chocolate :iconmangopearl:Mangopearl 599 88 Spread The Love by antontang Spread The Love :iconantontang:antontang 1,827 101

Activity


deviantID

TheEdaX
eda~
Artist
Turkey
''Ona (Rus Çarı'na) söyleyin! Başında bulunduğum bu kahramanların kalplerinde kökleşen zafer imanı kökünden kazınmadıkça ve en genç muhariplerimden en yaşlı naiplerime kadar tek kurşunları, tek kolları kalıncaya kadar, bu mübarek vatanı en son dağına ve en son kaya parçasına kadar karış karış müdafaa etmekten, beni hiç bir kuvvet men edemeyecektir! Bu uğurda bütün evlâd-ü ıyalimi kılıçtan geçirseniz, en son müridimi yok etseniz, tek başıma ve son nefesime kadar sizinle yine dövüşeceğim! Son cevabım budur!'' ŞEYH ŞAMİL

Current Residence: Bayreuth
Favourite genre of music: Pop-rock
Favourite style of art: Music
Operating System: Windows
Favourite cartoon character: Candy candy
Personal Quote: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın
Interests
  • Listening to: Ana Brun
  • Reading: Serif Hutate
  • Eating: chewing gum
  • Drinking: su
...
Ben seni alamam ah Holofira
Baban kâfirine kılıç üşürsem
Hem de gece bassam iti uykulu
Şöyle "Ya Allah"la bohçanı dürsem
Amma ki alamam

Yaradan beni ne ardıç ne çınar ufarak çayır
Koşumun gıcırdar ölmek dilerim
Bağrım kaynıyordur yüklerim ağır
Sen bir düş imişsin kuşluk çağında
Soluma tükürdüm Rabbim Gafur'dur
Bilesin kavuşmak yoktur İslâmlıkta
Kavuşan kısmısı ancak gâvurdur.

-Süleyman Çobanoğlu-

Comments


Add a Comment:
 
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Hidden by Owner
Add a Comment: