Shop Forum More Submit  Join Login
About Traditional Art / Hobbyist EdytaFemale/Poland Recent Activity
Deviant for 10 Years
Needs Core Membership
Statistics 256 Deviations 3,804 Comments 23,161 Pageviews
×

Newest Deviations

Stormy sea by Tenrou-RT Stormy sea :icontenrou-rt:Tenrou-RT 37 26 Bay Andalusian by Tenrou-RT Bay Andalusian :icontenrou-rt:Tenrou-RT 143 10 Beast Within by Tenrou-RT Beast Within :icontenrou-rt:Tenrou-RT 6 8 Lexus RC-F by Tenrou-RT Lexus RC-F :icontenrou-rt:Tenrou-RT 1 4 Riddick by Tenrou-RT Riddick :icontenrou-rt:Tenrou-RT 3 5 Koji Tamaki by Tenrou-RT Koji Tamaki :icontenrou-rt:Tenrou-RT 4 0 Pencils kingdom by Tenrou-RT Pencils kingdom :icontenrou-rt:Tenrou-RT 2 2 Blade by Tenrou-RT Blade :icontenrou-rt:Tenrou-RT 9 6 Autumn warriors by Tenrou-RT Autumn warriors :icontenrou-rt:Tenrou-RT 4 2 Silver by Tenrou-RT Silver :icontenrou-rt:Tenrou-RT 12 4 Lexus RCF by Tenrou-RT Lexus RCF :icontenrou-rt:Tenrou-RT 1 7 Phoenix by Tenrou-RT Phoenix :icontenrou-rt:Tenrou-RT 6 13 Living Gold by Tenrou-RT Living Gold :icontenrou-rt:Tenrou-RT 9 6 Gackt by Tenrou-RT Gackt :icontenrou-rt:Tenrou-RT 3 4 Attila by Tenrou-RT Attila :icontenrou-rt:Tenrou-RT 7 7 Infiniti headlight by Tenrou-RT Infiniti headlight :icontenrou-rt:Tenrou-RT 0 2

Favourites

Needle Felted magnet Cat by YuliaLeonovich Needle Felted magnet Cat :iconyulialeonovich:YuliaLeonovich 868 81 Colors of the Wind by Kaltias Colors of the Wind :iconkaltias:Kaltias 101 22 Waterhole by Kurai-no-Manazashi Waterhole :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 3 0 Water in the Dusk by Kurai-no-Manazashi Water in the Dusk :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 2 0 Waterhole in the Dusk 2 by Kurai-no-Manazashi Waterhole in the Dusk 2 :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 7 0 The Moon by Kurai-no-Manazashi The Moon :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 5 0 Red Flowers by Kurai-no-Manazashi Red Flowers :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 3 0 Green Wall by Kurai-no-Manazashi Green Wall :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 4 0 Fairy-Tale Road 2 by Kurai-no-Manazashi Fairy-Tale Road 2 :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 3 0 Dark Trees 3 by Kurai-no-Manazashi Dark Trees 3 :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 2 0 The Pool by Kurai-no-Manazashi The Pool :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 3 0 Rising by Kurai-no-Manazashi Rising :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 4 0 Red Flower by Kurai-no-Manazashi Red Flower :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 2 0 Sunset by Kurai-no-Manazashi Sunset :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 4 0 Clowds by Kurai-no-Manazashi Clowds :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 1 0 Field in Summer by Kurai-no-Manazashi Field in Summer :iconkurai-no-manazashi:Kurai-no-Manazashi 2 0

deviantID

Tenrou-RT's Profile Picture
Tenrou-RT
Edyta
Artist | Hobbyist | Traditional Art
Poland
Hi!
I'm hobby artist, now focused mostly on colour pencil drawing.
My inspirations? - Everything what's affect me, like cars, myths, legends, nature or movies. You can find here realistic drawing and some own concepts and fantasy, or model cars. Hope you'll like it :)

www.facebook.com/Tenrou-aRT-93…
www.instagram.com/tenrou_rt/

Activity


Stormy sea
* a4
* Chameleon Color Tones
* Fabriano schizzi
* Black Polychromos & White gouache

Umęczyłam się na tym Kwiatuszku potwornie. Temat wcale nie łatwy, że też zachciało mi się zarośniętego i na domiar złego mokrego faceta. Do tego jeszcze rysowanego świeżym nabytkiem, który okazał się zupełnym niewypałem. Niewiele brakowało bym wcale nie dokończyła. Czarny jest tragicznie twardy i niewspółpracujący, a to czernią buduję cienie i głębię. 
By było ciekawiej, Chameleon color tones to nic innego jak Karmina Cretacolor :D chociaż pisemnych dowodów nie mam. Może jak będzie chęć to spróbuję ten temat normalnymi - sprawdzonymi kredkami ugryźć :)
Loading...
Bay Andalusian
* a4
* Derwent Drawing
* background - Olive green Y41 Touch marker
* Fabriano schizzi

    Na dużym, niewymagającym szczegółów formacie i rysunku, Drawingi sprawdziły się znacznie lepiej niż na jelonkach. Ciekawe kredki. Bardzo miękkie i kruche, coś jakby połączyć pastelę suchą z olejną, przynajmniej takie mam skojarzenia. Może nie w pełni mój typ na samodzielne prace, ale w zestawie z pozostałymi Derwentami mogą dawać naprawdę fajne efekty.
    Fabriano schizzi... najwspanialszy papier jakiego kiedykolwiek używałam. Cienizna, pergaminik 90g/m2, o lekko kremowej barwie i nieco chropowatej powierzchni. Gniecie się potwornie, ale ten papier wytrzymuje wszystko, poza gnieceniem oczywiście. Każde kredki wypadają na nim dobrze, a i akwarela mu niestraszna, chociaż się wtedy pofaluje (czy aż tak bardziej niż większe gramatury?, niekoniecznie, nie trafiłam jeszcze na papier nie falujący w zetknięciu z wodą czy go podklejać na czas pracy czy nie)
Ostatnio zdarzyło mi się porwać rysikiem Irojitenów papier akwarelowy, tylko dlatego, że pracowałam nad głębią koloru. Schizzi... on znosi wszystko, markery, tarcie, gumowanie, wiszerowanie i multum warstw. Kocham ten papier, gdyby tylko była wersja 200g... prace lepiej by wyglądały ;)
Loading...
Beast Within
* a3
* Faber-castell Polychromos
* White sakura gellyroll
* Base - Kurecolor markers: Black 900, Gray 828, Red 218

Najpiękniejszy klip motoryzacyjny i natchnienie www.youtube.com/watch?v=l9DuFg…

Pomysł trudny do zrealizowania i nagle z pomocą przyszły markery otrzymane w spadku, kurzące się na półce. Na czarnym papierze wysycenie czerwieni nie byłoby zadowalające. Czerń robiona kredkami jest zbyt siermiężna. 
Czerwony marker na bazę był zupełnie zbędny i tylko utrudnił mi cieniowanie, ale tło było pomysłem całkiem udanym... 
Efekt? Czepiłabym się paru rzeczy które miały wyjść ciut inaczej, ale ogólne wrażenie zaskakująco pozytywne, tym bardziej, że przy tej pracy towarzyszył mi poważny lęk jak to się uda.
Rysunek na żywo prezentuje się jak zawsze lepiej, powoli ogarniam coraz to inne kredki czy techniki, ale zdjęć chyba nigdy nie nauczę się robić ;)
Loading...
Lexus RC-F
* a3
* Daler Rowney Smooth-heavyweight 220g/m
* Holbein 
Artists Colored Pencils

Druga praca Holbeinami. Papier jak już wiecie to ten kijowy, więc mają pewną taryfę ulgową, ale nie kasuje ona wszystkiego.     - Są strasznymi śmieciuchami, to po pierwsze. Nawet nie tyle pylą, co zostawiają tłuste strużyny podobne do olejnych pasteli, które bardzo łatwo brudzą kartkę mimo używania podkładki. 
    - Napigmentowanie ołówków różni się pomiędzy poszczególnymi kolorami, co najlepiej widać na ciemno granatowym boku auta, porównując ją do reszty karoserii. Zazwyczaj podobne różnice najczęściej obserwowałam przy czerwonych kolorach, stąd test czerwonego samochodu ;), tu trafiają się ogólnie w obrębie zestawu.
    - Soft white, ta osławiona biała kredka miękkością bijąca nawet Derwent Drawing jak dla mnie nie nadaje się do niczego. Ani zostawić nią tłustej smugi, ani punktu, z temperowaniem też jest problem, to właśnie ta miękkość tak działa. Kredka się kruszy i odłupuje utrudniając wszystko powyższe (nie, rdzeń nie pęka, tego Holbeinom zarzucić nie można). Za to "doskonale" blokuje papier w użytym miejscu, utrudniając ewentualną korektę nieudanego doświetlenia.
    - Kredki raczej do burnishingu niż rysowania delikatnymi cieniami i półtonami. I tu dochodzimy do sedna i podsumowania. Jak dla mnie te kredki to Japońska wersja Prism. Lepiej wykonana, bardziej dopracowana, bardziej estetyczna i prezentująca się odpowiednio do swej ceny, ale właśnie do Premierów bym je porównała.

W miarę smakowania kolejnych rodzajów kredek coraz częściej dochodzę do wniosku, że jest to szpanerskie, fajnie móc powiedzieć, że próbowało się czegoś niszowego, ale na zagranicznych rynkach nie znajdzie się nic czego nie można by znaleźć u nas. Pod inną nazwą, mniej oryginalne, ale będzie dawało efekty porównywalne lub lepsze, bo w końcu czemu dane kredki pozostają w niszy? Czemu producent nie zabiega o zdobycie innych rynków gdy w dzisiejszym świecie zysk jest najważniejszy? Jakie są szanse, że trafimy na idealną nieodkrytą perełkę, a jakie, że to zwykły cukierek tylko w przepięknym papierku, że zwyczajnie nie miałby szans z już obecną konkurencją...?
Nie żałuję. Jestem bogatsza o wiele doświadczeń a jeszcze więcej przede mną, ale wciąż najlepsze kredki jakimi zdarzyło mi się rysować to Derwent Lightfast i Faber-Castell Polychromos. Chyba wypadałoby popróbować kiedyś tych Caran d'ache, tak dla pełnego obrazu ;)

Loading...
Riddick
* a4
* Faber-Castell Polychromos
* White Sakura Gelly Roll
* Daler Rowney Smooth-heavyweight 22g/m

Kolejny mężczyzna przez duże M i konkluzja... Tak! Brzydale się sprawdzają! xD

    Fabercastli nie lubię... prawdopodobnie z uwagi na lata walki i przyzwyczajania się do Derwentów (upraszczając Derwentami pracuje się od barw ciemnych do jasnych, a Castlami od jasnych do ciemnych, ale to naprawdę wielkie uproszczenie ;) ) i zwyczajnie ciężko mi pozbyć się nawyków. Jednak obiektywnie nie sposób nie docenić efektów uzyskiwanych z ich pomocą :D To naprawdę dobre kredki, warte swojej ceny mimo kilku wkurzających mankamentów, które im wytknę przy innej okazji.
    Co do papieru muszę wryć tę nazwę by go absolutnie nigdy więcej nie kupić. To o czym często marudzę - papier musi wchłaniać bazę kredki by nakładać warstwy. Ten mimo wyliczanych na okładce zastosowań, nie wystarczająco chłonie akwarelę czy Inktensy, a tym bardziej kredki. Ślizgają się one po jego powierzchni jakby był nawoskowany. I wiecie co jest najgorsze? Na zwykłym papierze ksero ograniczy nam to ilość warstw, rysunek będzie bledszy ale jak się postarać to idealnie gładziutki bo arkusz nie ma porów. A tu, chociaż gładki to pęknięcia i drobne pory wychodzą bardziej niż w przypadku regularnego papieru do akwareli. Nawet Castle nie czuły się na nim najlepiej, a to nie Derwenty i im żaden papier nie straszny. Sprawdził mi się jedynie przy pseudo komiksowych wygłupach kolorowymi markerami, których wciąż nie umiem używać. To zdecydowanie niewystarczająca zaleta ;)

Dobra wiadomość, zostały mi dwa ostatnie arkusze (chyba, że leżą jeszcze jakieś zapomniane z partii bezokładkowej ^.^b )
Złą, na obu są szkice, które muszę skończyć. A najzabawniejsze i jednocześnie najmniej ekonomiczne: jakby podliczyć ilość rysunków na nim oddanych i ilość kart w bloku wyjdzie jak wiele szkiców zostaje unicestwionych w trakcie pracy xD
Loading...

Groups

Comments


Add a Comment:
 
:iconlucytherescuedcat:
lucytherescuedcat Featured By Owner Jan 12, 2019  Hobbyist Photographer
Welcome to :iconheavenlybackyardbird:
We hope that you enjoy our group, it is a pleasure to have you as a member! Looking forward to seeing your beautiful work in our galleries! Please, feel free to contact us, if you have any questions or suggestions! Have a great day!  A rose for you by Yusyus
Group Rules - HEAVENLYBACKYARDBIRD
Reply
:iconi-am-rik:
i-am-rik Featured By Owner Dec 22, 2018  Hobbyist Traditional Artist
Hi..Ur drawings r so awesome kinda realistic i say.....Hats off...
Shahrukh Khan should be proud of u....
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Dec 22, 2018  Hobbyist Traditional Artist
Thank you so much! :hug: If he could see it some day, it would be the best prize ;)
Thanks again :3 
Reply
:iconi-am-rik:
i-am-rik Featured By Owner Dec 23, 2018  Hobbyist Traditional Artist
Yeah...i think so
U watch any of his movies?
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Dec 24, 2018  Hobbyist Traditional Artist
Yup, most of them ;D First bollywood movie i saw enchanted me, and till then i like to watch some bolly-movie from time to time, but his movies are always the best show. Music, beautiful scenes, i can't find many other movies so magical :)
Reply
(1 Reply)
:iconkurai-no-manazashi:
Kurai-no-Manazashi Featured By Owner Nov 18, 2017  Hobbyist Traditional Artist
Dzięki za favy i watcha!Heart  Hug 
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Dec 5, 2017  Hobbyist Traditional Artist
Proszę bardzo :glomp:
Galeria jak najbardziej warta uwagi :D
Reply
:iconkurai-no-manazashi:
Kurai-no-Manazashi Featured By Owner Dec 5, 2017  Hobbyist Traditional Artist
:happybounce: 
Reply
:iconmt-photografien:
MT-Photografien Featured By Owner Mar 28, 2017
Blower fella (Party) Flowers fella (Love) Birthday cake  icon Happy Birthday fella's Gobbler (Party) Cheers fella (party) Fella Heart Kiss (Love)
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Mar 29, 2017  Hobbyist Traditional Artist
Aww :happybounce: , thank you so much Hug 
Reply
:iconmt-photografien:
MT-Photografien Featured By Owner Mar 29, 2017
You're welcome!:ArizonaSunFlower:
Reply
:iconruanly:
Ruanly Featured By Owner Oct 19, 2016
Do you ever offer commissions? Your art is beautiful!
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Oct 27, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Thank you very much :lol:
It's not my habit, but sometimes if someone ask, i can make commission, especially if concept is interesting ;)(e.g. now i'm drawing something based on my and my frind's jokes) , but always time needed to finish is hard to determine.
Reply
:iconruanly:
Ruanly Featured By Owner Oct 31, 2016
Would you like to discuss via notes to see if you're interested? =) No hard feelings if you're not, of course 
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Nov 7, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Yes, let's see what you imagined :)
Reply
:iconrospberry:
rospberry Featured By Owner Sep 3, 2016   General Artist
Thank you for the fave!
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Sep 5, 2016  Hobbyist Traditional Artist
y. welcome :D
Reply
:iconmanuchaann:
MANUCHAANN Featured By Owner Jun 15, 2016  Professional Interface Designer
Thank you very much for the fave!!Hug
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Jun 15, 2016  Hobbyist Traditional Artist
You're welcome ^V^
Reply
:iconyuki6:
Yuki6 Featured By Owner May 8, 2016  Hobbyist General Artist
Dostało ci się suba czy sama zaszalałaś :D? Nie rozróżniam znaczenia tych gwiazdek.
O i teraz będę musiała się przestawić na Twój nowy nick XD Osz ty! :giggle:
Pozdrawiam.
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner May 8, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Zaszalałam, zobaczymy co ciekawego oferują w pakiecie :D
Też nie ^^;
Jup długo się z tym nickiem zamiarowałam, w końcu skoczyłam na głęboką wodę XD
Avek właśnie kończę :D
Reply
:iconyuki6:
Yuki6 Featured By Owner May 9, 2016  Hobbyist General Artist
Czasami DA udostępniało na dzień, dwa wersje subskrybowaną, Trochę jest tych zabawek.
Choćby slideshow (ruchoma galeria prac) na stronie głównej. :D
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner May 9, 2016  Hobbyist Traditional Artist
oooooo o o
za stara chyba jestem na te rarytasy bo nie ogarniam :D
Reply
(2 Replies)
:iconch1psu:
Ch1psu Featured By Owner Apr 22, 2016
Wielkie dzięki za watcha Natsu - Happy 6 
Reply
:icontenrou-rt:
Tenrou-RT Featured By Owner Apr 23, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Proszę bardzo ^.^
Reply
Add a Comment: