Maratamara's avatar

Maratamara

827 Watchers
16.3K
Page Views
66 Deviations
Melissian1961
SilverWolfi
W0LFG2NG
Airbrushartpro
harg75
celler82
Mizuki-T-A
totocandy1
Tkaczu
DavidSteward1980
28maj
mr1inamillion
MelancholyMarket
VisualWonders
FineArtGroup
Surreal-Artists
OfBerenAndLuthien
Classy-Girls
Art-Psychology
Polska-Malowana
BeautifulTraditional
HighQualityArt
Portraits-Drawings
PortraitClub
Polska-grupa
Polish-artists
polishdeviants
Badges
Super Albino: Llamas are awesome! (124)
Heart: Love is in the air, someone is thinking of you! (1)
Gold Coin: Someone thinks you're golden! (1)
My Bio
Marlena Selin is an emerging Contemporary artist based in Poland. She was born and grew up in Władysławowo, at the North seaside Baltic.

Although largely she learned by myself paint, she has also studied art formally at Bielsko College of Art. She is also gradued a dental technician by profession and as she says, "(...) prosthetics as the field of dentistry is similar to art
because the elements of the human face and jaw system must first be precisely modeled with the ability to spatial look at the model, acquired during modeling classes, and so must also look like miniature works of art (...) "

The artist belongs to the group of those who realize their painting concept by painting by Muses. However, painting a woman is not the main subject because in painting she surrenders to surrealistic currents, fantasy or magical realism, and magical elements penetrate to the real world, where deforming reality and becoming an arbitrary part of an imaginary world. A woman on canvas becomes only a tool to express her own vision.
The painter uses a compilation of painting techniques which are combines various technical elements (glazes, impastos, action paintings). such a choice of techniques is the result of the need to confront multiple manifolds from different eras. my salfe translate


Marlena Selin - urodziła się i wychowała we Władysławowie, nadmorskiej miejscowości kurortowej położonej na Półwyspie Helskim.
Studiowała w Bielskiej college of Art realizującej program w zakresie sztuk pięknych, reklamy i grafiki komputerowej

Pasję malarską realizuje w autorskiej Pracowni Malarstwa i Sztuk Pięknych na Podbeskidziu.
Jest również absolwentką szkoły medycznej z kwalifikacją w zakresie protetyki,
ortodoncji i epitezy twarzy i jak sama podkreśla "protetyka jako dziedzina stomatologii ma wiele wspólnego ze sztuką
ponieważ elementy ludzkiego układu twarzy i szczęki są najpierw precyzyjnie modelowane z umiejętnością przestrzennego spojrzenia na model, nabytą na zajęciach z modelarstwa a więc także muszą nosić cechy miniaturowych dzieł sztuki".

Artystka należy do grona tych twórców, którzy realizują swoją koncepcję malarską poprzez malowanie tak zwanych Muz. Jednak namalowanie kobiety nie jest j celem samym w sobie bowiem w malarstwie ociera się o nurt surrealistyczny, fantasy czy też realizm magiczny w którym to elementy magiczne przenikają do świata realnego tym samym deformując rzeczywistości i stając się jej arbitralną częścią w związku z czym kobieta na płótnie nie pojawia się w formie portretu lecz staje się jedynie narzędziem do wyrażenia własnej wizji. Malarka posługuje się kompilacją technik malarskich, które łączącą w sobie różne elementy techniczne ( laserunki, impasty, malarstwo gestu ). taki wybór technik wynika z potrzeby konfrontacji wielorakiego piękna z różnych epok.
Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą min: Rosja, Słowacja, Niemcy, Wielka Brytania, Francja. Malarka brała udział w wielu wystawach i konkursach malarskich. Zdobyła kilka nagród i wyróżnień, również w finałach międzynarodowych.

Marlena Selin pochodzi z rodziny o bogatej tradycji artystycznej. Dziadek był rzeźbiarzem tworzącym sztukę intuicyjną,uhonorowany tytułem mistrza dyplomowanego pierwszego stopnia. Jako nauczycielem Państwowych Zakładów Wychowawczych prowadził zajęcia terapeutyczne z młodymi osobami sprawiającymi problemy wychowawcze a wykazującymi zdolności plastyczne. Był laureatem licznych konkursów oraz otrzymał kilka znaczących nagród i wyróżnień min. Pierwszą nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki za upowszechnianie swoich prac, oraz dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Ministerstwa Kultury i Sztuki za całą swoją twórczość. W latach 1964-1965 (Muzeum okręgowe w Rzeszowie) otrzymał kolejną Nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki za rzeźbę "Kolędnicy". Informacje o Jego twórczości oraz dorobku artystycznym można znaleźć w archiwalnych wydaniach takich gazet jak: Wieści, Widnokrąg czy też Nasza Ojczyzna. Jego dzieła wchodzą w skład ekspozycji stałych w niektórych muzeach. W swoich pracach starał się utrwalić odchodzący czas i obyczaj. To co odchodziło na zawsze budziło w nim żal będący impulsem do tworzenia.

Matka uprawiała malarstwo ścienne, figuratywne. Malowała również na zamówienie ze znaczków pocztowych oraz rodzinnych fotografii. Na jej pracach pojawiały się motywy ludowe typu: zdobienie charakterystyczne dla regionów kaszubskich, często nadające niepowtarzalnego uroku przedmiotom codziennego użytku takim jak: deski do krojenia, ceramika użytkowa i ozdobna, również meble. Malowanie w domu rodzinnym artystki stało się tradycją kultywowaną z pokolenia na pokolenie.
Marlena Selin - urodziła się i wychowała we Władysławowie, nadmorskiej miejscowości kurortowej położonej na Półwyspie Helskim. Studiowała w Bielskiej college of Art realizującej program w zakresie sztuk pięknych, reklamy i grafiki komputerowej Pasję malarską realizuje w autorskiej Pracowni Malarstwa i Sztuk Pięknych na Podbeskidziu. Jest również absolwentką szkoły medycznej z kwalifikacją w zakresie protetyki, ortodoncji i epitezy twarzy i jak sama podkreśla "protetyka jako dziedzina stomatologii ma wiele wspólnego ze sztu
0 Comments
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In

Profile Comments 40

Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In

HAVE A GREAT BIRTHDAY ! :party:WISHING YOU A LOVELY DAY! Birthday smileys 2 by poisen2014


Happy Birthday my friend! by TheGalleryOfEve:iconhappybirthday2you: Cake for your BDay by KmyGraphic


Birthday Cake by KmyGraphic  dear Marlena! I hope your special day will bring you lots of happiness, love, and fun. You deserve them a lot. Enjoy!  gift by VDragosPhotography   happy birthday by VDragosPhotography   heart1 by VDragosPhotography  

www.youtube.com/watch?v=MrXBAT…
What beautiful artwork you produce!!

thank you

Wszystkiego najlepszego !!!