Samantha-dragon on DeviantArthttp://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/https://www.deviantart.com/samantha-dragon/art/Commission-Notepads-for-I-D-484126393Samantha-dragon

Deviation Actions

Samantha-dragon's avatar

Commission: Notepads for I.D.

Published:
592 Views

Description

thanks to chid0 I get this commission (my first commission I got outside of dA or similar sites, just thanks for kind recommendations of my customers, yay!), at the same time those are my first finished notepads.
They are done the same way like I do diaries but inner is changed - these are A5 big, with picture from front to rear cover page, with bookmarking ribbon, secure gum; inside there are 100 sheets of lined paper + one blank at the begging and one blank at the end + added first sheet with quote.

here you can read (in czech) about diaries  (CZ) Prizpusobitelny diar - commissions - OPENLetos znovu mám otevřené commissions na přizpůsobitelné diáře na příští (a nejen ten) školní rok 2014-2015 a na rok 2015. 
Je to nejen prostředek, jak na nic nezapomenout, ale také originální způsob osobní prezentace coby autora - nebo prostě jen můžete mít diář s jakýkoliv oblíbeným obrázkem. Je úplně jedno jestli to bude nějaké vaše dílo nebo oblíbená fotka z dovolené, či firemní reklamní :]
Jakékoliv dotazy ráda zodpovím, stačí napsat.
:new: Letos nově je základní podoba diáře mírně odlišná od předešlého roku - prosím, pozorně si přečtěte informace o diářích a cenách níže.
Ukázky
N
 soon I hope I will finish similar info in English too :)
Image size
1000x705px 371.23 KB
Make
SONY
Model
DSLR-A100
Shutter Speed
1/40 second
Aperture
F/4.5
Focal Length
28 mm
ISO Speed
400
Date Taken
Sep 22, 2014, 7:48:45 PM
Comments15
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
vinidev's avatar
Very pretty :) I like it, good job!