silesti's avatar
1.7K Watchers50.6K Page Views69 Deviations
Hawkfrost
19
293
Guardians of GaHoole: The Siege
9
132
Babushka from the Zona
9
170
Petrichor
5
169
Crowfeather
22
662
Torva Messor
14
260
King Arthur and His Knights of the Round Table
3
51
1
78
Warriors: Starlight
11
463
Metal Beak
5
135
See all
Poland
Deviant for 13 years
PRINTS: https://www.inprnt.com/gallery/silesti/
0

Comments334

anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Sign In
Nishakoneko's avatar
NishakonekoHobbyist Digital Artist
Dzień dobry!
Naprawdę doceniam twoje prace i twój styl. Jesteś na mojej liście najlepszych i zarazem moich ulubionych artystów, których naprawdę podziwiam :)
Czy mógłbyś udzielić mi porad dotyczących kolorystyki oraz rysowania tekstur?
Z góry bardzo dziękuje i niecierpliwie czekam na twoje kolejne prace :)
silesti's avatar
silestiProfessional Digital Artist
Dziękuję - kłaniam się! Co do prośby, trudno wyczerpująco opowiedzieć w dwóch słowach o tak szerokich zagadnieniach. Mogę natomiast powiedzieć, na co sam zwracam uwagę. 
Kolorystyka - maluję od razu w kolorze, z bardzo stonowaną, wstępną paletą, ustalając kolor światła. Nasycenie i właściwy kolor przedmiotów sam pojawia się stopniowo w miarę pracy. Priorytetem jest spójność palety w całej ilustracji, nie atrakcyjny detal. Bardziej mi odpowiada nie tyle ustalać idealny kolor danego elementu, co raczej (podobnie jak w tradycyjnym malarstwie) nakładać kolejne pół-transparanete tony, mieszając kolory o różnej temperaturze i nasyceniu, by powstała bogata i interesująca faktura. Wszelkiego rodzaju tekstury maluję tymi samymi, podstawowymi pędzlami. To kwestia zrozumienia, jakie ma właściwości (np. jak odbija światło) materiał, który się chce namalować.
Nishakoneko's avatar
NishakonekoHobbyist Digital Artist
Dziękuje bardzo! Naprawdę doceniam twoją prace i muszę przyznać, że moim marzeniem jest tworzenie okładek do książek oraz gier :)
Nie mogę się doczekać twoich nowych prac i jeszcze raz dziękuje za cenne wskazówki
RainbowleafWarrior's avatar
Uwielbiam twoją grafikę i zazdroszczę twojemu talentowi. Zastanawiałem się, jakiego rodzaju programu używasz do tworzenia swojej sztuki? Przepraszam, jeśli to pytanie zostało już udzielone, nie chcę tracić czasu!
silesti's avatar
silestiProfessional Digital Artist
Maluję w Photoshopie. Nie ma sprawy, spytać nigdy nie zaszkodzi. Pozdrawiam!  / I paint in Photoshop. No worries, it's always good to ask. Have a nice day!
Zosiekk's avatar
ZosiekkHobbyist Digital Artist
Dziękuje Panu za danie mojej pracy gwiazdki! Zostanie zważonym przez wspaniałego i profesjonalnego artystę wiele dla mnie znaczy, zmotywował mnie Pan do dalszego rozwijania moich umiejętności uwu 
Miłego dnia i dużo chęci do tworzenia kolejnych pracy życzę!