Deviation Actions

SpiritWindcaper's avatar

[Lucuria Show] Hunt

13 Comments
560 Views
My entry for The I. Lucuria Show.

Horse name: Lithsemmane
Horse age: 6
Rider name: Maddeleyne
Stable name:
Landwind Stables
Class entered: Hunt
Extra images: - - -

Stock used. fav.me/d3im1c9 Bundy-Stock


STORY

//A víš co? Myslím, že si to dáme bez sedla,// prohlásila Lithsemmanë a vycenila prodloužené tesáky. Její společnice se na ni okamžitě zle podívalo, bylo však jasné, že to nemyslí doopravdy vážně. „Jak jako bez sedla? O tom přece rozhoduju já.“
//Tak to dokaž. Zkus na mě… to věc… dát. Jen mi jí strčit pod nos…// Uši připlácla téměř až ke krku a vydala zvuk, který se nápadně podobal psímu, hrdelnímu zavrčení.
„Dobře, zkusíme to bez sedla. Ale pokud budeme poslední jen kvůli tomu, že po dvou skocích spadnu…“ povzdechla si Madd a zavrtěla hlavou.
Po tváři její kobyly se na chvilinku rozlil šťastný úšklebek. //Připravená?//
„Ano. Můžeme jet.“ S pomocí jednoho ze zvláštně zvlněných stromů, který nejspíš po léta rostl shrbený pod větvemi jiného, se vyhoupla Lith na hřbet a jemně, skoro neznatelně ji pobídla. Trochu doufala, že se její kůň působivě rozeběhne tryskem, ale to se nestalo. Ať do ní šťouchala, jak chtěla, Lith vešla do lesa pohodovým, líným krokem a hned jak byli z očí všem, kteří jejich ‚dramatický‘ začátek sledovali, rozeběhla se.
//Už je cítím! Jsou všude! No tak, kam, kam? Kam mám běžet? Narazím do stromu! Skrč se, rychle! …Jo, už dobrý.// Maddeleyne ani nestačila vnímat všechny ty její zmatené myšlenky, zcela zastřené touhou po krvi a teplém mase.
Jeden by řekl, že na tu dvojici musí být impozantní pohled. Momentálně se však v plné rychlosti snažila prokličkovat „haldou stromů“, jak to Lith nazvala, a to jim moc nešlo. Jednou nezbývalo málo, aby kobylka nenarazila čumákem do jednoho z širších kmenů.
//Mám stopu!// Lithsemmanë sklonila hlavu k zemi a spokojeně zaržála. Při tom nečekaném pohybu se její jezdkyně zakymácela a pevně se chytila lasa kolem krku své kobyly – hříva byla, místo obvyklé rozpuštěné, spletená do neúhledných, ošklivých copánků, které byly každý jinak tlustý a dlouhý.
„To je skvělý, hlavně mě neshoď.“
//Se spolehni, kámo.//
Brzy na ně ze tmy zasvítila trojice krvavě rudých očí. Mezi tím už Lith zpomalila do energického, avšak mnohem pomalejšího cvalu, protože tak bylo mnohem lehčí překonávat nástrahy lesa. Honba za tříokým vlkem byla minimálně dobrodružná. Obě musely vynaložit dost úsilí, než se dostaly do dobrého postavení, pár metrů za vlkem. Ten ze začátku zkoušel na dvojici zaútočit – ty jeho oči to říkaly úplně jasně –, nakonec však uviděl zahnuté ostří Maddeleynina nože a převzal roli lovené zvěře.
//Už-ho-skoro-mám!// křičela Lith, i když byla ještě velmi daleko za vlčím, mezi nohama stáhnutým ohonem.
Když se dostaly na jednu z širších zvířecích pěšinek, Lith protáhla cval a hnala se za svou kořistí jako smyslů zbavená, netoužíc po ničem jiném, než po zvířecí krvi, po žádné jiné krvi, než po té z onoho vlka s červenýma očima – to byla známka toho, že on sám sebe už dávno ztratil. Madd se ani necítila provinile, když uvažovala o tom, jak jej usmrtí, přesným zakousnutím do hrdla.
V jednu chvíli to vypadalo opravdu bledě, kobyla zakopla o kořen stromů a klopýtla, skoro že se nezřítila. Její jezdkyně na tom byla o dost hůř. Nyní svému koni seděla na krku a ze všech sil se snažila ve cvalu dostat se zpátky, bezpečně za kohoutek. Nebýt pohotového gesta Lith, které je sice zpomalilo, ale nesnížilo jejich šanci, by už byla dávno na zemi.
Pak se to událo až překvapivě rychle. Lith běžela rozevlátým tryskem a do vlka téměř narazila. Ten se skutálel z cesty. Hned na to dvojice okamžitě zastavila, což Maddeleyne dostalo opět do velmi nevýhodné pozice na krku koně, který se momentálně skláněl, aby udělal to, co celou dobu chtěl. Lith zafuněla do očí téměř k smrti udýchaného vlka a prokousla mu krk.

 

Image details
Image size
3100x1932px 1.46 MB
Published:
© 2017 - 2021 SpiritWindcaper
Comments13
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
TheChotta's avatar
Wow the shading on the horse is AWESOME!!! :faint: 
SpiritWindcaper's avatar
Omg thank you so much La la la la 
TheChotta's avatar
You're welcome!! :hug:
Roxynor's avatar
Sešli na mě svůj talent -_-
SpiritWindcaper's avatar
Sesílám na tebe svůj talent. *Žmurk žmurk.*
Bleskobleska-Yandere's avatar
Vypadá to moc dobře, zvlášť ten kůň se ti povedl <3
KoKino-Art's avatar
wow, moc povedené :)
YarroweyBoi's avatar
To je dobré! :3 krasny obrazek a naprosto uzasny pribeh :D moc jsem si cteni uzila :D
SpiritWindcaper's avatar
Díky moc! Jsem ráda, že se příběh líbí x) Doufám, že nevadí, když je píšu česky? ^^"
YarroweyBoi's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In