Site Header
ShopCreate a videoAI Video
Deviation Actions
Promoted Deviations
Suggested Deviants
Suggested Collections
Featured in Groups
Description
У меня давно была идея создать что то анимационное, но руки не из плеч и мозги не из головы не позволяли. Благо что есть один знакомый, от он
который умеет в анимацию и во флешь больше меня. Оригинальный рисунок рисовался под вдохновением от Yann Tiersen – Summer 78, но ставить его суда означало наткнуться на копирайтов, которые мне бы в лучшем случае мозг изнасиловали о том, что брать чужое тить какой грех и гореть мне за это в гиене огненной. Но и тут мне повезло, у меня есть один очень хороший друг музыкант, от он
который по моим малопонятным речам написал мелодию. Спасибо вам!
I had an idea to make some animated stuff for a long time. But there was no skill, and my brains rejected to understand – how I can do this. That’s nice that I know one guy :iconRaddjuret, who can animate in Flash better than me.
I created static picture under impression of Yann Tiersen’s melody “Summer 78”, but I can’t use it here, cause of copyright problems. In the best way my brain could be fucked: “Dude, It’s so-o-o bad to use somebody’s music fragments – even If you mark author’s name below. So burn in the hell!”. But I catch a chance. My very good friend
is musican. After my knotty explanation he made soundtrack for this animated picture.
Thank to you all, guys!
Electrichkoi iz Moskvi,
Ya poedu ya poedu v nikuda...
I had an idea to make some animated stuff for a long time. But there was no skill, and my brains rejected to understand – how I can do this. That’s nice that I know one guy :iconRaddjuret, who can animate in Flash better than me.
I created static picture under impression of Yann Tiersen’s melody “Summer 78”, but I can’t use it here, cause of copyright problems. In the best way my brain could be fucked: “Dude, It’s so-o-o bad to use somebody’s music fragments – even If you mark author’s name below. So burn in the hell!”. But I catch a chance. My very good friend
Thank to you all, guys!
Electrichkoi iz Moskvi,
Ya poedu ya poedu v nikuda...
Image size
1000x600px 5.37 MB
© 2013 - 2026 RubleGun












![NOT Undertale. It's Undertale Repent to Jesus[MOD]](https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/i/ad054b07-8fa2-43b1-919b-908e1ab439d4/divrsak-78f5108f-5aed-4806-892a-2ef5ff35b570.jpg/v1/crop/w_92,h_92,x_18,y_0,scl_0.085185185185185,q_70,strp/not_undertale__it_s_undertale_repent_to_jesus_mod__by_plushiescomics_divrsak-92s.jpg)







![[Animated] Pyrocynical](https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/i/00918f5c-7ced-48b1-9801-d4e78fa6c861/dbgp0g5-fb179206-791f-4f30-ab81-0f889e6f69bd.png/v1/crop/w_184)
![[Animated] Glaze](https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/i/00918f5c-7ced-48b1-9801-d4e78fa6c861/dblwgjh-95a71dc3-a561-4ed1-9c5d-9c0fdf3818b6.png/v1/crop/w_184)

















