Shop Forum More Submit  Join Login
miejsca, których już nie ma,
pierwsze duszne noce. 

drogi mój, 

cały ten czas, który się nie wydarzył, drży mi pod skórą. tyle Rzeczy - dobrych i podszeptanych Złem, podszytych Strachem i każdym tym cichym marzeniem. cały ten czas, o którym nie wiesz niczego. bo nic nie jest trwałe - nawet własne myśli.

duszne dni i noce, które nie przynoszą ukojenia. to wszystko już było, choć tamten początek czerwca spływał deszczem po chodnikach. teraz jest inaczej - bo wszystko musi być inne. ulice, które ciągną się wszędzie, godziny, które trwają latami i dni mijające w kilka sekund - i nie ma dwóch jednakowych. nie należy szukać tego, co przepadło, bo zniknąć musi wszystko, pytaniem jest tylko, jak sobie poradzimy z utratą tych Rzeczy Najczulszych. tylko tyle, nic więcej. musisz zrozumieć, że to zupełnie inne życie. rzeczywiste i nieprawdziwe, jak wspomnienia, które w sobie nosisz. szkoda tylko, że nie widzisz jaka jestem dzielna.

a. mówi o wrażliwości i Słowach Ważnych. chciałabym jej wierzyć, bo a. mówi do mnie pięknie i mądrze. ale Słów już we mnie nie ma, jestem pusta i obca, w te ciepłe noce, które kuszą mnie labiryntami ulic, a bezdomny kot mojej duszy nieustannie się im poddaje. wiesz, nocami świat wygląda inaczej, w nocy znika Strach. oczywiście - dostrzegam niebezpieczeństwo, jednakże kiedy Śmierć staje się sposobem życia, traci ono na znaczeniu, nie sądzisz? 
wiesz, co dzieje się z człowiekiem, kiedy 
 
 .

z czułością,
k.
No comments have been added yet.

Add a Comment:
 
×

:iconmiss-avaria: More from miss-avaria


More from DeviantArtDetails

Submitted on
June 3, 2015
Link
Thumb

Stats

Views
455
Favourites
0
Comments
0