MononokeGirl's avatar

MononokeGirl

Angelika
49 Watchers67 Deviations
13.2K
Pageviews
Artist // Hobbyist // Varied
  • Aug 20
  • Poland
  • Deviant for 13 years
  • She / Her
Badges
Super Albino Llama: Llamas are awesome! (108)
My Bio
:iconblackrose-1::iconblackrose-2::iconblackrose-3::iconblackrose-4::iconblackrose-5::iconblackrose-6::iconblackrose-7x:

:iconblack-kittenplz: Hey! MononokeGirl welcome you!

I've started working with PS last year, so I'm learning now- be gentle with comments, plz. I do fanficks and fanarts, but mainly I'm focused on mine own stories.

Now I'm planning:

:icongreenflowerplz: an illustration for the polish fairy tale about Fire Flower :star-half: :star-empty: :star-empty:
:iconyellowflowerplz: APHetalia FanArts;
:bulletyellow: FanFick with Poland and Prussia; :star-half: :star-empty:
:bulletyellow: picture of Sarmatia with Poland (if somebody has idea of Sarmatia clothing- don't hesitate to share the idea ^^;) :star-empty: :star-empty: :star-empty:
:iconorangeflowerplz: 3 chapters of side-story;
:bulletorange: "Summer infatuation" :star: :star:
:bulletorange: "Autumn crime" :star: :star-half:
:bulletorange: "Winter penance" :star: :star-empty:
:iconredflowerplz: prizes for group :iconnomoreskirts3: contest:
:bulletred: chibi Oga Tatsumi from "Belzeebub" for Whisper-Of-Night :star-empty: :star-empty: :star-empty:
:bulletred: chibi Węgry from "A.P.Hetalia" for shindianaify :star-empty: :star-empty: :star-empty:
:bulletred: chibi Timmy, Cosmo and Wanda from "Odd Parents" Super-Nat :star-empty: :star-empty: :star-empty:
:iconpinkflowerplz: 2 my own stories:
:bulletpink: "The revenge of Vodyanoy" :star: :star:
:bulletpink: "Bad luck" :star: :star:
:iconpurpleflowerplz: My own comic called Axis Mundi:
:bulletpurple: prologue :star: :star:
:bulletpurple: first chapter :star: :star-empty:


:iconblackrose-1::iconblackrose-2::iconblackrose-3::iconblackrose-4::iconblackrose-5::iconblackrose-6::iconblackrose-7x:

Current Residence: the country on the Vistula river
Favourite genre of music: rock&roll, j-rock
Favourite style of art: manga
Operating System: Windows Vista ;/

Favourite Visual Artist
Alfons Mucha, Gustaw Klimt, Rumiko Takahashi
Favourite Movies
Interview with the vampire nad other fantasy
Favourite Bands / Musical Artists
The Fray; Maroon 5; Within Temptation; Red Hot Chili Peppers;3 Doors Down; Adam Lambert; Evanescence
Favourite Books
"Siewca wiatru"; "Anita Blake: Vampire Hunter" series
Favourite Writers
Maja Lidia Kossakowska; Laurell K. Hamilton; Leopold Staff; J.K. Rowling
Other Interests
fantasy books, comics and movies; writing; drawing

Statistics

Pageviews13.2K
Deviations67
Watchers49
Watching78
Favourites1.5K
Comments Made2.7K
Comments Received408

Watchers

49 Deviants
ShadowDiceStudio
TedSpongeBob1990
matthewmasonwood
sadpianosounds
matthewmasonw
Kateuszek
JustSilvia
shenik
Szczot-Fraser
IlyushaKrat
DragonFireOfGlory
SWAGoleon
JeeSharon
Ryzhij-Kot
Hachiko-nee

Watching

78 Deviants
Quiss
KoolGfx
PolskaKreatywni
VivaResPublica
Ukraine-x-Poland
Kometa87
Grimm-Chronicles
mjranum-stock
almudena-stock
AdorkaStock
TsukihanaChan
BeastKonoha
Doma-nissan
inspire100
Elbaf

Group Admin

Group Member

Badges

108 Badges
Give a Llama Badge
Give a Cake Badge
287 badges given, 108 badges received:
gave a badge
gave a badge
gave a badge
gave a badge
gave a badge

Comments

Taaa... ledwo się zalogowałam. Hasła zapomniałam :P

A to pisząc o jednym nie możesz też pisać o drugim? Jest akapit na krótki opis Bretonii, jest i ten na opis Etnocka. Wplatasz opisy w fabułę. Dla mnie książka o magicznym świecie bez opisów magicznego świata jest jak spaghetti bez sosu pomidorowego. Po prostu za każdym razem jak wspominasz o czymś nowym to zastanów się, co musi o tym wiedzieć osoba, która pierwszy raz zagląda do twojego świata. Wylicz sobie te niezbędne rzeczy w punktach, a później ubierz w barwny opis. Taki, który pozwoli nam poczuć klimat, zobaczyć. Bo na razie rzucasz nazwami, które dla mnie są całkiem puste. 
Przeczytałam. Spodobało się, ma potencjał. Jednak pragnę zauważyć, że nie znam świata w którym piszesz, więc czuję niedosyt co do jego opisu, ale mam nadzieję, że rozwiniesz to później. Przejście sceny w zamku Cauronne do fortu w Ostermarku jest dość kołujące. Nie znam ani jednego ani drugiego miejsca, więc zupełnie nie wiedziałam o co chodzi. Co też jest skutkiem braku wystarczających opisów.

Coś więcej może napisze później, bo muszę kłaść się spać, ale chciałam dać znać, że przeczytałam :)
Tak, jak obiecałam- biorę się za komentarz :) Mam nadzieję, że tym razem będzie krótszy od twojego opowiadania xD

Więc może na początek fabuła... Ten opek podobał mi się szczególnie, ponieważ był najmniej fanfickowy ze wszystkich jakie napisałeś (bo nawet w tych ostatnich o Nilfheimie, jakie czytałam czuć było- fakt, że bardzo słabe- ale odniesienia do ffów z Hetalii). Tak, że za to masz u mnie plus ;)
Nie podoba mi się natomiast, że jest tak mało opisów. Tak jakbyś sądził, że każdy czytelnik zna wszystkie twoje prace i będzie wiedział, o co chodzi. Wielu z nas wie, ale jeśli ktoś zacząłby czytać twoje opki właśnie od tego- szybko by się zniechęcił, bo nie wiedziałby o co chodzi, ani jak kto wygląda. A opisy właśnie mają duże znaczenie w budowaniu nastroju. Nie zachęcam cię, abyś bawił się w Sienkiewicza i przytaczał bardzo dokładny opis pałacu, czy wody na morzu ciągnący się przez dwie strony, ale krótkie wtrącenia jak np: "powiedziała czarnowłosa i dystyngowana lady Marzanna", albo "wielki jak góra Hrothgar wstał i…" Są bardzo krótkie, a już przypominają jak kto wyglądał.

W końcowym rozrachunku- opek mi się podobał ^^ Zbudowałeś fajną atmosferę- rozgardiasz iście weselny. Jestem ciekawa, jak będzie wyglądał przebieg ślubu Tiamath :D Coś mam przeczucie, że nie będzie spokojnie tam, gdzie razem zebrani są Kitsuni i Syroni ^^

A teraz, co tam zauważyłam podczas czytania:

:bulletblue: "Aiasarenis siedział na tronie, wpatrując się pustym wzrokiem w pergamin, pokryty dziwnymi, seledynowymi znakami." Dziwnymi to znaczy jakimi? Dla nas użytkowników alfabetu łacińskiego wszystko, co nim nie jest- jest dziwne. To ideogramy? Czy może fale podobne do pisma arabskiego? Coś co wygląda jak runy? Skoro to obce pismo to chyba powinieneś być bardziej obrazowy, bo słowo "dziwne" nie wiele nam mówi.

:bulletblue: "- Tego się nie spodziewałem. – mruknął demiurg, po czym podniósł głos, zwracając się do zebranych dostojników – Panie i panowie, właśnie otrzymaliśmy zaproszenie na ślub królowej Tiamath!" Po "spodziewałem" nie powinno być kropki, a po dostojników chyba lepiej będzie wyglądało zdanie z dwukropkiem. (- Tego się nie spodziewałem – mruknął demiurg, po czym podniósł głos, zwracając się do zebranych dostojników: – Panie i panowie, właśnie otrzymaliśmy zaproszenie na ślub królowej Tiamath!) A przynajmniej tak twierdzi artykuł o dialogach na blogu Piórem Feniksa.

:bulletblue: " Z drugiej strony mieli już ponad cztery miliardy lat, w dobrym guście więc było, aby ktoś uczynił pierwszy krok." Sądzę, że będzie trochę lepiej wyglądać, i bardziej gramatycznie, jeśli zmienisz kolejność i będzie " więc było w dobrym guście".

:bulletblue: "- A kim będzie ten szczęśliwiec? – spytał Arcantin Frost, lord zarządca Ultima Thule– Jeżeli wasza wysokość zechce podzielić się z Dworem tą informacją?" kropka i spacja po "Thule", a bez spacji po pauzie.

:bulletblue: Podoba mi się to zmienne pismo trytonów ^^ Fajny pomysł.

:bulletblue: "- Pomóc ci, panie? – zawołał donośnie Hrothgar Marasaen, generał syrońskiej armii i syn obecnego lorda zarządcy Hiperborei stając za królem z uniesioną ręką." przecinek przed "stając".

:bulletblue: Teraz widzę, że częściej wstawiasz kropki na koniec dialogu przed pauzą, a później zaczynasz opis od małej litery... Zdecyduj się na jedną albo drugą formę. Albo pisz:
- [dialog]. -[opis rozpoczynający się z dużej litery]
albo
- [dialog bez kropki] -[opis rozpoczynający się z małej litery]
I chciałabym zaznaczyć, że drugi sposób jest popularniejszy. Ponownie zalecam odniesienie się do Pióra Feniksa- mi samej bardzo ten blog pomógł zwłaszcza w kwestii stawiania przecinków, która jest moją zmorą ^^

:bulletblue: "- Własnie dlatego to zaproszenie spadło nam z Niebios. " literówka w słowie "właśnie"

:bulletblue: "- To język Trytonów, droga pani, nie doszukujmy się w nim logiki " Ha, ha ^^ Parsknęłam śmiechem xD

:bulletblue: " Góra lodowa wypłynęła z portu w Ultimie " Czyżbym nie była jedyną, która lubi Epokę Lodowcową? ^^ Ale jednak fajnie by było, gdybyś jakoś to barwnie opisał. Samo słowo góra lodowa kojarzy mi się z bezkształtną... no górą lodu. A władca taki jak Aiaserenis chyba pływa na jakimś szykowniejszym środku transportu? Hmmm?

:bulletblue: " uchybiające ich godności przewiewne, białe szaty " Dlaczego uchybiające godności? O.O A! Dobra już wiem. Niżej w tekście to tłumaczysz. Według mnie nieco za późno, bo mogłeś wspomnieć o tym wcześniej.

:bulletblue: " westchnął lord Vexel, przyglądając się mapą. " Mapom. Liczba mnoga od jednej mapy. Z mapą można przejść od biurka do tablicy. Ale kiedy mapom ktoś się przygląda to na końcu jest "om".

:bulletblue: " Spoglądał pogardliwie na cierpiących Syronów, a jego czerwone oczy błyskały szelmowsko " zjadłeś kropkę na końcu zdania... I w kolejnym zdaniu też.

:bulletblue: Swaróg! Wybacz Icer, ale... Kya! Uroczy jest ^^ :blush:

:bulletblue: " Niżej zamiast nóg miała natomiast rybi ogon." Pokręcone to zdanie. Możesz obejść się bez "niżej" (skoro zamiast nóg to domyślamy się, że jest to poniżej tuniki :P) i "natomiast" na początek zdania.

:bulletblue: " Aiasarenis wzruszył więc ramionami, po czym on i Dwór popłynęli w kierunku wskazanym przez syrenę. " bez "więc"

:bulletblue: " Tymczasem już po przepłynięciu niewielkiej odległości stało się jasne, że jej opinia była prawdziwa – powietrze wokół było przyjemnie mroźne, a woda wokół góry lodowej powoli zaczynała zmieniać stan skupienia. Dworzanie zaczęli bić brawo, śmiejąc się głośno, a następnie oddalili się w celu przebrania w oficjalne, czarne stroje. " Powtórzenie: "zaczynała zmieniać stan skupienia" i zaraz potem jest "zaczęli bić brawo".

:bulletblue: " Korkyere " co to? O.O
commented on 's profile
Nie ma za co :D To ja dziekuje za fava!
commented on 's profile
Dzięki za fava ^^