Shop Forum More Submit  Join Login
About Traditional Art / Professional Studio Kirmizi Tattoo Shop l Mertkan ÖngünMale/Turkey Recent Activity
Deviant for 5 Years
Needs Core Membership
Statistics 64 Deviations 0 Comments 4,079 Pageviews
×

Newest Deviations

Write tattoo dovme by mertkanongun Write tattoo dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Watercolor-tattoo-dovme by mertkanongun Watercolor-tattoo-dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 3 0 Watch Tattoo Dovme Kostekli Saat by mertkanongun Watch Tattoo Dovme Kostekli Saat :iconmertkanongun:mertkanongun 1 0 Ucurtma dovme kite tattoo by mertkanongun Ucurtma dovme kite tattoo :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Tribaltattoo-dovme by mertkanongun Tribaltattoo-dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Tribal Tattoo Dovme by mertkanongun Tribal Tattoo Dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Tree tattoo aac dovme watercolor abstract ar by mertkanongun Tree tattoo aac dovme watercolor abstract ar :iconmertkanongun:mertkanongun 2 0 Tiger Dovme by mertkanongun Tiger Dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Ablon-yatay by mertkanongun Ablon-yatay :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Sugarskull tattoo dovme portrait art by mertkanongun Sugarskull tattoo dovme portrait art :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Space Uzay Planet Gezegen Tattoo Dovme by mertkanongun Space Uzay Planet Gezegen Tattoo Dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Skull tattoo dovme hippiester by mertkanongun Skull tattoo dovme hippiester :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Pinkfloyd tattoo dovme thewall by mertkanongun Pinkfloyd tattoo dovme thewall :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Owl tattoo bayku dovmesi jaz music by mertkanongun Owl tattoo bayku dovmesi jaz music :iconmertkanongun:mertkanongun 0 0 Owl tattoo bayku dovmesi by mertkanongun Owl tattoo bayku dovmesi :iconmertkanongun:mertkanongun 2 0 Music Muzik Tattoo Dovme by mertkanongun Music Muzik Tattoo Dovme :iconmertkanongun:mertkanongun 1 0

Favourites

No Favourites yet.

Groups

This user is not currently part of any groups.

Activity


deviantID

mertkanongun's Profile Picture
mertkanongun
Studio Kirmizi Tattoo Shop l Mertkan Öngün
Artist | Professional | Traditional Art
Turkey
Mertkan ÖNGÜN;

1985 yılında Bursa da doğdum.

Öğrencilik yıllarımda birçok duvar resim ve karma sergiye katıldım. Sürekli yeni materyaller üzerine çalışma fırsatı buldum ve bunların sonucunda beni en çok etkileyen ve çeken insan bedeni oldu.

Dövmeye merak sarmamın aslında kesin bir tarihi yok diyebilirim, çünkü hayatımın her anında hayatımın tam ortasında olan bir durumdu. Arkadaşlarımla, kendi yaptığımız makinelerle birbirimizin vücuduna bir şeyler çizerek başladı hikaye.

O dönemler üniversiteye hazırlanmaktaydım ve bir yandan da çizimle uğraşıyordum. Birkaç üniversite değiştirdikten sonra kısa bir süreliğine İzmir’e yerleştim ve orda çalışmaya devam etim.
Daha sonrasında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım fakültesini kazandım ve İstanbul a taşındım.

Burada ustamla ( R.D.) tanıştım 2 yılı aşkın bir çıraklık sürecinden sonra, Alanya, Antalya, İzmir, Bursa, gibi birçok yerde dövme yapmaya devam ettim ve 2009 yılında KIRMIZI adlı studio’mu kurdum. Çıraklığım süresinde dövmeciliğin sadece eline makine almak olmadığını öğrendim. Gerçekten katı kurallara, iyi bir disipline , doğru bir etiğe sahip olmak gerektiğini gördüm.

Bu işin bir çok olmazsa olmazı (Doğru sterilizasyon Tekniği başta gelir) ve kesinlikle(yapılması sakıncalı olan dövmeler, sevgili dövmeleri, dönemin popüler dövme motifleri, belirli semboller vb.) olmazları vardır.

Bu konularda sizlere yapılan uyarıları ve diyalogları ciddiye almanız sizlerin açısından faydalıdır. Bunun bizlere hiçbir getirisi yoktur. Bu uyarıları lütfen bir ukalalık olarak algılamayın ve lütfen tekrar düşünün. Görüşebildiğiniz kadar çok dövmeciyle görüşün ve araştırın. Aklınıza takılan her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle.

Mertkan Öngün

Journal History

Comments


Add a Comment:
 
No comments have been added yet.