Shop Forum More Submit  Join Login
About Deviant MichalMale/Poland Recent Activity
Deviant for 10 Years
Needs Core Membership
Statistics 50 Deviations 960 Comments 9,607 Pageviews
×

Newest Deviations

Gekko Moriah - Matt Groening style by Szczery Gekko Moriah - Matt Groening style :iconszczery:Szczery 1 4 Kuma's secret by Szczery Kuma's secret :iconszczery:Szczery 3 3 House on the Haunted Bark - One Piece Horror by Szczery House on the Haunted Bark - One Piece Horror :iconszczery:Szczery 3 2 One Piece - Marine's free time by Szczery One Piece - Marine's free time :iconszczery:Szczery 4 4 Various Nobby Nobbs' Sketch by Szczery Various Nobby Nobbs' Sketch :iconszczery:Szczery 6 10 Deskwork no.3 - Zoidberg by Szczery Deskwork no.3 - Zoidberg :iconszczery:Szczery 1 5 Franky the Terminator by Szczery Franky the Terminator :iconszczery:Szczery 6 9 Perona - Birthday Work by Szczery Perona - Birthday Work :iconszczery:Szczery 7 9 Deskwork no. 2 - Kapral by Szczery Deskwork no. 2 - Kapral :iconszczery:Szczery 3 9 Just me by Szczery Just me :iconszczery:Szczery 1 5 Crocodile - Birthday Work by Szczery Crocodile - Birthday Work :iconszczery:Szczery 6 6 Deskwork no.1 - Moriah-sama by Szczery Deskwork no.1 - Moriah-sama :iconszczery:Szczery 1 19 My deskwork by Szczery My deskwork :iconszczery:Szczery 1 16 Bad guys can have fun too by Szczery Bad guys can have fun too :iconszczery:Szczery 2 18 The power of Blackbeard by Szczery The power of Blackbeard :iconszczery:Szczery 13 15 Public Enemies - Capone Bege by Szczery Public Enemies - Capone Bege :iconszczery:Szczery 15 13

Favourites

the Ice Queen by redsaka the Ice Queen :iconredsaka:redsaka 420 28 King Bradley by redsaka King Bradley :iconredsaka:redsaka 328 32 King Bradley!! by jastersin21 King Bradley!! :iconjastersin21:jastersin21 49 4 King Bradley by arsenalgearxx King Bradley :iconarsenalgearxx:arsenalgearxx 179 50 Edward Erlic by Czinczilla Edward Erlic :iconczinczilla:Czinczilla 2 0 Quickie: Gecko Moria by CapsTales Quickie: Gecko Moria :iconcapstales:CapsTales 18 7 The Beast by Czinczilla The Beast :iconczinczilla:Czinczilla 4 0 Keeper of the Woods by Czinczilla Keeper of the Woods :iconczinczilla:Czinczilla 4 3 Chameleon by Czinczilla Chameleon :iconczinczilla:Czinczilla 6 0 Terry Pratchett's MORT by rsienicki Terry Pratchett's MORT :iconrsienicki:rsienicki 200 23 Terry Pratchett's FIFTH ELEPHANT by rsienicki Terry Pratchett's FIFTH ELEPHANT :iconrsienicki:rsienicki 65 10 arkham knight cover by nebezial arkham knight cover :iconnebezial:nebezial 8,226 336 arkham knight genesis cover by nebezial arkham knight genesis cover :iconnebezial:nebezial 9,348 305 Violet - Una chica peligrosa by McFrankyArt Violet - Una chica peligrosa :iconmcfrankyart:McFrankyArt 364 41 Usopp - One piece by Link130890 Usopp - One piece :iconlink130890:Link130890 2 0

Watchers

Activity


  • Listening to: Serj Tankian - Total Paranoia
  • Reading: FMA, Dance with Dragons
  • Watching: Nothing at the last days
  • Playing: Batman: AC, The Witcher (when I\\\\\\\'m home
  • Eating: Pierogi. Burp.
  • Drinking: Tea
Tym cytatem przeciętnego kopacza z gry Gothic mógłbym równie dobrze rozpocząć ten wywód, jak i go nim zakończyć, o fakcie że zarazem byłby też główną osią rozwinięcia, nawet nie wspominam. Wówczas jednak wpis ten wzbudziłby z pewnością opinię, że Szczery leń, dwa zdania napisał i obydwa kradzione z gry, nerd jeden. Pozostawiam go więc w tytule, licząc że w ten sposób wypełni swoje zadanie podsumowania minionego roku, a tymczasem postaram się jakoś inaczej wypełnić resztę tej notki.

Bowiem... znów, tak jak dokładnie rok temu, siedzę z herbatą w opustoszałym mieszkanku w Warszawie, odpoczywając po obfitym posiłku złożonym z pierogów i rozmyślając o tym, co się w tym 2012 działo. W zasadzie jedyna różnica wobec poprzedniego razu jest taka, że zamiast nastrojowego mruczenia Sinatry z głośniczków (tych samych) słychać nastrojowe zawodzenie Serj Tankiana. Na swój sposób ten zbieg okoliczności jest doskonałym odzwierciedleniem całego roku - nihil novi.

Cóż, nie jest to do końca prawda, bo jednak coś nowego zawsze się zdarzy. Ale jeśli miałbym zachować konsekwencję wobec zeszłorocznego określenia roku 2011 mym osobistym "rokiem feniksa", wobec upadku i wzlotu jaki mnie napotkał, tak rok 2012 zmuszony będę określić "rokiem kiwi". Nielot bo nielot, ale niżej już nie upadnie. I tak właściwie jest. Nie dokonałem żadnego znaczącego wzlotu na żadnym polu. Zmieniając z głupia frant metafore ornitologiczną na sportową : Dostałem parę dotkliwych ciosów w pierwszych rundach, ale na deskach nie leżę, niemrawo walczę dalej. Nie odnoszę jednak wciąż żadnego spektakularnego zwycięstwa, nawet żadnego godnego replayu ciosu nie mogę zadać. No, najwyżej że dostałem się w końcu na studia. No ale i to z czasem po prawdzie przyczyniło się do pogłębienia poczucia rutyny. Ale to chyba nie dotyczy jedynie mnie, świat jako taki też niezbyt się śpieszy do zmian. Tyle to naobiecywano z końcem świata pod sam koniec roku, co to tak podzielił wszelkie ludy. Z jednej strony głęboko wierzący w nadchodzący kataklizm, w strawienie grzesznego świata ogniem apokalipsy, z drugiej zaś zatwardziali cynicy,  nie dający wiary w żaden koniec świata i wyzywający tych drugich od idiotów. Pomiędzy jeszcze spora grupa niezdecydowanych, takich niby to niewierzących, no ale może?
I co? Wszyscy rozczarowani, aż ciężko stwierdzić czy bardziej ci, co myśleli że się w apokaliptycznym ogniu będą smażyć w nieopisanych cierpieniach, czy ci co twierdzili, że końca świata nie będzie i mieli rację. Bo żadnej zmiany nie przyniósł ten słynny dwudziesty pierwszy grudnia, życie musiało toczyć się dalej swoim nurtem. Nihil novi.


Jak widać po moim DA, tu również nihil novi, wena oklapła całkowicie. Nie rysuję ostatnio już nic, a ostatnim ukończonym tekstem chyba było zakończenie Mort in Mari jeszce w 2011 roku, a i to głównie przez to, że pewna osoba wyznaczyła mi deadline. Pomysłów nawet mi nie brak, ale wciąż nie starcza czasu i sił na to, aby w końcu przelać je na papier. Może nowy rok coś w tym zmieni. Oby. Tego życzę sobie, i wam: Multum novi.
Czy jakoś tak.

deviantID

Szczery
Michal
Poland
Current Residence: Wroclaw
Favourite genre of music: Rock, Heavy&Power Metal
Favourite cartoon character: Zoro, Usopp and Franky from 'One Piece', Farnsworth and Zoidberg from "Futurama"
Personal Quote: Pesimist is not dissapointed. Never.
Interests

Groups

Comments


Add a Comment:
 
:icondarkeye-delilah:
Darkeye-Delilah Featured By Owner Jan 4, 2015  Hobbyist Photographer
Wszystkiego dobrego w nowym roku =]. 
Reply
:iconszczery:
Szczery Featured By Owner Feb 8, 2015
Dziękuję i Tobie również tego życzę :D Niech będzie lepszy niż poprzednie.
Reply
:icondarkeye-delilah:
Darkeye-Delilah Featured By Owner Mar 22, 2015  Hobbyist Photographer
Pozytywne myślenie przyciąga dobre rzeczy, tego się trzymajmy :)
Reply
:iconszczery:
Szczery Featured By Owner Apr 10, 2015
Woah, jaka odpowiedź tak nagle xD
Reply
:iconkatrin-chan:
Katrin-chan Featured By Owner Oct 25, 2012
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Szczerosławie! :party:
Reply
:iconszczery:
Szczery Featured By Owner Oct 31, 2012
Ach dziękuję Ci, jak nie wiem co! ^^
Reply
:iconfrogmakesart:
FrogMakesArt Featured By Owner Aug 3, 2012  Professional General Artist
Witam serdecznie :) Dzięki za przypomnienie mi o konieczności wywalenia tego "nieszczęsnego" krasnoluda z mojej galerii. Wydawało mi się, że zrobiłam to już wieki temu, a tu proszę, ciągle jest, albo raczej był.
Reply
:iconszczery:
Szczery Featured By Owner Aug 10, 2016
Ktoś mnie powinien kopnąć, bo naprawdę robię się na stare lata nieprzyjemnie czepialski. Przeglądałem znowu artbook Kidby'ego i wszedłem tutaj tylko po to by sprawdzić czy ten Twój krasnolud dalej jest. Zapomniałem całkiem o tym co dobre, czyli twoim geście poprawy, a to co złe dalej pamiętałem. Niniejszym Cię za to uniżenie przepraszam!
Reply
:iconszczery:
Szczery Featured By Owner Aug 24, 2012
Spoko. Rozumiem, że przyznałaś pewne rzeczy i można Cię pozostawić w świętym spokoju, nie naruszając twojej galerii więcej niemiłymi komentarzami. Wybacz szorstkość, ale ksywka czasem zobowiązuje, by nie przemilczać pewnych rzeczy ^^'
Reply
:iconfrogmakesart:
FrogMakesArt Featured By Owner Aug 26, 2012  Professional General Artist
Nie ma sprawy. Doceniam, że ktoś "szczery" stoi na straży artystycznego prawa ;)
Reply
Add a Comment: