Shop Forum More Submit  Join Login
.......0812 by nessie904 .......0812 by nessie904
Destroyed by your own power... Oh, how funny.
----------
Świat, w którym egzystuje Wath, nie należy do tych najstabilniejszych.
Nie trudno tam o śmierć, chociażby z rąk własnej mocy. 
Wirus, bakteria, czy może przekleństwo... Trudno powiedzieć, w każdym razie cokolwiek to BYŁO, umożliwiło powstanie istot władających czymś na zasadzie magii, pozwoliło na przyłączenie się elementów do ciał nosiciela.
Jednakże zanim zjednoczenie bestii i żywiołów nastąpiło, istoty musiały ponieść naprawdę wysoką cenę. Cenę... Własnego życia.
Gady ginęły, umierając praktycznie z własnych łap, zabite przez naturę, która nagle zaczęła lgnąć do ich mizernych ciał, usiłując zagarnąć je dla siebie. Wielu przegrało bitwę z żywiołem, jednakże nieliczni, którym udało się przetrwać, zyskali umiejętność panowania nad otaczającym ich światem, a także rozwinęli w sobie formę szaleństwa, którą współcześni nazywają z szacunkiem "inteligencją".
Setki lat później całość prawie się ustabilizowała. No właśnie, prawie, bo gdzieś na zachodzie ciągle zdarzają się przypadki czegoś, co miejscowi nazywają z pewnym respektem, ale i pogardą "diabelską chorobą"... Kiedy nieodzowna część twojego organizmu zaczyna zabijać cię od środka, to nigdy nie jest to przyjemnym doświadczeniem.
Zostanie pożartym przez własny element... O, ironio, gdzie ten świat zmierza. 
Przemęczenie ciała "magią", nadużywanie tych zdolności, a czasem po prostu natknięcie się na innego chorego, który pchany gorączką i szaleństwem postanowi pogryźć cię i tym samym uaktywni zarazka, który tak naprawdę przez całe życie towarzyszy ci w uśpionej formie, i co gorsze - jest pożyteczny, bo umożliwia ci sterowanie określoną częścią natury, pozwala na tworzenie czegoś z niczego.
Po prostu, pech.
------
Dość stary pomysł, który mam zamiar wreszcie stopniowo zacząć przelewać na papier, tak samo, jak całe "uniwersum", nad którym siedzę i pracuję w chwilach wolnych od jakiegoś czasu. Bakcyl, który umożliwił powstanie czegoś takiego jak magia, ale jednocześnie skazał setki żyć na nieuchronny zgon... Mam zamiar rozwijać ten "plan", chociaż nie obiecuję niczego wielkiego. 
Add a Comment:
 
:iconaros093:
aros093 Featured By Owner Dec 9, 2017  Hobbyist Digital Artist
tldr; LUL

Nie no, jk, fajny koncept stworozny tutaj...i ładnie ukazane działanie.
Reply
:iconnessie904:
nessie904 Featured By Owner Mar 30, 2018
lmaoo 
a dziękuję >:0
Reply
:iconaros093:
aros093 Featured By Owner Apr 8, 2018  Hobbyist Digital Artist
ADAWGDAWULGD;AW
Reply
:iconbalsya:
BALSYA Featured By Owner Dec 8, 2017
naprawdę coraz bardziej mi się podoba jak rysujesz pyski. 
Reply
:iconnessie904:
nessie904 Featured By Owner Mar 30, 2018
aaw, dzięki! :D staram się 
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
December 8, 2017
Image Size
1.3 MB
Resolution
1000×1000
Link
Thumb

Stats

Views
94
Favourites
25 (who?)
Comments
5
Downloads
0
×