Shop Forum More Submit  Join Login
  • Listening to: audioslave
  • Reading: rilke
  • Watching: ......
  • Playing: ......
  • Eating: ......
  • Drinking: ......
yarışmanın kazananları aşağıdaki linkte
www.fotografevi.com/yazidevam.…

bunlar da fotoğrafevinin eğitmenleri
gezi.fotografevi.com/turlar.ph…
eğitmenlerden adnan sokol serap şahan sokol un eşidir
fotoğrafevi kendince akıllık edip linkteki eğitmen isimlerini netten kaldırmış fakat verdiğim şikayet linkinde ekran görüntüsü olarak bulunmaktadır...

hadi bakalım hayırlısı diyorum üstüne... bunu hsbc yiyip yutuyorsa ona da tebriklerimi iletiyorum, benim gözümde fotoğrafevinin değeri sıfırlandı, artık iz dergisi bile almam...

aşağıdaki linkte şikayetiniz için gerekli evraklar aşağıda verdiğim rapidshare linkinde mevcut
www.mediafire.com/?sharekey=36…
, bu şikayet dilekçesini ekleriyle birlikte ya da sadece şikayet dilekçesini ek kısmını çıkararak isim soyad yazarak
şu numaraya: (0212) 267 47 94 ya da bu adrese yollayabilirsiniz

Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No:128 34394 Şişli / İstanbul

a murat eren'in ilgili yazısına buradan ulaşabilirsiniz   meren.org/blog/2009/10/bir-dig…

coşkun aşar ın kendisiyle ilgili açıklamalara cevabıdır, ayrıca verilen tekzip metnine cevabıma murat eren in yukarıda verdiğim linkteki sayfasından ulaşabilirsiniz...

www.deviantart.com sitesindeki sayfanızda HSBC fotoğraf yarışması ile ilgili yazılarda ve hazırladığınız dilekçede geçen ve hakkımdaki gerçekliği doğrulanmayan iddialardan ötürü kişilik haklarımın ihlal edildiğine ve  şahsıma cevap hakkı doğduna inanmaktayım. Ekte bulunan tekzip yazısının sizin tarafınızdan deviantart ve gerekli diğer sitelerde yayınlanmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmaması durumunda tüm hukuki haklarımı saklı tuttuğumu hatırlatırım.

COSKUN ASAR
Tel:+905322931343
ISTANBUL-TURKEY
coskunasar@yahoo.com
coskun@photoaraf.com
www.photoaraf.com
-----
TEKZİP

Ben  Coşkun Aşar, Fotoğrafevi’nin şu an kadrolu bir çalışanı yada serbest olarak ders veren bir eğitmeni olmadığımı beyan eder, tanınan ve bilinen bir fotoğrafçı olarak belli dönemlerde ve belli kurumların çatısı altında bazı ders ve atölye çalışmaları yaptığımı bunun sadece Fotoğrafevi ile sınırlı olmadığını, bu kurumların içinde vakıf, dernek yapısında kurumlar ve üniversiteler de olduğunu  belirtmek isterim. Ayrıca Fotoğrafevi’nde sadece 2006-2007 yılları arasında  ihtiyaç ve istek üzerine az sayıda ders  vermiş olup bu tarihlerden sonra Fotoğrafevi ile ilişkim kalmamıştır. Fotoğrafevi’nin web sitesinde ismimin eğitmen olarak yazılı olduğundan haberim yoktur. Bu tamamen Fotografevi’nin sorumluluğundadır.

Yarışmada yapılmış bir usulsüzlük varsa bunun iyi araştırılıp, kimin orada şu anda ders verdiği kimin ilişiği kalmadığı kişilere ulaşılarak sorulmalıdır. Eğitmen listesi olarak kopyalanan Fotografevi’nin internet sayfasında orayla ilişiği kalmamış birçok isim de görünmektedir. İnternet ortamında var olan ve kişilerin kontrolü dışında yazılmış, kullanılmış isimlerin sorumluluğu kullananlara aittir. İsmim aynı zamanda başka kurumların, oluşumların yada fotoğraf gruplarının internet sitelerinde fotoğrafçılar bölümünde izinsiz olarak kullanılmaktadır. Bunların hepsini kontrol etmek mümkün değildir.
Ayrıca bulunan delillerin sınanmadan kişilere sorulman araştırılmadan linç edercesine, hırslı yok etmeye ve karalamaya yönelik kullanımını kınıyorum. Şunu da belirtmeliyim ki bu ülke de kendi irademle sadece iki kere yarışmaya katılmış olup bu yarışmanın ilkinin HSBC’nin 2008 yılında düzenlediği yarışma olduğunu ve bu yarışmada hiçbir derece alamadığımı belirtmek isterim. Eğer hakkımda iddia edilen ilişki doğruysa neden 2008 yılında finalist olamadığım düşünülmelidir.
Ben hayatım boyunca dürüst, ilkeli ve etik olarak çalışmayı üretmeyi amaçlayan Türkiye fotoğraf dünyasında işleriyle ve kişiliği ile bilinen bağımsız bir fotoğrafçı olarak bağlı olduğum tek kurumun Photo Araf  fotoğraf ajansı olduğunu bu kurumdan başka hiçbir kurumun çatısı altında yada güdümünde  olmadığımı beyan ederim. İnternet ortamında ismimin yazılı olduğu yada adımın geçtiği web sitelerinin sorumluluğu kendilerine aittir. Hiçbir yasal dayanak ve kanıt olmadan adımın herhangi bir dilekçe, internet sayfası, blog ve forumda;  Fotografevi yada başka herhangi bir kurumla bağlantılı olarak kullanılması durumunda, bunu kullanan kurumlar ve kişiler hakkında yasal yollardan hakkımı arayacağımı belirtirim.
Kendi adıma düşeni kişisel olarak yapıyor ve hakkımda yapılan ya da yapılacak olan asılsız iddialara karşılık bu tekzip yazısını yayınlıyorum.

ayrıca savaş boyar la ilgili hiçbir yazım olmamasına rağmen konuyla ilgili yorumlarda isminin geçmesinden dolayı kendisinin yazdığı yazıyı da buraya ekliyorum

Merhabalar,ben SAVAŞ BOYRAZ,
Çok uzun zamandır devianARt a uğramıyordum, ta ki fotokrtik sitesinden gelen kutlama mesajlarını görene kadar. Bu mesajların sayısı artınca biraz araştırdım ve buraya kadar geldim , yapılan yorumları tek tek okudum. Yapılan işin yanlışlığı ve yazılanların tamamına katıldığımın bilinmesini isterim. Serkantın FK dan gönderdiği mesaja verdiğim cevapta zaten yazıyor ama bir de ben tekrarlayayım.
Doğrudur adım SAVAŞ BOYRAZ, fotoğraf çekiyorum, 1970 doğumluyum, ama HSBC nin yarışmasına katılmadım, bunun birinci sebebi 35 yaş sınırı, ikini sebebi, ben genellikle ornito,doğa ve gezi fotoğrafları çekiyorum.
Kuş fotoğraflarına olan merakım da ornitoya olan merakın bir devamı olmasıdır.
Konuyla ilgilenen herkese duyurulur.
Add a Comment:
 
:icondelibal:
delibal Featured By Owner Nov 27, 2009  Hobbyist Artist
etik diye birşey yok mu fotoğraf piyasasında?
Reply
:iconmagzed:
magzed Featured By Owner Nov 27, 2009
ne yazık ki yok...
Reply
:icondelibal:
delibal Featured By Owner Nov 27, 2009  Hobbyist Artist
tepkinizde haklısınız, umarım sonuç alırsınız.
Reply
:iconmelidesidero:
Melidesidero Featured By Owner Oct 22, 2009
finale kalan savaş boyraz, başka bir savay boyraz'mış. Öyle mi sahiden?
Reply
:iconmagzed:
magzed Featured By Owner Oct 22, 2009
evet linki de var web sitesinin meren in günlüğünde
Reply
:iconmelidesidero:
Melidesidero Featured By Owner Oct 22, 2009
teşekkürler :)
Reply
:icontfsf:
TFSF Featured By Owner Oct 20, 2009
ulasdevrim adli kullanıcıya gönderdiğimiz aşağıdaki mesajın dikkate alınmamış ve kendisi tarafından yanıtlanmamış olması nedeniyle burada ilgililerle paylaşılması zorunlu hale gelmiştir:

Sayın Devrim,
Forumda genel bir tartışmaya girmek niyetimiz olmadığı için size özel olarak yazıyorum.
TFSF adına yaptığımız açıklamayı "politik ve talihsiz" bulduğunuzu ifade etmiş, buna gerekçe olarak da bu yarışmaya onay vermememizi göstermişsiniz.
Tekrar okuduğunuzda açıklamamızda onay vermediğimize dair bir ifademiz olmadığını göreceksiniz. Biz onay vermemiş değiliz, onay istenmedi bizden!
Onaylı yapılması için yaptığımız girişim de ilgililerce geri çevrildi. Biz "onay vermedik" demiyoruz, "onaysızdır" diyoruz.
Sizin deyiminizle "kıytırık" ve onaylı yarışmalarda da ortaya olumsuzluklar çıkabileceğini kabul ederiz. Bu bizim dışımızda gelişebilir, bizim yaptığımız bu konularda olaya müdahale etmek ve bir daha onay vermemekle düzenleyiciyi istediğimiz zemine çekmektir.
"Onay vermezsen ne olur" diyen düzenleyiciye de "yarışmana kimse katılmaz" diye yanıt veriyoruz. Ama bu bizim elimizde mi? Bunu kendinize ve onaysız HSBC yarışmasına katılanlara ve uyarıldıkları halde onaysız yarışmalara jüri üyesi olanlara sormalısınız. Bize değil...
Dayanışma olmaksızın bizim başarılı olmak gibi bir borcumuz da şansımız da yok.
Unutmayın biz, bu işi fotoğraf sevgisinden ve örgütlülüğün gücüne inancımızdan yapıyoruz. Fotoğrafevi gibi bir çok kurumun aksine hiçbir maddi çıkarımız ve beklentimiz olmadığı gibi, "politika" yapmaya da ihtiyacımız yok.

Forumda bir açıklama daha yaparak bir polemik ya da tartışma yaratmak istemeyiz.
Açıklamamızı bir kez daha okumanızı ve lütfen forumda gerekli düzeltme veya açıklamayı bizim yerimize sizin yapmanızı rica ediyorum.
Selam ve saygılarımla,
M. Turgay Bilge
Reply
:iconmelidesidero:
Melidesidero Featured By Owner Oct 17, 2009
ben şimdi neyi merak ediyorum biliyor musunuz, savaş boyraz'ın da iki porfolyosu yoksa, ya diğer finalistler de feykse. :)
bir de türkiye'de insanlar çok fazla komplo teorisi üretiyor deniliyor. gel de üretme ama dimi...
Reply
:iconulasdevrim:
ulasdevrim Featured By Owner Oct 15, 2009
TFSF adına yapılan açıklama çok politik, çok yetersiz ve çok talihsiz bir açıklama bence. TFSF, bu yarışmaya onay vermediğini ifade ediyor. Bir çok kıytırık fotoğraf yarışmasına onay verip, temsilci gönderen TFSF, organizasyonu veya jürisinde

- Prof. Sabit Kalfagil
- Ara Güler
- Kamil Fırat

ve benzeri isimlerin yer aldığı bu yarışmaya neden onay vermediler? Neden desteklemiyorlar?

Türk Fotoğrafına olumlu veya olumsuz yön veren, bu çok ünlü, popüler isimlerin yürüttüğü yarışmaya niçin destek vermiyorlar?

Buna cevap vermek zorundalar. Kamu yararına, Türk Fotoğrafı adına faaliyet gösterdiğini iddia eden federasyon bunu kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Ben hala finale kalan isimlerden bir açıklama bekliyorum. Kimbilir, belki de final gününde ödüller alını;p/verilirken beraber bir açıklama yapı;p, en azından bütün parayı (14 bin ve diğer 1.000 Liraları ) gerçekten kamu yararına çalışan kurumlara veya insanlara " bağışlayacaklarını\" umuyorum.

Finale kalı;p, en büyük para ödülünü Kadifekale çocukları, Sulukule sakinleri veya Diyarbakır surları dibinde yaşayan insanları vb. konu alan fotoğraf serilerine alacaksanız eğer, o parayı da fotoğrafını çektiğiniz o insanlara dolaylı veya direk vermek zorundasınız. Eğer gerçekten " GÖRMEK DEĞER VERMEKTİR " diyorsanız tabii ki.

Yoksa, Türk Fotoğrafının " SUSURLUK KAZASI " olarak hatırlayacağı bir tarih sayfasına isminiz kara bir leke gibi yazılacaktır.

Tercih sizin.
Reply
:icontfsf:
TFSF Featured By Owner Oct 13, 2009
Sevgili Fotoğraf Dostlarımız,
Yukarıda TFSF’ye yapılan atıflar, TFSF’nin sorumlu olduğu, durumu düzeltmesi gerektiği gibi yorumlar karşısında; Federasyon olarak başından bu yana kurumsal olarak hiç bir yerinde olmadığımız ve katılmayı düşünen fotoğraf dostlarımızı uyardığımız HSBC Yarışması’yla ilgili yanıt verme zorunluluğu doğmuştur.
Sözkonusu yarışma başından beri TFSF onayı olmaksızın düzenlenmektedir. Ortaya çıkan olumsuzluklar da yarışmanın bu eksiğini teyit eder haldedir. Kural ve koşulları artık tüm fotoğraf camiasınca benimsenen TFSF yarışma onay ilkelerine uymaktan açıkça kaçınılan yarışmaların fotoğraf dostlarımıza güven veremeyecek ve emeği koruyamayacak nitelikte olacağını her zaman belirttik. Bu durum yalnızca bu yarışma özelinde değil, TFSF onaysız tüm fotoğraf yarışmaları için geçerlidir.
Tekrar ediyoruz: HSBC YARIŞMASI TFSF ONAYLI BİR YARIŞMA DEĞİLDİR.
Bizim dışımızda gelişen ayı;plı bir organizasyonla ilgili olarak bundan sonra herhangi bir tartışmaya girmeyeceğiz.
Yapılacak yorumlarda ve bundan sonraki yarışmaların değerlendirilmesinde bu hususun dikkate alınması dileğimizi iletir saygılar sunarız.
M. Turgay Bilge
TFSF Bşk. Yrd.
Reply
:icontfsf:
TFSF Featured By Owner Oct 13, 2009
Sevgili Fotoğraf Dostlarımız,
TFSF’ye yapılan atıflar, TFSF’nin sorumlu olduğu, durumu düzeltmesi gerektiği gibi yorumlar karşısında; Federasyon olarak başından bu yana kurumsal olarak hiç bir yerinde olmadığımız ve katılmayı düşünen fotoğraf dostlarımızı uyardığımız HSBC Yarışması’yla ilgili yanıt verme zorunluluğu doğmuştur.
Sözkonusu yarışma başından beri TFSF onayı olmaksızın düzenlenmektedir. Ortaya çıkan olumsuzluklar da yarışmanın bu eksiğini teyit eder haldedir. Kural ve koşulları artık tüm fotoğraf camiasınca benimsenen TFSF yarışma onay ilkelerine uymaktan açıkça kaçınılan yarışmaların fotoğraf dostlarımıza güven veremeyecek ve emeği koruyamayacak nitelikte olacağını her zaman belirttik. Bu durum yalnızca bu yarışma özelinde değil, TFSF onaysız tüm fotoğraf yarışmaları için geçerlidir.
Tekrar ediyoruz: HSBC YARIŞMASI TFSF ONAYLI BİR YARIŞMA DEĞİLDİR.
Bizim dışımızda gelişen ayı;plı bir organizasyonla ilgili olarak bundan sonra herhangi bir tartışmaya girmeyeceğiz.
Yapılacak yorumlarda ve bundan sonraki yarışmaların değerlendirilmesinde bu hususun dikkate alınması dileğimizi iletir saygılar sunarız.
M. Turgay Bilge
TFSF Bşk. Yrd.
Reply
:iconweraqs:
WERAQS Featured By Owner Oct 12, 2009  Hobbyist Photographer
böyle olacağı belli oldugundan ve jüriye güvenmediğimden katılmadım, ve bunu öğrendiğim gün hsbc denilen banka ile tüm bağları kestim.
Reply
:iconirosss:
irosss Featured By Owner Oct 11, 2009
[link]

on günde ancak hazırlanabilen savunma metniyle birlikte "yine yeni yeniden" aynı nihai sonuç :)
Reply
:iconmagzed:
magzed Featured By Owner Oct 11, 2009
arkadaşlardan bazılarını hsbc den aramışlar bizim bankanın sitesinde yayınlanana kadar hiçbir şeye inanmayın demişler bu açıklamanın öncesinde ama........

perşembenin gelişi çarşambadan belli olduğu için hiç şaşırmadım ama madem ortada bir şartnameye aykırılık durumu yok o zaman neden ilk baştaki açıklamada öyle yazdınız ayrıca yoksa adamların hak kaybına neden izin veriyorsunuz ve bu isimler neden diskalifiye olmalarına itiraz edip haklarını istemiyorlar... bunların da keşke cevabı olsaydı...
Reply
:iconirosss:
irosss Featured By Owner Oct 11, 2009
tabi konuyla ilgilenen herkesin aklına ilk gelen işin bu kısmı oldu
ama sanırım onların aklına gelmedi yine ...
Reply
:iconmagzed:
magzed Featured By Owner Oct 11, 2009
galiba :) ilginç doğrusu....
Reply
:iconyalcinkesen:
yalcinkesen Featured By Owner Oct 8, 2009  Professional Artist
[link]

bu da var 5bin yuro ödüllü...

fransada da aynı şeyler oluyo mudur acaba ?
merak ettim : )
Reply
:iconmagzed:
magzed Featured By Owner Oct 9, 2009
her şey olabilir... :)
Reply
:iconziyakasapoglu:
ziyakasapoglu Featured By Owner Oct 5, 2009
fiyasko..ne kadar ayip şeyler bunlar,ne kadar basitçe.teşekkürler dikkatiniz ve uyarıniz için...
Reply
:iconrecepgulec:
recepgulec Featured By Owner Oct 5, 2009  Professional Photographer
jüri tekrar toplanı;p finalistleri yeniden belirleyecekmiş. keşke jüriyi de değiştirselerdi.
Reply
:iconakdenizli:
akdenizli Featured By Owner Oct 5, 2009
Türkiyede fotoğraf dahil sanat yaygınlaşı;p, Anadoluya yayılmadıkça ve belli bir zümre-anlayışın hakimiyetinden kurtulmadıkça bu tür sorunları yaşamaya hep devam edeceğiz. İstanbul dükalığı, Anadoluyu yok sayı;p, filizlenen değerleri ya transfer edip kendisine benzetiyor, yada yok sayı;p, değersizleştirme yoluna gidiyor.

Bu eleştiriye konu olay aslında bir neden-sonuç hali. Bu sonuçların doğmasında TFSF'nun da ciddi sorumluluğu var. Bu nedenle Fotoğraf Camiasında hem ticari hemde sanatsal anlamda ciddi, değişik ve yaygın, tabana hitap eden bir örgütlenme modeline ihtiyaç var.
Reply
:iconferyal:
feryal Featured By Owner Oct 5, 2009
bu konuyu tartışılabilir hale getirmenize ve fotoğrafevinin saçma çözümlerini sergilemenize gerçekten çok sevindim...
selamlar...
Reply
:icontolgatacmahal:
tolgatacmahal Featured By Owner Oct 5, 2009  Hobbyist Photographer
gökhan çok teşekkürler beni hayal dünyasından gerçek dünyaya döndürdüğün için ne diyeceğimi bilmiyorum baskı parasına mı yanayım ,ayırdığım zamana mı yanayım kurduğum hayalleremi yanayım bilemiyorum neyse dostum umarım hak yerini bulur izmirden dost selamalr
Reply
:iconhkncnr:
hkncnr Featured By Owner Oct 5, 2009  Hobbyist Photographer
Sevgili Gökhan; 35 yaş sınırlaması nedeniyle yarışmaya katılamıştım. Ortaya çıkan bu şaibeleri okuyunca iyiki yaşım tutmamış diyorum. Lakin protesto edilmesi konusunda oluşturulacak her türlü deklarasyonanun altına seve seve imzamı atarım. Bu konuda benide isim listesine eklemenizi caı gönülden isterim.

Hakan Çınar.
Reply
:iconshadowofghost:
ShadowOfGhost Featured By Owner Oct 4, 2009
Güzelim ülkemizde paranın olduğu neredeyse heryerde ahbap eş dost adam kayırmaca iğrençliği oluyorken sanata gönül vermiş olan (ki artık sadece böyle bir izlenim yaratmış olduğuna inandığım) fotoğrafta otorite sahibi insanlarında bu çarka dahil olmuş olmaları ÇOK YAZIK. Ben yarışmaya katılmadım ama onca katılan ve güzel fotoğraflar yaptığına inandığım insanların emeği, zamanı, parası vs. herşeyi çalındı. Bu olayın ses getirmesinde emeği olan herkese teşekkürler. Hala söyleyecek sözleri, bu kadar tepkiye karşı tatmin edici duruşları yok.

Yarışmanın Konusu: Görmek Değer Vermektir.
Düzenleyen : Fotografevi
Sonuç : 1. Fotoğrafevi
Konuya uygun olarak eğitmenlerini GÖRDÜ, DEĞER VERDİ ve sitesinde yayınladı.

TEBRİKLER. Başarılarınızın devamını dilemiyorum!
Reply
:iconrazzzz:
RazZzZ Featured By Owner Oct 4, 2009  Professional Photographer
şaşırmadım!
Reply
:iconrazzzz:
RazZzZ Featured By Owner Oct 4, 2009  Professional Photographer
şaşırmadım!
Reply
:iconincisler:
incisler Featured By Owner Oct 4, 2009
katil kasap :P

yaşamın her alanında katiller olduğu gibi sanatta da olması cok doğal hiç şaşırmadım.:(

sadece zevk ve sanat için oluşturulan platformlarda bile objektif olunamayı p kendi borularını öttürme kibirinde olunuyorsa;14bin tl için neler yapılmaz ;)

bu tip şeyler hep oldu,oluyor ve olacak! :(
Reply
:iconnationalphotographic:
nationalphotographic Featured By Owner Oct 4, 2009
o adaşın fotoğraflarını jürideki hocasına sormak lazım aslında ya neyse
susma hakkımı kullanıcam ben artık =)
Reply
:iconsaboy:
saboy Featured By Owner Oct 4, 2009
Merhabalar,ben SAVAŞ BOYRAZ,
Çok uzun zamandır devianARt a uğramıyordum, ta ki fotokrtik sitesinden gelen kutlama mesajlarını görene kadar. Bu mesajların sayısı artınca biraz araştırdım ve buraya kadar geldim , yapılan yorumları tek tek okudum. Yapılan işin yanlışlığı ve yazılanların tamamına katıldığımın bilinmesini isterim. Serkantın FK dan gönderdiği mesaja verdiğim cevapta zaten yazıyor ama bir de ben tekrarlayayım.
Doğrudur adım SAVAŞ BOYRAZ, fotoğraf çekiyorum, 1970 doğumluyum, ama HSBC nin yarışmasına katılmadım, bunun birinci sebebi 35 yaş sınırı, ikini sebebi, ben genellikle ornito,doğa ve gezi fotoğrafları çekiyorum.
Kuş fotoğraflarına olan merakım da ornitoya olan merakın bir devamı olmasıdır.
Konuyla ilgilenen herkese duyurulur.
Reply
:iconserkant:
serkant Featured By Owner Oct 4, 2009
savaş bey bende zaten emin olmak için sizle konuşmaya çalışmıştım.size fotokritikten yolladığım cevap gibi bana ilginç gelen 2 portfolyo ile finale kalma becerisini gösteren yani bu kadar fotoğraf ile ilgili birini,diğer savaş boyrazı bulamamak!!

Olamaz mı kendisi kalkı;p işlerini internet ortamında paylaşmak istemeyen biridir,buna da saygım sonsuz..ama gene de ilginç...sözlerim sizden tamamen bağımsızdır..siz zaten açıklamanızı yapmıştınız...bekleyip görücez adaşınızı...
Reply
:iconnationalphotographic:
nationalphotographic Featured By Owner Oct 4, 2009
Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz Savaş Bey..
Belli ki bir isim benzerliği söz konusu
Yanlış anlaşılma için ben kendi adıma özür dilerim
mutlu günler dilerim
Reply
:iconsaboy:
saboy Featured By Owner Oct 4, 2009
Rica ederim, ben den önce kendisine gönderdiğim mesajı yayınlayan serkant'a da teşekkur ederim.
Size de mutlu günler, selamlar...
Reply
:iconmehmetalivarol:
mehmetalivarol Featured By Owner Oct 4, 2009
konuyu çok geç gördüm ve yazılanların tamamını okuyamadım. Üstelik bu yarışmaya katılmamıştım ama tepki vermek için buna ihtiyaç yok sanırım. Gökhan ı bizi uyardığı için kutluyorum. Şikayet dilekçesini de en yakın zamanda imzalayı;p yollayacağım. Ülkemin en büyük sorunlarında birisi bu adam kayırma ne yazık ki.
Reply
:iconguzin-guzin:
guzin-guzin Featured By Owner Oct 4, 2009
etme bulma dünyası...:)
takipteyim
neler olacak bundan sonrasında merakla bekliyorum...
gelişmeleri de jurnal yaparsanız di mi?
Reply
:iconunclesim:
unclesim Featured By Owner Oct 3, 2009
HSBC Bank’ın 35 yaş altı genç sanatçıları destelemek amacıyla 2008 yılına başlattığı fotoğraf yarışmasında “görmeye, görülmeye değer olan, hayatımızda kıymetli olan şey nedir?” sorusuna cevap arandı.

valla DÜRÜSTLÜK deyip bir imza kampanyası açalım ve bunu jüri üyeleri başta olmak üzere BANKAYA DA GÖNDERELİM.. AYRICA TÜM FOTOĞRAF DERGİLERİNE FOTOĞRAF SİTELERİNE BU DURUMU BİLDİRELİM NE DERSİNİZ.
Reply
:iconcyberjini:
cyberjini Featured By Owner Oct 3, 2009  Professional Interface Designer
ben; yuh, çüş, ohannes! diyorum.
evet hoş değil.
bir han'fendiye yakışmaz.
ama onların yaptıklarını ifade etmek için kelimelerim kifayetsiz kalıyor.
Reply
:iconyalcinkesen:
yalcinkesen Featured By Owner Oct 3, 2009  Professional Artist
bu işte bir tuhaflık var bu yarışmalarda kokuşmuş bir şeyler var diyordum hep...
isimler hep aynı isimler,hiç mi yeni isimler yok.
deviantart oraya buraya bakıyorsunuz sü;per işler var türkiyeden ama yarışma olunca isimler hep aynı.

aslında herkes biliyordu böyle şeyler olduğunu ve bile bile lades.

nazif'in kitabı gerçek oluyor fotoğraf ölmedi ama tuhaf kokuyor...

yarışma kültürü içinde biraz zor ilerlerdi fotoğraf şimdi hepten sıvazladılar iyice.

çok konuştuk yine,ama insan sinirleniyor.Yarışma biraz da insanları teşvik için yapılan bir şey değil miydi ?

magzed bunu paylaştığın için teşekkürler.
Reply
:iconyalcinkesen:
yalcinkesen Featured By Owner Oct 3, 2009  Professional Artist
Reply
:iconserkant:
serkant Featured By Owner Oct 3, 2009
dediğim gibi kimseyi gereksiz yere suçlamak istemem ancak ortada fotoğrafçı tek bir savaş boyraz varken,varsa 2.sini hala bilemezken 1970 doğumlu olan ornito fotoğrafçısı savaş boyrazın dün akşam saatlerinde fotokritikten bana yolladığı mesaj:

savaş boyraz
02.10.2009 23:05

Konu: Re: tebrikler...

Sevgili serart,
öncelikle ilginiz ve kutlamanız için teşekkur ederim, keşke o Savaş Boyraz ben olsaydım. Fakat, yarışmanın 35 yaş altı sanatçılara açık bir yarışma olması sebebi ile katılmadım.
Sanırım sadece bir isim benzerliği, yarışmada başarılı olan Savaş Boyraz'ı ben de kutlarım.
Selamlarımla...
Reply
:iconmagzed:
magzed Featured By Owner Oct 3, 2009
öyle diyorsa öyledir serkant, zaten hsbc parayı vermeden nüfus cüzdanının fotokopisini alıyor o yüzden diğer savaş boyraz ı ben de tebrik ediyorum buradan...
Reply
:iconserkant:
serkant Featured By Owner Oct 3, 2009
dün ilk on açıklanması itibariyle web te küçük bir savaş boyraz turuna çıktım..hatta süreçten gökhanda sürekli haberdardı...iyi kötü hepimizin nette fotoğrafları dolaşırken savaş boyraz isminde genellikle kuş fotoğrafları çeken tek bir şahısa rastladım fotoğrafçı...kendisinin pekçok yerli fotoğraf sitesinde ağırlıklı olarak kuş ve gezi fotoğrafları var (küçük bir ayrınıtı nerdeyse hiç portre fotoğrafı yok)

fotokritikte savaş boyraz isimli bu kuş fotoğrafçı arkadaşa HSBC için tebriklerimi kendisi olup olmadığını anlamak için belirttiğimde yarışma için yaşının uygun olmadığı için çok istemesine rağmen katılamadığını söyledi..aynı savaş boyraz fotoalem sitesinde ise 1970 doğumlu olarak geçmektedir...aynı kişiler midir bilemiyorum,gereksiz yere birbaşaksını suçlamak istemem ama şöyle bir gerçek var ki ortalıkta fotoğrafla uğraşan başka bir savaş boyraz yok....
Reply
:icontchebbe:
tchebbe Featured By Owner Oct 3, 2009
I cant read it , can only read english
Reply
:iconfigenya:
Figenya Featured By Owner Oct 3, 2009
Fotoğrafa emek veren insanların, bu emeğin harcanmasına böyle ucuz yollarla
göz yummalarını anlamak mümkün değil... Yapana ayrı, müsade edene ayrı ayı;p... Gerçekten söylenecek fazla birşey yok. Olay kendi ayıbıyla ışıldıyor zaten...
Ve herkes görüyor...
Reply
:icondeconstructedone:
deconstructedone Featured By Owner Oct 3, 2009
konuyu çok geç gördüm maalesef...ilgilenen, şikayet eden herkese çok teşekkür ediyorum amatör bir fotoğrafçı olarak...
Bu ülkedeki şuursuz cesaretin karşısında etik uğruna ilkeleriyle yaşayan herkesin yolu açık olsun...bu konuda emek veren herkesin yüreğine sağlık...ben de bu konuyu farklı ortamlarda yazmaktan, tartışmaktan vazgeçmeyeceğim...
Reply
:iconwise-cigarette:
wise-cigarette Featured By Owner Oct 3, 2009   Photographer
bu fotograf evine :jarksaber:
bu da Turkiyedeki adalete :greenprobe:
Reply
:iconkhanmak:
KhanMAK Featured By Owner Oct 3, 2009
Çok Yazık..
Reply
:iconnationalphotographic:
nationalphotographic Featured By Owner Oct 3, 2009
1970 di mi !
ben de öyle tahmin etmiştim...
Reply
:iconsinan34:
Sinan34 Featured By Owner Oct 3, 2009
hertürlü adaletsizğe karşıyız:peace: kınıyoruz ...........
Reply
:iconuzletgah:
uzletgah Featured By Owner Oct 3, 2009
konuyu çok geç gördüm..zaten fotograf yarışmalarındaki etik anlayışına hiçbir inancım olmadığı için takip etmiyordum, görünce de şaşırmadım..amaaa gel gör ki İz dergisi ilk çıktığı zamanlar büyük bir sevinçle gidip ilk sayılarını aldığımdan kendimi şimdi enayi gibi hissediyorum..kim bilir o zamanlar gerçekten temiz bir zihniyet vardı da sonradan mı bu duruma düştüler?
konuya yardımım olmadı ama mücadele eden herkesi tebrik ediyorum.. screenshotları görme şansım olmadı..ama entryleri okuyunca az buçuk konunun gidişatını anladım..
benim merak ettiğim konu başka..iyi güzel bu düzenbazlar listeden çıkarılmış güya adalet yerini bulmuştur..yanlış..zaten o sahtekârların hiç seçilmemesi gerekirdi yani bu bir başarı değil pisli aleni halı altına sü;pürmek..bu adamlar listeden çıkarıldı da bunun için mi susulmalı? peki şimdi onların akibeti ne olacak? seneye bu işlerin bir daha dönmeyeceği ne malum? zaten yüzde yüz bir engelle şu şartlarda Türkiye'de zor fakat bence bu suçun aleni suçluları tespit edildiyse cezalandırılmalı..eğitmenlikten gönderilmeli, yarışmalardan men edilmeli veya uzaklaştırılmalı..suça ortak olan jüri üyeleri ya kınama cezası almalı ya da jürilikten men edilmeli..ya da daha iyimser / kötümser ceza sistemleri aklınıza geliyorsa onları varsayalım..böyle listeden silmekle olmaz bu işler..Fotografevi kaybolan itibarını birazcık da olsa kurtarmak istiyorsa suçunu kabul edip hem özür dilesin hem de gereken cezaları uygulasın..
Reply
Add a Comment:
 
×

:iconmagzed: More from magzed


More from DeviantArtDetails

Submitted on
October 2, 2009
Link
Thumb

Stats

Views
2,683
Favourites
0
Comments
188
×