Shelter85's avatar

Spirit of Hope

330 56 2K (1 Today)
By Shelter85   |   Watch
Published: July 9, 2016
© 2016 - 2019 Shelter85
Spirit of Hope, 20.5" x 12" / Duch nadziei, 52 x 31 cm
Watercolor on Fabriano Artistico HP paper, 640gsm
---
My Online Watercolor School: www.esperoart.com/
Image size
1500x865px 1.07 MB
Comments56
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Sign In
Pintaukit's avatar
PintaukitNew Deviant

Superb!! sprout plant emoticon

Shelter85's avatar
Shelter85Professional Traditional Artist

Thank you! 🍀😊🌹

Domisea's avatar
DomiseaStudent General Artist
Piękne efekty rozmycia, doceniam również wielowarstwowość tego gąszczu gałązek. Podoba mi się, że intensywne żółcie balansują się z przygaszonym tłem.
Też chciałam skorzystać z okazji, że natknęłam się* na doświadczonego akwarelistę z mojego kraju i zadać pytanie. Widzę, że korzystasz między innymi z akwareli Schmincke Horadam, tak się składa, że chciałam je wypróbować (tak jak i W&N. Pora poznać świat poza Białymi Nocami ;) ). Czy są kolory (w kostkach), które Twoim zdaniem wybitnie się udały tej marce? Dla przykładu, widziałam jak wielu artystów chwaliło Transparent Orange (PO71), niektórzy nawet robili dla niego wyjątek od reguły nie używania "gotowego" pomarańczowego. Ciekawi mnie, czy są jeszcze inne kolory od Schmincke, które wywołują równy zachwyt, też na tle innych marek** :)

*właściwie to watchuję od kilku lat
** pomijając fakt, że każdy artysta ma inny gust i potrzeby...
Shelter85's avatar
Shelter85Professional Traditional Artist
Hej! Dzięki wielkie! :woohoo:
Niestety, chyba Ci nie pomogę tak, jakbyś chciała i w takim stopniu jakbym ja chciał. Schmincke Horadam faktycznie miałem kilka kolorów kiedyś, ale kilka lat temu, a teraz generalnie korzystam z Winsor&Newtonów (+kilka Daniel Smith). No i akurat ze Schmincke Horadam ten Transparent Orange PO71 to też mój wyjątek. Mam go zawsze na palecie, bo ten odcień jest jedyny w swoim rodzaju. Nie powiem Ci niestety, czy jakieś kolory z SH wybitnie mi się spodobały, no chyba raczej nie, bo gdyby tak było, to bym miał ich więcej na palecie. Ale prawda też jest taka, że zawsze miałem więcej W&N i z nich zbudowałem swoją paletę. I W&N, i SH, i DS są świetne, wszystkie trzy są bardzo podobne, wszystkie profesjonalne, wszystkie mają bardzo intensywne kolory i jak to zawsze powtarzam, jeśli farby są z serii profesjonalnej, to marka nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie mają tylko właściwości konkretnych kolorów. Np. używam Quinacridone Purple PV55 z Daniel Smith, tylko dlatego, że W&N tego koloru nie ma. Tak samo PO71 SH. Jedno, co jakoś mi się zapamiętało, to to, że nie podobał mi się w ogóle Hooker's Green Schmincke Horadam. Jakiś taki był nijaki.
Musiałabyś zapytać kogoś, kto używa SH na co dzień, całej palety, ale szczerze mówiąc to nikt mi nie przychodzi do głowy oprócz Susan Harrison-Tustain LOL 
Wybierz sobie kilka kolorów, które lubisz, patrz na pigmenty, staraj się wybierać jednopigmentowe i buduj sobie powoli paletę.
Domisea's avatar
DomiseaStudent General Artist
Wiem, że często farby różnią się trochę (a czasem bardzo...) odcieniem oraz właściwościami w zależności od marki pomimo tego samego pigmentu, stąd to pytanie ;) . Po długim researchu postanowiłam na razie zakupić tylko te farby "światowych" marek, na których naprawdę mi zależy właśnie ze względu na właściwości lub brak u konkurencji. Jeśli chodzi o większość potrzebnych mi farb - zdecydowałam się na Aquarius, które przykuły moją uwagę w zeszłym roku. Powód prozaiczny - cena (bo jak tu się ma 13 zł za najdroższą pełną kostkę do 40zł W&N ? przy czym mam nadzieję, że te "tylko" 40 zł nie wzrośnie, bo jak niedawno usłyszałam cenę w innym sklepie to z krzesła można spaść), ale sama cena nic by nie dała gdyby nie sprawiały wrażenia wysokiej jakości, oraz czytelne rozpisanie właściwości każdej farby. Cieszę się, że Jane Blundell niedawno pokazała te farby ( tak, widziałam komentarze... ;) ), pomogło mi to w wyborze. Mówią, że od przybytku głowa nie boli, ale wśród ilości oferowanych farb ziemnych naprawdę trudno było mi wybrać faworytów. 
Dobrze czytać pozytywne opinie na temat Aquariusów, wizja polskich farb w przystępnej cenie, a mimo to porównywalnych do topowych zagranicznych marek - napawa optymizmem :D 
Ja na razie czekam na okazję, jak będę mogła je kupić, niestety ciągle się przesuwa w czasie.
stefonthesea's avatar
stefontheseaHobbyist Traditional Artist
Beautiful work, great job!
caclegal's avatar
Simply Gorgeous!!
vanndra's avatar
vanndraHobbyist General Artist
Just awesome work!
AjaxTelamoneis's avatar
AjaxTelamoneisHobbyist Traditional Artist
This looks amazing! I love the green shadows that serve as, like, an intermediary between the flowers and leaves in the foreground and the broad washes of yellow and green in the background. It gives such a sense of depth, and density, to the leaves and stems, makes you feel like you're seeing more than your eye can resolve.
Hillokotka's avatar
HillokotkaHobbyist General Artist
A real beautiful work ;u;
angelichope's avatar
Very very beautiful!!:heart:
R-Sheppard-ArtStudio's avatar
R-Sheppard-ArtStudioHobbyist Traditional Artist
This is just perfect. I love it.
feldrand's avatar
feldrandHobbyist Photographer
simply wow!!! the details and the light air, incredible...    :iconthumbplz:
Ambruno's avatar
AmbrunoHobbyist Digital Artist
very wonderful
XRlS's avatar
XRlSProfessional Traditional Artist
Now this is exemplary for watercolors. Very very well done!!👍🏻☺️💕💕
ShannonValentine's avatar
ShannonValentine Traditional Artist
Wow!  This is very beautiful.
isletree's avatar
isletreeProfessional Artist
Awesome painting!
UsagiYogurt's avatar
UsagiYogurtProfessional General Artist
Your flowers are so delicate, clean, and beautiful.
SarkaSkorpikova's avatar
SarkaSkorpikovaHobbyist Traditional Artist
I can't get enough of this painting! My eyes alnmost can not leave it! 
TinyWild's avatar
They are beautiful, and I love these colours!
GreenAngel5's avatar
GreenAngel5Hobbyist Traditional Artist
So pretty! Your soo skilled with watercolors but you already know that. My eye's are just enjoying the view.
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Sign In