shy4's avatar

Magic Potions

By shy4
17 Favourites
12 Comments
279 Views
Bunch of assets I did as a practice.
IMAGE DETAILS
Image size
566x800px 234.45 KB
Published:
© 2016 - 2020 shy4
Comments12
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Radittz's avatar
Wszystkie mają bardzo ładne proporcje i kolory! W sumie wszystko jest z nimi ok, ale podzielę się tym co możnaby ewentualnie dodać, mam nadzieję że takie uwagi do czegoś Ci się przydadzą - sama w pracy jakiś czas temu zrobiłam parę potionów więc mam temat przewałkowany :)
- do dwóch dolnych rzędów mogłabyś dodać grubość szkła, tak jak w pierwszym - nie musi być bardzo szeroka ale coś tam warto zaznaczyć
- można wyraźnie zaznaczyć znajdujący się w środku płyn i prześwitującą przez szkło część korka
- płyn może mieć np bąbelki, albo może w nim coś pływać żeby było ciekawiej. Może też np się świecić
- można zawsze dodać jakieś oznaczenia - magiczny znaczek, przewiązany na szyjce rzemyk z jakąś przewieszką itp

Ogólnie to co zrobiłaś jest świetną bazą na której można poeksperymentować z dodatkami. Ja np rysowałam jedną z trucizn dla mojej nekromantki, wrzuciłam jej zatyczkę w kształcie podobnym do żądła skorpiona, w środku we wściekle różowym płynie zatopiony był duży pająk, dorzuciłam przewieszkę z magiczną runą, żeby niby było jakieś oznaczenie.
Można by się zastanowić nad zastosowanie Twoich potionów, np gdzie jest lek ,a gdzie mana albo coś mrocznego
shy4's avatar
kurka, czym ja zasluzylam na tak dlugi i super miesisty feedback O.o... dziekuje slicznie i obiecuje poprawe z nowym zestawek flaszek ;) tym razem juz od startu postawilam sobie za cel stworzenie zestawu z healing/love potions :)
Radittz's avatar
aww pomyslałam, że mogę coś doradzić, bo -tak jak pisałam - jakiś czas temu robiłam coś w tym stylu i mogę się zawsze podzielić doświadczeniem. Nie mam normalnie za dużo czasu, ale kiedy mogę chcę się jakoś odwdzięczyć za te wszystkie komentarze :hug:
primnull's avatar
this isn't weapon, so it's improperly labeled
shy4's avatar
but it's an item, right ;) ?
Icecoldart's avatar
Pick your poison huh? ;)
Mi rowniez podobaja sie najbardziej flakoniki z gornego rzedu, a jesli ten srodkowy ma w srodku absynth to ja porosze ! 
shy4's avatar
Dzieki :) A flakonik z absynthem na jaki adres przeslac ;)?
Chromarin's avatar
I think the top row looks best, most polished and believable, that's probably due to their shape. The lowest row is also pretty good, but I think the middle one looks the weakest, as in the bottles/flasks look most flat. But the coloring on all is very well done!
shy4's avatar
thanks! i actually feel same, tbh middle row was just to experiment different coloring methods. lesson learnt, will do better next time.
Chromarin's avatar
Ah, that makes sense! I think that shapes are really crucial when it comes to asset design, but stuff like that is always easier to analyze after the fact. :S
If you don't mind a little bit more feedback: to me, the top part of the middle bottle in the middle row looks very good, same with the bottom of the rightmost one.
Anyway, the top row looks really great! :)
shy4's avatar
I'm open to feedback, thats the reason for posting art online and not hiding it, right? I actually find it suprising that you like first row, I see it as massive failure (if I have to be totally honest, only bottom right flask look decent to me).
Okay, off to make another set of these!
Chromarin's avatar
The bottom right also looks very good, but I guess the top row has most common in games shapes and that's why it reads so clearly?
Much success with future work! :)
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In