Shop Forum More Submit  Join Login
Rabsztyn castle at sunrise by re-pip Rabsztyn castle at sunrise by re-pip

The first castle in Rabsztyn was built in XIII century from the order of the Polish king Casimir the Great, the last king from the Piast dynasty. The present shape is from XVII century. I used this castle also in Ghost Garrison (Castle in Rabsztyn)

-------------------------------

Pierwszy zamek w Rabsztynie zbudowano w XIII w., z rozkazu polskiego króla Kazimierza Wielkiego, ostatniego na tronie z dynastii Piastów.  Jego obecny kształt pochodzi z XVII w. Użyłem tego zamku również w Ghost Garrison (Castle in Rabsztyn)


:icondonotuseplz::iconmyartplz:

Add a Comment:
 
:iconpremislaus1988:
Premislaus1988 Featured By Owner Aug 21, 2016
Rzut beretem ode mnie (Klucze). Szkoda, że zamek jest mały.

Zanim usunąłem zdjęcia z profilu, to miałem trochę zdjęć ostańców, ale robionych kompaktem, albo smartfonem.
Reply
:iconre-pip:
re-pip Featured By Owner Aug 21, 2016
Rozmiarami np. przy Ogrodzieńcu nie imponuje, ale z drugiej strony przy resztkach Bydlina? Rabsztyn to kolos górujący nad okolicą ;). Polecasz jakieś ciekawe ostańce w okolicy? Prócz skałek zegarowych bo te znam.
Reply
:iconpremislaus1988:
Premislaus1988 Featured By Owner Aug 21, 2016
W sumie to nie wiem. Jestem mało mobilny, gdyż nie mam samochodu, a powiaty są słabo skomunikowane, co innego kiedy chce się dojechać do Krakowa lub Katowic.

W mojej miejscowości jest ich trochę. Cześć widać, gdyż wokół nich są jezdnie, przez jakie przejeżdża się na Zawiercie. Do jednych trzeba wejść przez boczne ulice, a parę jest w lasach. Mniejsze czy większe znajdują się też na niektórych podwórkach. Zjedź do połowy wpisu w żurnalu, tam jest "wnętrze" skał, od strony ulicy Bogucińskiej. Po prostu idziesz przez chaszcze i się łagodnie wspinasz - premislaus1988.deviantart.com/…. Nie wiem czy w Żurnalu mam więcej zdjęć skał. Od strony Olkuskiej spokojnie wejdziesz, jest tam łagodny przesmyk. Bez problemy wejdziesz na skały i zobaczysz panoramę całej miejscowości.

Tutaj coś jeszcze jest - premislaus1988.deviantart.com/….

Większość to widziałem na wycieczkach i rajdach - Ojców i Pilica.

Jak jedziesz z Olkusza na Kraków. W pewnym momencie po prawej zobaczysz wzgórza i jakieś skały, ale to nic w porównaniu do tego kiedy tam skręcisz. Nie pamiętam nazwy miejscowości, ale są to okolice Doliny Będkowskiej.

Problem ze skałami na Jurze jest taki, że jak są łatwo dostępne i gdzieś blisko, to są popisane sprayem i pełno tam syfu po imprezach.
Reply
:iconrobfoto1947:
RobFoto1947 Featured By Owner Aug 7, 2016
pięknie 
Reply
:iconre-pip:
re-pip Featured By Owner Aug 7, 2016
Dzięki
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
August 7, 2016
Image Size
10.8 MB
Resolution
7201×2848
Link
Thumb

Stats

Views
295
Favourites
27 (who?)
Comments
5

Camera Data

Make
Canon
Model
Canon EOS 1100D
Shutter Speed
1/49 second
Aperture
F/4.5
Focal Length
18 mm
ISO Speed
100
Date Taken
Aug 7, 2016, 5:11:53 AM
Software
Adobe Photoshop CS5 Windows
Sensor Size
38mm
×