Maikelluke's avatar

Year-round

5 8 65 (1 Today)
By Maikelluke   |   
Published:
© 2017 - 2020 Maikelluke
Image size
3648x2736px 3.56 MB
IMAGE DETAILS
Make
Canon
Model
Canon PowerShot SX10 IS
Shutter Speed
1/8 second
Aperture
F/3.2
Focal Length
7 mm
ISO Speed
320
Date Taken
Feb 18, 2017, 5:42:55 PM
Comments8
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
pakstadi's avatar
Kas sul on ka kalender ringikujuline? Minul on. Kui ma aastaringile mõtlen, siis kulgeb see mul vastupäeva, suvekuud all, talvekuud üleval.
Maikelluke's avatar
Ei ole ümmargune. Kui oleks, oleks suvi üleval.
pakstadi's avatar
Miskujuline sul on?
Maikelluke's avatar
Vabanda, kuid ma ei saanud küsimusest aru. Palun küsi uuesti teiste sõnadega.
pakstadi's avatar
Tegu on mingi ristuvate tajude nähtusega: osad inimesed tajuvad aja kulgu ruumiliselt. See on väga isiklik, missuguse kuju kellegi nädalad, kuud või aastad võtavad. Kui ma aastale mõtlen, siis ma näen seda suure-suure ringina, millel on oma pimedam ööpool (talv) ja valgem päevapool (suvi) ja nende vahele jäävad sujuva üleminekuga õhtu ja hommik ehk sügis ja kevad. Minu aastaringil on ka teatud määral värve: suve keskpaik on kollane, edasi läheb pruunikamaks, november on must-hall, jaanuar-veebruar hallikasvalged, kevad on roheline. (Loogiline.) Iseennast näen ma ringil seismas, parasjagu seal, kuhu aasta omadega jõudnud on.
Kui ma küsisin, miskujuline sul on, siis mõtlesin seda, kas sinu jaoks võtab aeg ka mingi ruumilise kuju. Ei pruugi võtta. Kõigil inimestel tajud ei ristu. Või siis ristuvad teised tajud: keegi võib näiteks aja kulgemist helidena kuulda või lõhnana tunda.
Maikelluke's avatar
Aa, nüüd sain aru. Aasta on minu jaoks ka ring, kuid mitte sedasi neljaks aastaajaks jaotatud, samuti mitte kuude kaupa. Minu jaoks on aasta väga paljude summanaeri värvi sektoriteks jaotatud erineva diameetriga erineva kiirusega pöörlevate (kolme) kontsentrilise ringi kogum. Iga uus päev moodustub nende ringide värvide kogumina. See ring seal pildil on lihtsustus.
Kusjuures värvide valik neil ringidel ei ole ka stabiilne, vaid varieerub olenevalt meeleolust. Aga tõsi on see, et suviti on värvid erksamad ja n.ö. värvilisemad. Sügiseti domineerivad pruunikad-rohekad toonid. Talviti on enamasti pastelsemad toonid või valge + mingid eredad triibud. Kevadeti on samuti palju värve, ütleks, et siis on sektorid kõige kitsamad ja värvid vahetuvad kõige kiiremini, nn. refräänina on siis sees kindlasti türkiissinine või kollane.
pakstadi's avatar
Vau, see on päris keeruline variant! :-D
Kas sa midagi muud veel värvidena tajud? Minu jaoks on tähed ja numbrid (nt neist moodustuvad nimed/aastad vms) ka värvilised, kusjuures värvid on aja jooksul tuhmunud, mustaks-halliks muutunud. Lapsepõlves oli värve rohkem.
Maikelluke's avatar
Tegelikult on mul mälestused ka kõigepealt värvid, siis tulevad meelde emotsioonid ja alles siis näod või kohad.
Aga tähed ja numbrid on ikka ainult need ise. Siis Sul on küll põnev, kui need Sul ka värvilised. Kokku annab nagu kaleidoskoobi?
View all replies
anonymous's avatar
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In