Deviation Actions

Shagan-fury's avatar

Nightmares

By
28 Comments
6K Views
Emily and Callista;- Dishonored
I finally reached for this game and It's simply great. x)
Image details
Image size
1491x995px 712.23 KB
Published:
© 2014 - 2021 Shagan-fury
Comments28
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Jet948's avatar

Callista to kolejna niedoceniona postać, po Samuelu. Choć technicznie jej rola sprowadza się do guwernantki, to jednak w praktyce staje się matczyną figurą dla Emily, oraz pomaga jej dojść do siebie po utracie Jessamine. Obrazek ten mistrzowsko pokazuje, że mimo trudów i znojów Callista stara się być kimś więcej, niż "tylko guwernantką" cytując Outsidera

BenRG's avatar
Very atmospheric picture that captures the burden that Callista carried for most of the game.

~~~~~

Corvo had noticed that Callista wasn't getting enough sleep but she wouldn't discuss it with him. He just let it go; she was not his to command, after all.

For her part, Callista was determined not to tell him that she was up most nights keeping Emily from hurting herself whilst thrashing in her nightmares. Nor would she tell the fallen Lord Protector of the girl's terrified whispers in her sleep about her mother's murder as well as the things that Campbell and the Pendleton Twins had done to her.

The man had suffered enough; he didn't need more burdens.
Ragous's avatar
Mistrzostwo. Podobnie jak i sama gra.
Shagan-fury's avatar
Dziękuję! Gra faktycznie jest niesamowita : D
IshidaSado's avatar
I Love This Rough Type Of Style! (This Part Was So Sad In The Game When You Try To Talk To Emily As She Slept :()
Woodsie-One's avatar
I znowu powstaje pytanie - czemu ja tego jeszcze nie skomentowałam na DA? Ja nie wiem, toż to jakaś hańba jest, jak w końcu w mojej skrzynce się dokopałam do Twoich prac i widzę, o ilu nic nie napisałam.
Zacznę więc od tego, że uwielbiam, kiedy malujesz prace. W połączeniu z delikatnym lineartem, który nie rzuca się w oczy, a nadal jest wyraźny i czytelny, mają naprawdę świetny wygląd. Genialnie wychodzi Ci też tekstura - widać brud, pęknięcia i chropowatość, czy nawet... coś nieokreślonego co jednak sprawia, że przedmioty nie są jak zrobione z plastiku.
Co do samej kompozycji - jest ładna, podziwiam zwłaszcza to, jak zrobiłaś leżącą Emily - postaci, które leżą są generalnie trudnym tematem, a Tobie wyszło naprawdę naturalnie.  Jak zwykle też świetnie zbudowałaś przestrzeń kilkoma planami ustawionymi w różne strony, przez co obrazek ma głębię.
Co do kolorów - znasz moje upodobania, jest szaro i pięknie, a zarazem pokazujesz kolory i ich używasz. I są w tym też żywe barwy - umiesz mieszać je tak, że pokazujesz kolory szarością, albo szarość kolorami, albo je łączysz i też wychodzi świetnie. Nadal nie ogarniam jak Ty to robisz, ale zdecydowanie masz oko do kolorów)
Nadal nie bardzo podoba mi się lampa w kącie - ani kompozycyjnie ani pod względem jasności, ale to widać kwestia upodobań. Za to reszta kąta wygląda świetnie, zwłaszcza obrazek dodaje klimatu)
Sibrien-chan's avatar
Nie grałam, jakbym grała pewnie zachwyciło by mnie mocniej. Może keidyś zagram... jak będzie za grosze xD Thief IV mnie zawiódł, może Dishonored wypadnie lepiej.
Jak zawsze oniemia mnie to jak świetnie na twoich pracach czuć emocje. Może ten picassowski obraz w tle trochę niszczy powagę, choć z drugiej strony też sporo dodaje do emocjonalnego wydźwięku. W sumie nie znam tła fabularnego tego, ale i tak czuję o co chodzi.
Shagan-fury's avatar
Cóż, nie będę zabiegać o wzruszenie kontekstem bo zakładam że przyszłaś obejrzeć rysunek a nie wyczytać z niego fabułę gry xD A Picasso w tle miał być bo tam jest miejsce tego dziecięcego rysunku, nie wydaje mi się żeby zabierał powagę- jeśli brać pod uwagę kontekst sceny to wręcz nieco potęguje atmosferę tego miejsca. Dziękuję za komentarz i cieszę się że obrazek pokazuje emocje- był nimi wywołany : D
klydekiss's avatar
This looks so strong wow!
Shagan-fury's avatar
SpanishWhale's avatar
I like Kallista's face so much :D
Andy-Butnariu's avatar
woah man, you really leveled up alot since the last one I saw. Great piece, the atmosphere is really awesomely represented and the colors are spot on
PiuPiu-Littlebird's avatar
ChirpyChickadee's avatar
Good Lord, this is brilliant! Your style is really amazing!
Fundelstein's avatar
Absolutely stunning! I like how the darkness symbolizes both Emily and Callista's inner turmoil!
Chrispy92's avatar
One thing I've always loved about Dishonored are the faces. Unlike other video games, they feel painted, sculpted and crafted to artistic perfection. They are asymmetrical, detailed and full of character. I think you've done well in capturing that on Callista's face. (:
Shagan-fury's avatar
Game style was a bit caricatural and I really enjoyed it- faces were so characteristic!) Thank You! : )
CSupernova's avatar
wow, the colouring is just astonishing!
Shagan-fury's avatar
Caracalkiller's avatar
Lubię ten obrazek, gdzie Corvo narysowany jest jako tata ... Jest tak taki artystyczny XD
Shagan-fury's avatar
tak x'D Każdy z tych obrazków był świetny, aż się uśmiechałam widząc kolejne) Uroczy detal w grze!
Caracalkiller's avatar
Subtelnie zarysowali relacje postaci, uwielbiam takie smaczki. Nic na siłę, nic na chama, a dodaje klimatu.
Wgl całą gra jest świetna ^^
wallsfell's avatar
Oh, this is so lovely-- from the composition to the emotion that comes through on the characters' faces.  You've done a wonderful job capturing a scene.  :)
and your colors and lighting are always so amazing aaaaahhh [gushes quietly]
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In