K
literature

Kazdy z nas jest Ariadna

Skeleney's avatar
By Skeleney   |   
0 0 101 (1 Today)
Published:
Wieczne Piórko ---> viewtopic.php?f=1&t=16994/

Za pomoc przy przecinkach i tym podobnych bardzo dziękuję Haszyszymorze. A Luszyn (onlychuck) dziękuję za pomoc przy tytule.
A całość dedykuję Raines.

Każdy z nas jest Ariadną


"Nie wyrzucaj bohatera z twojej duszy, dzierżyj święcie twoją najwyższą nadzieję." ~ Zaratustra - perski twórca religii, reformator pierwotnego mazdaizmu, prorok.


Paznokcie przesuwają się po ścianie, słona krew bez żadnego znaczenia.

Podobno ta ściana nosi znak opętania. Podobno. Nikt nie przykłada wagi do miejsca pobytu osób, którym pozostał zaledwie jeden dzień. Jedna brunetka stoi przy oknie, druga płacze i wznosi modły do Demeter, a blondynka wpatruje się pustym wzrokiem w ścianę. Nie żyje, ale strażnicy jeszcze tego nie zauważyli. O nich, a są te same i tak inne co tydzień, ludzkość musi zapomnieć od razu po zaryglowaniu celi. Łatwiej nie pamiętać, prawda? Łatwiej zapomnieć niż zdać sobie sprawę, że całe zło tego świata jest naszą winą. Wszystko kryje się w nas.

Nędza przygląda się obojętnie, trzymając nóż na gardle nadziei. Zamordowana miliony lat temu, zanim wydostała się z puszki Pandory, umiera co sekundę, tak na wszelki wypadek. Niedługo pojawią się kolejne. Zawsze na jeden dzień i zawsze na jedną noc.
Nadzieja zniknęła tysiące lat temu, ale, niczym blask gwiazdy, do tego świata dotarło to dopiero wczoraj. Tezeusz nigdy nie zwycięży, Ariadna jest mądrzejsza za drugim razem i tym razem nie chce zostać sama na Naksos. Przetnie nić, gdy Tezeusz zniknie w labiryncie. Za drugim razem każdy jest mądrzejszy, nawet nie pamiętając pierwszego.

Ariadna nie zasypia na okręcie, nie zaśnie już nigdy.
© 2012 - 2020 Skeleney
Tekst stworzony na potrzeby Wiecznego Piórka.
Drabble podwójne.
Comments0
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In