Deviation Actions

Samantha-dragon's avatar

Contest/Event: Dance for Stars

Published:
19 Comments
859 Views
(Update: Whole story is in czech only, sorry Sweating a little... slithly over 500 words.)

Všimli jste si někdy, jak krásná je noční obloha na horách? Hvězdy jako by byly blíž, jako by byly zářivější a snad i barevnější. Všude kolem je tma, kterou si tvor odchovaný městem nedokáže ani představit. Ale není to tma děsivá, ve spojení s mrazivým počasím, které na horách za jasné oblohy panuje pravidelně, úplně čistým sněhem všude kam až (i dračí, nejen elfí) oko dohlédne, je i tak vidět. Ne jako když svítí jeden z měsíců, ale tak skoro až přízračně jakoby světlo přicházelo odevšad a zároveň od nikud. Pokud jste sami, je kolem naprosté ticho, maximálně vítr tichounce zpívá.
Ale abych se vrátila do současnosti. Noc si bude muset na vládu ještě chvíli počkat a ticho tady taky zdaleka nepanuje. Ozývají roztodivné zvuky, tak příznačné davu lidí bez ohledu na konkrétní rasu, povídání slevajici se do jedné souvislé kolísavé melodie, která i přes svou rušivost působí skoro až ukolébavacím dojmem. Do víceméně lidských zvuků davu si přidejte zvuky postávajících obřích tvorů, převážně draků - takže sníh pokřupává z různých míst prakticky neustále, tu a tam se ozývá zafunění, možné zvědavé, zaujaté podívanou, klidně ale taky pěkně otrávené. V aréně totiž právě předvádí své vystoupení mladá jezdkyně s černo-fialovým drakem - ten z nozder vydechuje fialové kouřové stužky, které se neuvěřitelně kroutí a skoro až svůdně obtáčejí tančící dívku. Ta vedle mohutného draka vypadá neskutečně mladě, skoro se až chce říct, že křehce. Tanec bez hudby však není úplně ono, i tady je zvolená skladba soutěžících veřejně reprodukována, ale v tom ohromném prostoru zní i přes veškerou snahu organizátorů vlastně docela tiše a dalo by se říci, že snad i skoro ploše, prostě tu není akustika koncertního sálu. Divákům to vadit nesmí a soutěžící si stejně každý tu svou píseň pamatuje tak dobře a živě, že by jistě zvládli tančit i v tichosti.
Skladba i tanec v aréně gradující, blíží se tedy konec. Definitivně na mě doléhá tréma, protože další na řadě jsme my. Orion vedle mě vypadá úplně klidně, zaposlouchaná a soustředěná na elegantní souznění jezdkyně a její dračice před námi. Kéž bych alespoň navenek působila podobně klidně! Místo toho si nedokážu zabránit v přerovnávání pláště, ometání neviditelných smítek a podobným projevům nejistoty.
Aréna se uvolní a já s Orion přicházím na řadu. Myslím, že jsem právě zapomněla nejen sestavu, ale i obyčejnou chůzi. Oporou mi v davu neznámých tváří je opravdu jen moje dračice, položím ji ruku na bok a tak spolu vstupujeme do arény. Mrknu kolem sebe, pousměju se, protože mi odhad načasování vyšel skvěle - obloha ztrácí jas, takže za chvilku tu budeme mít společnost hvězdnaté oblohy, stmívání jsou na horách jak známo rychlá. A už je to tu, ozývají se první tóny naší skladby a moje tělo se přepíná na autopilota. Hodiny tréninku se očividně vyplácí.
Tančíme. Obloha už se zbarvila do růžovo oranžové, stejné jako mám plášť, a vysoko nad hlavou se objevují další a další hvězdy. Já vím, jak zvláštně Orion v noci vypadá, ostatní ale pravděpodobně netuší - nejedná se o úplně všední zbarvení. Ještě pár chvil a dračice splívá s večerem, jen její pohyb ji z oblohy vystřihává.


Another idea I had turned thanks to Rammstein music (again! :D) into at least a speedpainting - the ground dance discipline! :)

used: photoshop, wacom intuos3
time: about 1,5 hour?
references: nope
:iconworld-of-colderra:
points: 5 (fullbody mount) + 3 (simple shading) + 2 (background)  + 3 (story over 100 words) + 5 (competition picture) = 18

Event announcement + ribbon for 3rd place I won:
*JUDGED!*Dragon winter show 2016See results here:Laughing Dragon :golddragon: Dragon Huggle :chaosdragon: HTTYD2.19 Tahnee Icon Commision Crying Spyro Emote 50x50   Water dragon - emoticon Dragon Bullet Red   
FOR FEATHERTAILED DRAGONS, GRYPHONS AND OTHER RIDABLE FLYING ANIMALS!
(NO equines!)
Dracostryx are welcome to join!

Dragon Island would like to invite you and your mount to 2nd Dragon Winter SHOW!
Is your mount the best? Come and show us! There will be four basic disciplines- Power show, air acrobacy, ground dance, and halter.
Held: Dragon Islan
  Part4 by WoC-Brissinge + bonus 1 mount point for placing 3rd

(c) characters (Orion and Larinne) belong to me, Samantha-dragon and are situated to World-of-Colderra
(c) art belongs to me, Samantha-dragon, 2017
Image details
Image size
677x1000px 385 KB
Comments19
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Irsibil's avatar
Je super, jak splývá s oblohou :)
Samantha-dragon's avatar
Děkuji! Snad poprvé jsem záměrně spojovala charakter s pozadím... :D 
floopygoober's avatar
THis is just amazing and nothing less ^^
Samantha-dragon's avatar
Thank you a lot! ^^
SeayDragon's avatar
Yet another beautiful dragon ^_^
Samantha-dragon's avatar
Thank you a lot ^^
BUGHS-22's avatar
Le camouflage dova :D
Samantha-dragon's avatar
Schovala se tam líp než jsem čekala, jojo xD
PurpleWish23's avatar
Naprosto okouzlující. Majestátní součást oblohy. Moc moc se ti to povedlo
Samantha-dragon's avatar
Děkuji moc ^^ Trošku jsem se bála, aby se neztratila úplně, ale to snad nestalo :)
TheChotta's avatar
Wow :o this is amazing!!! 
Samantha-dragon's avatar
Thank you a lot! ^^
savrin330's avatar
That's a lovely pose and night sky! Orion works quite well with a clear night sky with stars! ^^
Samantha-dragon's avatar
Thank you! I think that this "coloring" is awesome to work with ^^
savrin330's avatar
Yes it is! You're welcome! ^^
Revan005's avatar
Samantha-dragon's avatar
Thank you! I almost didn't believe I'll finish it on time :D
Revan005's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In