Sonorov's avatar
Day93-1
By Sonorov   |   Watch
34 19 1K (1 Today)
Published: April 22, 2010
© 2010 - 2019 Sonorov
Lodz, Piotrkowska street

Ulica Piotrkowska w Łodzi - tzw. wizytówka miasta. Czasy handlowej świetności zdaje się mieć dawno za sobą, dzięki uruchomieniu Galerii Łódzkiej i przede wszystkim Manufaktury. Dziś na ulicy Piotrkowskiej dobrze się mają ogródki piwne i banki - być może czas na zmianę nazwy na ulicę Bankową? Bo na solidne czyszczenie czas już dawno...
Image size
599x800px 296.47 KB
IMAGE DETAILS
Make
OLYMPUS IMAGING CORP.
Model
E-520
Shutter Speed
1/125 second
Aperture
F/6.3
Focal Length
42 mm
ISO Speed
100
Date Taken
Apr 22, 2010, 4:53:30 PM
Comments19
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Sign In
mikopol's avatar
Myślę, że to pokazuje przepaść między reklamami a rzeczywistością.
Smutne rzeczy opowiadacie o Piotrkowskiej, niemniej obecne problemy nie odebrały jej całego uroku moim zdaniem.

Sądzisz, że można ponownie ożywić Piotrkowską i zapewnić jej lepszą przyszłość? Jaką opinię mają Łodzianie?
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
Naprawdę nie wiem. Manufaktura wyssała potężny kawałek życia z Piotrkowskiej i nikt nie ma raczej złudzeń, że nawet ożywiona na nowo Piotrkowska będzie taka jak dawniej. Nie powinna być na pewno ulicą bankową (a w taką się zmieniła/zmienia). Tylko nikt chyba nie ma pojęcia jaka powinna być ta nowa Piotrkowska, z władzami miasta w szczególności. Ja też nie wiem. Wiem tylko że chciałbym by była czysta, kolorowa, odremontowana nie tylko na zewnątrz (niektóre bramy dziś to inny świat) i tętniąca życiem nie tylko w postaci ogródków piwnych.
mikopol's avatar
Zastanawiam się, czy gdzieś na świecie są przykłady miast, które zdołały przywrócić świetność zapyziałym dzielnicom. Czyż nie mogłoby to zainspirować ludzi w Łodzi?
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
Są na pewno. Ba, w samej Łodzi takim przykładem jest rewitalizacja Manufaktury, co prawda jednak mniejszej niż dzielnica.
peterjp2's avatar
Ah Gérard Depardieu. świetne zdjęcie.

www.youtube.com/watch?v=r0z3zXsRSW4
grafzero's avatar
grafzeroHobbyist Photographer
To są niestety prawa kapitalizmu. Sklepy na Piotrkowskiej zawsze miały wyższe ceny, dodatkowo były rozrzucone, więc chyba nie ma co narzekać tylko przyjąć takie a nie inne zmiany. Jesli o mnie chodzi to uważam, że to zdecydowanie lepiej że miejsca sklepów zajmie gastronomia...
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
Sklepy były bardzo różnorodne i nie wszystkie miały wygórowane ceny. Czy w centrach typu Manufaktura masz większy wybór i czy aby na pewno ceny są niższe? Gastronomia na Piotrkowskiej też nie ma się tak różowo (bo to nie tylko ogródki piwne); jedyne doskonale prosperujące firmy na tej ulicy to banki, jeden obok drugiego i zaraz następny - robi to straszne wrażenie.
grafzero's avatar
grafzeroHobbyist Photographer
Jak jest w manufakturze i w galerii nie wiem, bo rzadko tam bywam. Jednak na pewno kilkanaście sklepów w jednym punkcie to dla konsumenta lepsze rozwiązanie, niż te same sklepy na linii 4 kilometrów. Niestety, a moze stety wygoda zawsze zwycięża. Nie wiem jak prosperują banki i gastronomia, wiem jednak że rynek banków dość mocno sie nasycił i niedługo te placówki będą musiały się zwinąć.
Enrico1212's avatar
oprócz ogródków z piwem zamiast porządnych sklepów otwierają się lumpeksy jak tak ma wyglądać wizytówka naszego miasta to ja dziękuje za taką prezentację ale my ludzie mieszkający w łodzi póki co za bardzo też nie wiemy jak pomóc naszemu miastu i naszej ulicy . Moim zdaniem centra handlowe powinny być otwierane po za miastem tak jak niedawno otwarty Port Łódź a nie tak jak manufaktura i galeria które są w sąsiedztwie ulicy piotrkowskiej
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
To też nie tak - gdyby nie Manufaktura, w tym miejscu straszyłyby już tylko ruiny. Inwestycja w centrum handlowe przywróciła ten teren do życia - tyle, że kosztem Piotrkowskiej. Sama Galeria Łódzka aż tak bardzo nie zaszkodziła; no i na pewno centra handlowe nie są winne zamianie głównej ulicy w pasaż bankowy.
pikku-ish's avatar
pikku-ishHobbyist Photographer
Genialne :clap:
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
Dzięki, ale ja to tylko zauważyłem i "zamroziłem" w czasie :)
dr4kun's avatar
nachodza skojarzenia z czasami roznych wiekszych recesji. i tworzeniem sie slumsow w sercu brazylii i indii.
bra-wo.
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
Niestety, postępujący upadek ulicy Piotrkowskiej to nie jest wyjątek. Co gorsza, zdaje się, że nikt nie ma koncepcji co z tym robić, więc skojarzenia, obawiam się, jak najbardziej poprawne.
dr4kun's avatar
wiec mozliwe, ze szok i 'zmiany gospodarcze', ktore trawia indie i powoli probuja wejsc do grecji, i ktore zniszczyly obiecujaca przyszlosc Cono Sur zaczynaja coraz zauwazalniej wtaczac swoje niecne macki i do nas.
fotografia tymbardziej warta uwagi i upamietnienia.
Pirocco's avatar
Great shot!
Love the opposition between the singer and the "rich" bank paying for you.
:clap:
Sonorov's avatar
SonorovHobbyist Photographer
This is what caught my attention.
Pirocco's avatar
Zajebiste. Many compliments.
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Sign In
©2019 DeviantArt
All Rights reserved