Shop Forum More Submit  Join Login
About Deviant Nevart Sanat-Tasarim AkademisiTurkey Recent Activity
Deviant for 10 Years
Needs Core Membership
Statistics 22 Deviations 3 Comments 4,047 Pageviews
×

Newest Deviations

Hiper5 by Nevart-Akademi Hiper5 :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Hiper4 by Nevart-Akademi Hiper4 :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Hiper3 by Nevart-Akademi Hiper3 :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Hiper2 by Nevart-Akademi Hiper2 :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 1 0 Hiper1 by Nevart-Akademi Hiper1 :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Nevart Akademi Logo by Nevart-Akademi Nevart Akademi Logo :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Temel Tasarim Kursu by Nevart-Akademi Temel Tasarim Kursu :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Yagliboya Kursu Ankara by Nevart-Akademi Yagliboya Kursu Ankara :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Ankara Temel Tasarim Kursu by Nevart-Akademi Ankara Temel Tasarim Kursu :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Karakalem Kursu Ankara by Nevart-Akademi Karakalem Kursu Ankara :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Portfolyo Tasarimi Kursu by Nevart-Akademi Portfolyo Tasarimi Kursu :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Tasarim ve Sanat Okulu by Nevart-Akademi Tasarim ve Sanat Okulu :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Nevart Art-Design Academy by Nevart-Akademi Nevart Art-Design Academy :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 GSF Hazirlik Ankara by Nevart-Akademi GSF Hazirlik Ankara :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Ankara Hobi Yagliboya Kursu by Nevart-Akademi Ankara Hobi Yagliboya Kursu :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 0 Anatomi Egitimi Ankara by Nevart-Akademi Anatomi Egitimi Ankara :iconnevart-akademi:Nevart-Akademi 0 3

Favourites

No Favourites yet.

Watchers

No watchers yet.

Activity


deviantID

Nevart-Akademi
Nevart Sanat-Tasarim Akademisi
Turkey
Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi Türkiye'de ilk kez özel olarak hazırlanmış bir ders programıyla eğitim vermektedir. Türkiye'nin ilk sanat üniversitesini kurmak üzere açılan akademide güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi alabilir, tasarım ve sanat alanında eğitim alarak sertifika kazanabilirsiniz. detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edin: www.nevart.net

Current Residence: Ankara
Türkiye'de ilk kez sadece tasarım ve sanat eğitimini kapsayan bir akademi olarak kurulan Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi yaz dönemi için öğrenci akımına uğradı. Bu kadar talep görmesinin nedenini kendilerine soralım dedik…

Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi'nin kuruluş amacı nedir?

Türkiye'de ilk kez uygulanan bir eğitim programıyla sadece sanat ve tasarım bölümlerini içeren kapsamlı bir üniversite açma fikriyle yola çıktık. Nevart Akademi'nin şu anki kullanımı bu üniversitenin ilk adımıdır.

Nevart Akademi'de çok özel bir eğitimin uygulanmakta olduğunu biliyoruz. Peki diğer sanat eğitimi veren kurslardan ve okullardan farkınız nedir?

Bizim eğitim programımız tek bir atölye dersini değil, birbirinden farklı 13 dersi kapsıyor. Bu derslerin tamamı üniversitedeki eğitimin ilk 2 yılına denk geliyor. Verdiğimiz eğitimle sadece güzel sanatlar fakültelerinin ve mimarlık fakültelerinin yetenek sınavlarına değil, aynı zamanda öğrencilerin üniversitede alacakları eğitimleri için bir altyapı oluşturmuş oluyoruz. Biz buna ön okul diyoruz.

Peki bu "ön okul"da hangi dersleri veriyorsunuz?

Temel tasarım, temel çizim, görsel zeka, imgesel tasarım I, imgesel tasarım II, desen I, anatomi I, desen II, anatomi II, sanat tarihi, genel kültür, portfolyo tasarımı ve renk bilgisi…


Genelde yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi veren kurslar sadece desen eğitimi veriyorlar, siz niye bu kadar detaylı bir eğitim veriyorsunuz? Yetenek sınavları için sadece desen yeterli olmuyor mu?

Diğer kurslarda verilen eğitim ezber üzerine kurulu. Model çiziminde sadece tek bir duruş tespit edilmiştir, öğrenci aylarca aynı pozisyonu çalışır… Sınavda farklı bir duruş çıktığı zaman ise aylarca harcanan emek boşa gider… Biz işin temelini ve tekniğini anlatıyoruz. Yani verdiğimiz eğitimle öğrenci sınavda nasıl bir soru çıkarsa çıksın, hangi üniversitenin sınavına girerse girsin başarılı olacaktır.

Yani biz tek bir üniversiteye hazırlıyoruz demiyorsunuz…

Kesinlikle hayır… İster yurtiçi, ister yurtdışı üniversitelere girmek isteyin burada alacağınız eğitim her yerin sınavına uygun bir şekilde hazırlanmıştır.


Eğitmenleriniz arasında yurtdışından gelenler olduğunu duyduk, doğru mu?

Evet, zaten eğitim programımızı da yurtdışında çeşitli üniversitelerde çalışan dekanlar, bölüm başkanları ve öğretim elemanlarıyla iletişime geçerek hazırladık. Dolayısıyla eğitimimizin uluslar arası bir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Üst düzey bir eğitim veriyorsunuz. Verdiğiniz eğitim daha önce hiç çizim yapmamış ve bu alanla hiç ilgilenmemiş biri için uygun mu?

Dersler temel eğitimden başladığı için, hiç çizim yapmamış biri için en doğru adres Nevart Sanat ve Tasarım Akademisi… Çünkü çizgi çizmekten başlayarak, adım adım ilerliyoruz. Böylece çok kısa bir süre içinde öğrenci en iyi düzeye ulaşıyor.

Peki daha önce eğitim almış biri de en baştan bu eğitimi almak zorunda mı?

Önce öğrenciyi sınava tabi tutuyoruz ve seviyesini belirliyoruz. Seviyesi belirlenen öğrenci kendisine uygun dersleri seçerek eğitimine başlıyor. Örneğin bir öğrenci daha önce desen eğitimine başladıysa fakat uzun süre devam edemeyip, derinlemesine öğrenemediyse Nevart Akademi'ye geldiğinde desen I eğitimini almaz, desen II'ye geçebilir.

Daha önce eğitim almış bir öğrencinin sadece eksik olduğu derslere girmesine izin veriyor musunuz?

Evet, örneğin öğrencinin deseni çok iyi ama imgesel tasarımda zayıf. Burada sadece imgesel tasarım derslerine katılarak gelişimine devam edebilir.

Burs imkanı sağladığınızı duyduk. Bu konuya açıklama getirir misiniz?

Daha önce de bahsettiğim gibi, öğrenciyi eğitime başlatmadan önce sınava tabi tutuyoruz. Sınavda başarı sağlayan öğrencilerimize sınavdaki başarı durumuna göre % 25, % 50, %75 ve % 100'e varan burs imkanı sunuyoruz.

Bu güne kadar verdiğiniz eğitimle üniversiteye girme başarı oranınız nedir?

Türkiye'de ilk kez uygulanan bu program sayesinde işi yeteneğe bırakmadan tüm teknikleri öğrenen öğrencilerimizin istedikleri üniversitelere girme oranında %99 başarı sağladık.

Nevart Akademi'nin bunların dışında bir hizmeti var mı?

İyi bir danışmanlık hizmetimiz var. Her öğrencimizle ayrı ayrı ilgilenerek eksik olduğu noktalarda destekliyoruz. Ek derse ihtiyaç duyduklarında bunu karşılıyoruz. Girmek istedikleri bölümlerle ilgili onları bilgilendirip, yönlendiriyoruz. Üniversitede okuyan öğrencilerimizle de irtibatımız devam ediyor. Onlara derslerinde, projelerinde yardımcı oluyoruz.

Eğitim kadronuzdan bahseder misiniz?

Her eğitmenimiz alanlarında çok başarılılar. Sadece resim çıkışlı değil, farklı disiplinlerden hocalarımız var. İç mimar, grafik tasarımcı, endüstriyel tasarımcı, ressam, anatomist… Her ders o alanda uzmanlaşmış eğitmenler tarafından verilmekte.

Öğrenciler size nasıl ulaşıyor?

Ders içeriklerini web sitemizden inceleyebilirler ya da merkezimize uğrayıp detaylı bilgi alabilirler.

Web: www.nevart.net
Tel: 0312 439 90 71
Adres: Hoşdere Cad. 194/2 Çankaya/Ankara (Çankaya Lisesi çaprazı)

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Nüve Haber Merkezi
Ropörtaj: suje


(Röportajın linkinr buradan ulaşabilirsiniz. Gelen yorumları görmek için tıklayın. www.nuveforum.net/975-sanat-ha…)

Comments


Add a Comment:
 
No comments have been added yet.