Group Info Group Founded 12 Years ago 127 Members
8,564 Pageviews121 Watchers

Regulamin

1. Grupa powstała z myślą o Artystach, którzy w swoich pracach pokazują Polskę - w różnych odsłonach. Jeżeli jesteś tylko miłośnikiem i swoje działania artystyczne kierujesz ku innym tematom - możesz na przykład po prostu dołączyć do obserwujących!

2. Członkiem grupy może zostać każdy, bez względu na miejsce zamieszkania i narodowość. Jedyny warunek to taki, że zdjęcia MUSZĄ przedstawiać Polskę.

3.Warunki dodawania prac:
* Prace do galerii grupy może dodawać każdy z jej członków.
* Warunkiem przyjęcia danej pracy do galerii jest pozytywna ocena contributorów głosujących ZA lub PRZECIW.
* Jeżeli czas od dodania pracy do jej przyjęcia/odrzucenia minął bez konkretnego wyniku - spróbuj dodać ją ponownie.
* Prace MUSZĄ być dodawane do odpowiadających im folderów:
a) Featured - wszystko co pokazuje Polskę, jej zabytki, krajobrazy, miejsca szczególne, rekonstrukcje historyczne, czy charakterystyczne postacie rodem z folkloru - technika dowolna, najważniejsze by przyciągały oko patrzącego.
b) Ruins & Abandoned Places - dwa tematy, które ciężko rozdzielić, gdyż czasem granica pomiędzy nimi jest niezwykle cieniutka. W tym folderze znajdą swoje miejsce wszelkie ruiny i zniszczenia, opuszczone domy, hale fabryczne, budynki szkolne, miejsca publiczne, forty...
c) For Fun - Caricature etc. - satyryczne i humorystyczne przedstawienia wydarzeń i postaci historycznych (wykluczone są prace przedstawiające np. bohaterów filmów/kreskówek/anime czyli wszelkie fan-arty), nie będące szkicem rysowanym długopisem/ołówkiem w zeszycie lekcyjnym i fotografowanym telefonem komórkowym.
* Prace w swoim opisie MUSZĄ zawierać informacje na przedstawiony temat - przynajmniej skrótową notkę z podaniem lokalizacji lub wyjaśnieniem prezentowanej sceny.
* Prace muszą być wykonane estetycznie i starannie oraz prezentować wysoki poziom realizacji (nie ma mowy o nieostrych, rozmazanych zdjęciach rodem z telefonu komórkowego, czy słabych jakościowo skanach - po to są programy graficzne, żeby wyretuszować niedociągnięcia skanera).

Affiliates

:iconswedenpoland::iconchallengespl::iconourtarnow::iconkrakowianie:

Deviants

Admins

Founder


:iconyenna-savil:

Co-Founders


:iconwkucza:

Contributors


:iconschelly::iconironman80::icondociak:

Na początek trochę historii.
Z tydzień temu z przyczyn dla mnie bardzo irracjonalnych i niejasnych niczym mglista noc administrator grupy "Polska" najpierw skasował całą jej zawartość, a potem także ją po prostu skasował.
Dzięki inspiracji WKucza i wsparciu TheSaulOne podjęłam walkę o ocalenie grupy. Niestety - ani notki do admina, ani zgłoszenie o chęci adopcji grupy, ani nawet notka do deviantowego HelpDesk'a nie pomogły. Jedyne co mi wszyscu zasugerowali to założenie nowej grupy, zareklamowanie jej i nadzieja na odzyskanie przynajmniej części z 3,5 tys. poprzednich użytkowników.
Dlatego też postanowiłam założyć niniejszą grupę.
Ponieważ grup polskich, związanych z pejzażem, polskimi artystami, polskimi miastami, subkulturami, polskimi miłośnikami anime/mangi, polskimi fanami steampunka, polską biżuterią i wieloma innymi zagadnieniami, ktore długo by wymieniać postanowiłam popatrzeć na Polskę nieco przekornie, w krzywym zwirciadle, albo "od drugiej strony". Dlatego niniejszym powołuję do życia grupę, w galerii której chcę zgromadzić wszystko to, co wszelkie przewodniki starannie ukryją - ruiny, opuszczone miejsca, zniszczenie, brzydotę, biedę...
Ale też chcę pokazać jak ta nasza Polska się nieustannie zmienia - stąd znajdzie się folder przeznaczony na dokumentację wyglądu "przed i po" rozmaitych miejsc, czy też zabytków.
Że "inny" wcale nie znaczy "brzydszy" czy tez "gorszy".
More Journal Entries

Comments


Add a Comment:
 
:iconoro-elui:
oro-elui Featured By Owner Aug 28, 2012  Hobbyist General Artist
widzę, że grupa coś nie daje sobie rady, bo prace wiszą.
Reply
:iconyenna-savil:
Yenna-Savil Featured By Owner Aug 29, 2012  Professional Traditional Artist
oj prawda to, prawda :(
Reply
:iconoro-elui:
oro-elui Featured By Owner Aug 30, 2012  Hobbyist General Artist
oj szkoda to, szkoda :(
Reply
:iconjoarosa:
JoaRosa Featured By Owner Aug 21, 2012  Hobbyist Traditional Artist
Mam taką małą sugestię, żeby utworzyć osobne katalogi dla zdjęć, manipulacji i 'traditional art'. Będzie bardziej przejrzyście.

Pomysł grupy wypalił, tylko trzeba ją trochę rozruszać. ;)
Reply
:iconyenna-savil:
Yenna-Savil Featured By Owner Aug 26, 2012  Professional Traditional Artist
Właśnie to "rozruszanie" trudno coś idzie :)
A dodatkowe katalogi - przynajmniej w moim odczuciu - będą tylko dodatkowym rozdrabnianiem się. I tak dobre 90% prac w grupie to zdjęcia :) A nie ma to być grupa na sztukę "z wyobraźni", a właśnie na jak najbardziej "z natury" :)
Reply
:iconjoarosa:
JoaRosa Featured By Owner Aug 27, 2012  Hobbyist Traditional Artist
Oczywiście admin ma zawsze rację. :D Ale myślę że grupy działają najlepiej gdy mają około 6 logicznych katalogów.
Na chwilę obecną, gdzie mogę włożyć traditional art? Przedstawiający jedno z polskich miast "z natury" , a nie z wyobraźni. :)
Reply
:iconyenna-savil:
Yenna-Savil Featured By Owner Aug 27, 2012  Professional Traditional Artist
Hm. "Zawsze rację" to nie. Bo wtedy popadamy w jakieś dziwne potworki z jedynowładztwem :)
A traditional może trafić do folderu "Featured" - z tego o patrzyłam do Twojej galerii raczej nie są to zabawne kompozycje/karykatury ani ruiny :)
Reply
:iconthesaulone:
TheSaulOne Featured By Owner Aug 20, 2012  Professional
Zegnać się muszę - nie ma sensu bym zajmował miejsce contributora (wiele prac nie przechodzi bo nie zdąży paść niezbędna ilość głosów itd).
Ja niestety nie daję rady na wszystko znajdować czasu ostatnio.
Jakby co to wiecie jak mnie znaleźć - zawsze służę pomocą i dobrym słowem.
Trzymajcie się i powodzenia.[link]
Reply
Add a Comment: