Jakie elementy skadaj si na endometr stomatolog

2 min read

Deviation Actions

By
Published:
16 Views

Jakie elementy składają się na endometr stomatologiczny?


Niepowodzenia w leczeniu endodontycznym są najczęściej wynikiem pozostawienia resztek zainfekowanej bakteriami miazgi w kanale korzeniowym. Innym częstym powikłaniem jest perforacja wierzchołka korzenia czy też przepchnięcie materiału stomatologicznego poza otwór zęba. We wszystkich tych przypadkach dochodzi do zakażenia tkanek okołowierzchołkowych i konieczności powtórnego leczenia.


137 G 1635234199406

Jak działa endometr?

Endometr stomatologiczny to niewielkie urządzenie, które składa się z wyświetlacza, sygnalizatora oraz dwóch elektrod (czynnej i biernej). Elektroda czynna jest zamontowana na pilniku endodontycznym wprowadzanym podczas pomiaru do kanału zęba, natomiast elektrodę bierną w kształcie klipsa zakłada się na wargę pacjenta.


Jakie elementy składają się na endometr stomatologiczny ?

Urządzenie składa się z wyświetlacza, sygnalizatora i dwóch elektrod – biernej i czynnej. Czynna elektroda to element montowany na pilniku, który wprowadza się do kanału zęba, a elektroda bierna to klips, który należy założyć na wargę pacjenta. Endometry posługują się dwoma częstotliwościami prądu. Organizm jest słabym przewodnikiem dla prądu o małej częstotliwości, natomiast dla dużej dobrym, co za tym idzie różnica oporów w początkowej części kanału jest niewielka, a przy końcu największa.


Zdajemy sobie sprawę, że czas w leczeniu klinicznym jest bardzo cenny, dlatego staramy się dostarczać najlepszej jakości sprzęt i materiały. Dostępne w naszym asortymencie endometry pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu sprzęt stomatologiczny - dentalzz.pl. W razie potrzeby nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego wyposażenia każdego gabinetu.


Co to jest endometr i do czego służy?

© 2022 - 2024 shennoikou4
Comments0
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In