Shop Forum More Submit  Join Login
Group Info Group Founded 3 Years ago Statistics 12 Members
6,348 Pageviews39 Watchers

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Wojna trwała niespełna 2 miesięce. Tyle jednak wystarczyło, by zmienić wszystko. Tę historię zna chyba każdy, komu przyszło żyć w obecnym świecie:

Rok 2113. Zaczęło się, gdy za Ukrainą próbującą odzyskać utracone podczas wojny w '29 roku tereny wstawił się rząd USA. Owe ziemie były w posiadaniu Rosji, której nie spodobało się to. Pewna siebie Ameryka naciskała na Wschodnie Mocarstwo, co poskutkowało Wojną Totalną. Pierwsza bomba, znak pogardy, została zrzucona na najważniejszy poligon wojskowy Stanów Zjednoczonych.
Ludzie zaczęli panikować, jednak rząd uspokajał - w końcu, po 80 latach bez wojen i paktach pokojowych, nikt nie chciał uwierzyć w realne zagrożenie.

Parę dni później Rosja ponowiła atak, wielokrotnie. Miasta upadały jedno po drugim, wojna zajęła cały świat. USA zużyło swój cały zapas broni nuklearnej i chemicznej. O ofiarach mówiono nie w tysiącach czy milionach - to były miliardy. 3/4 całej populacji ziemii poległo w zbędnej Wojnie.
Kolejne dwa tygodnie bez ataków to tylko cisza przed burzą - Rosja miała do wykorzystania jeszcze jedną bombę jądrową - Ottisa 12b. Specjalny samolot transporotwy miał ją zrzucić nad najbardziej zaludnioną częśc Ameryki, jednak w drodze został zestrzelony nad południową granicą Czech. 10 gigaton - tyle wystarczyło, by zmienić Europę w płonącą pustynię, której już nigdy nie uda się osiedlić.

Przeżyli tylko przezorni lub szczęściarze którym udało się znaleźć podziemny schron - opad promieniotwórczy zakończył żywota pozostałych.
...
2689. Zostały 4 nacje. Ziemia odradza się, sztuka rozkwita. Czy w obecnych czasach cokolwiek jest pewne?

******************************************************
Podziękowania dla Little-Stupid-Things za zrobienie kodu, na który mimo że potem się wkurzyłam, to udało mi się go dostosować do nowego szablonu; VonVanil za szukanie literówek w dokumentach i pomoc z nazwami, oraz całej ekipie RustyCommons za wsparcie ♥

Deviants

Affiliates

:iconsigma-black::icondysharmonia-rpg::iconritsudai::iconprojektdelta::iconcalgroveasylum::iconluriduniversity::iconstanley-high-school::iconpolska-malowana::iconpolish-group::iconsaiko-high::iconrustycommons:

MENU
:bulletblack: Zamknieta

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


NOWE CHINY

Chińska Republika Ludowa w roku 2102 przejęła światowy rynek, stając się najważniejszym, demokratycznym państwem świata.
Chińscy naukowcy mogą przypisać sobie takie sukcesy jak wynalezienie taniego, niezwykle skutecznego leku na raka bądź “Wodę Młodości”, faktycznie spowalniającą proces starzenia. Chiny dorobiły się również hologramów, niezwykłych materiałów budowlanych pozwalających budować szybciej i łatwiej oraz technologii pozwalającej na odtwarzanie snów.
ROSJA

Przed wojną Rosja została znacznie osłabiona przez rząd USA, który też przejął część jej terenu najbardziej wysuniętego na wschód, aż do granicy z Chińską Republiką Ludową. Mocarstwo Rosyjskie do 2113 sprawiało wrażenie pokojowo nastawionego państwa, jednak gdy Ukraina zaczęła się domagać o przywrócenie utraconych w poprzedniej wojnie miast, rosyjski prezydent rozpoczął bunt.

`


KRAJ AMERYKAŃSKI

Stany Zjednoczone tuż przed wojną były jednymi z najlepiej rozwijających się państw. Największym z sukcesów Ameryki było wyeliminowanie zagrożenia ze strony terrorystów oraz organizacji hakerskich. Ameryce udało się również przejąć część lądów na kontynencie azjatyckim. Kraj cechował się stabliną polityką, tolerancją oraz beztroskim trybem życia obywateli. Rząd USA był odpowiedzialny za pokój na świecie, do 2113 roku spełniając się w tej roli całkowicie.
KSIĘSTWO ARABSKIE

Po wojnie która wybuchła w roku 2029, na wskutek zniwelowania muzułmańskich świątyń i miejsc kultu przez amerykańskich żołnierzy (czego celem miało być rzekome pozbycie się organizacji terrorystycznych działających na terenie Półwyspu Arabskiego), Arabowie odcięli się od współczesnego, zachodniego społeczeństwa wracając do swojej kultury i przestrzegania prawa szariatu.

Comments


Add a Comment:
 
:iconkatara11yue:
katara11yue Featured By Owner Jun 9, 2016  Student
Hej hej~ ostatnio jestem bardzo bardzo nieobecna ale muszę zawiesić Nirę od teraz do 25 czerwca minimum, bo zupełnie nie będę miała jak wchodzić na chat, ani nawet na DA ;w;
Ale potem wrócę i znów będę aktywna~ (pod warunkiem że od razu nie wyjadę nad morze, ale to będę pisać.)
Reply
:iconklemthepotato:
klemthepotato Featured By Owner Jun 4, 2016
też Cię kochamy Ottis <3
Reply
:iconcoyskiie:
Coyskiie Featured By Owner Jun 4, 2016  Student General Artist
<33
Reply
:iconkukenn:
Kukenn Featured By Owner May 25, 2016   Digital Artist
nie chcę być niemiła ale proponowałabym ustalić jakieś zasady typu "prosimy o rozmowy na czacie na poziomie" czy coś, bo moja koleżanka dostaje w odpowiedzi rzeczy typu "lol?XD" "nie?XD" kiedy pisze coś normalnie i trochę mnie to boli, bo mi się żali i ejej trochę brak kultury widzę 
Reply
:iconcoyskiie:
Coyskiie Featured By Owner May 25, 2016  Student General Artist
Chat nie jest w żadnym wypadku miejscem na formalności, ale jeśli komuś to przeszkadza, to dopilnuję by wszystkim było lepiej. 
Reply
Add a Comment: