MademoiselleMushroom on DeviantArthttps://www.deviantart.com/mademoisellemushroom/art/Faust-Myren-781005386MademoiselleMushroom

Deviation Actions

MademoiselleMushroom's avatar

Faust Myren

Published:
599 Views

Description

A karakter :iconworld-of-quenal: világába készült.
----------------------------------------------------------------------------------------------------


Név: Faust Myren
          Faust jelentése: „szerencsés”
          Myren jelentése: „mocsár”
Gúnynév/ragadvány név: Patkányfogó
Faj: ember
Nem: férfi
Kor: 45
Magasság: 192 cm
Hovatartozás: Zintai, a Saaz-tavak mocsárvidékének kellős közepén lakik
Nyelv:
1. Zintai, abhami
Anyanyelvi szint, de az abhami területekre jellemző kifejezéseket nem ismeri fel, ahogy kiejtésben is, inkább a zintai hatás érződik a beszédén.
2. Saazi
Középszint. Folyékonyan beszéli, különösebb nehézség nélkül kommunikál, ám bizonyos hangokat, emberként, nem tud úgy ejteni, mint a tavi gyíkok.    
3. Felső-tünde
Társalgási szint. Megérti a komplexebb szövegeket, spontán kommunikál ezen a nyelven, és noha régen használta aktívan, könyveivel, szinten tartja magát.
4. Eveloni olli
Küszöbszint. Megért gyakran használt kifejezéseket, mondatokat, képes összefüggő, rövid szöveget alkotni, és egyszerű társalgást folytatni mindennapi dolgokról. A falu doktorának köszönhetően sajátította el, alapfokon, ezt a nyelvet, de csak vele használja, hébe-hóba.     
Kaszt: Bárd
Foglalkozás: Patkányfogó. A rágcsálóirtás megfelelője, ám csapdák, és mérgek helyett, ő a dalmágiát részesíti előnyben. Nem a legjobban fizető munka, de az éhenhalástól megvédi.
Fegyverek, kellékek:

Bambusz fuvola (dizi), ennek segítségével alkalmazza a dalmágiát, az övére csatolva hordja ///Ha valakit esetleg érdekel, milyen hangzása van ennek a hangszernek, itt meghallgathatja: www.youtube.com/watch?v=qfh8oM… ///

Kiseru pipa, és hozzá dohány, de ez a dohány különböző, jótékony hatású gyógyfüvekből van összeállítva, a füstjével tartja távol a mocsárban a rovarok egy részét

Kisebb fiolák, amikben különböző bájitalok vannak, ezeket is az övére kötve viseli

Kukri, ezt a combjához csatolva hordja magánál, kimondottan önvédelmi célra (ha a mocsár közepén laksz, tökegyedül, a paranoia kifizetődő lehet ám)

Bicska, a bakancsa belsejébe rögzítve, a bájitalaihoz szánt növények lemetszése érdekében van nála

Kendő, amit a nyaka körül visel, és az előző kettőhöz hasonlóan praktikus okból: amikor a mocsár olyan részein van ahol fojtogatóbb a levegő, vagy amikor olyan varázsitalt kutyul, aminek nem ajánlott közvetlenül belélegezni a gőzét egyszerűen csak felhúzza az arcára

Egy szemüveg, ami hasonlatos lehet a mi világunkban alkalmazott védőszemüvegekhez, ugyanis olyan anyaga van, ami ellenáll még az erősebb savaknak is, vagy egy esetleges robbanásnál a szétrepülő fa/fém/törmelék darabkáknak (alkímiát űzőknek ezzel számolnia kell)

A karjain lévő kötések nem egy sérülést hivatottak elrejteni (bár mindkét karján találhatók égési sérülések), hanem védelmi célból viseli őket: mivel a mocsárban gyakran sűrű növényzeten halad át, ilyenkor elkerülhetetlenül hozzáérhet olyan növényekhez is, amiknek a puszta érintése irritációt okozhat. Minél kisebb bőrfelülete érintkezik ezen növényekkel, annál kisebb kellemetlenséget okoznak.

A hosszú szárú csizmát sem azért viseli, mert követi a divatot, a csizma vastag bőrből készült, vízhatlan és a kígyóharapásnak ellenáll (noha a mocsárban a fáról is támadhatnak, a csúszómászók, azért a legtöbb még mindig a földszinten marad, és ideális esetben a lábszárat veszik célba)

Összességében a praktikusság jellemzi, minden ruhadarabját és kiegészítőjét.

Erősségek:

:bulletgreen: Remekül tájékozódik a természetben. Főleg a mocsaras terepeken ismeri ki magát, de akár egy fenyőerdőből is képes minden komolyabb nehézség nélkül kitalálni.  

:bulletgreen: Beható ismerettel rendelkezik a növény- és állatvilágot illetően, különös tekintettel az Ynakros-on található fajtákra/fajokra.

:bulletgreen: Magasan művelt, olvasott, bár jól titkolja.

:bulletgreen: Kreatív problémamegoldó készséggel bír, amit - életkörülményeit tekintve – gyakran kamatoztat is.

:bulletgreen: Jó nyelvérzékkel lett megáldva, emiatt könnyebben sajátít el még akár nehezebb nyelveket is, mint mások.

:bulletgreen: Fizikailag az átlagosnál valamivel jobb a teherbírása hosszútávon, hiszen kiskorától kezdve teljes önellátó életre rendezkedtek be a nagybátyjával, így számtalan alkalommal kellett nagy területeket bejárniuk, illetve a mindennapi rutin részét képező dolgok is edzésben tartották.

:bulletgreen: A teljes elzártság, a magány, szintén nem okoznak neki problémát, a körülményekhez képest sikerült megőriznie az ép elméjét (ezzel vannak akik vitába szállnának).

:bulletgreen: Ha valami egyszer felkelti az érdeklődését, akkor azt minden szempontból igyekszik megvizsgálni, kideríteni a mibenlétét, a működését.
Mindig pontos, alapos és precíz, ha a bájitalairól van szó, nem ad ki félkész vagy kísérleti fázisban lévő munkát a kezei közül.

:bulletgreen: A szeretteiért bármit megtenne, a szó legszorosabb értelmében (bár nincsenek sokan).

:bulletgreen: Higgadt, nyugodt típus. Fel lehet bosszantani, de a személyét érintő gúnyos megjegyzéseket, kritikákat általában hasonló stílusban viszonozza. Fizikai agresszióhoz csak akkor folyamodik, ha nyomós okot szolgáltatnak rá.

Gyengeségek:

:bulletred:  Amilyen jól kiismeri magát a természetben, olyan borzalmasan tájékozódik az emberek lakta településeken. A nagyvárosokban képtelen bármit is megtalálni, ha egyedül indul reggel útnak a piac felé, valószínűleg éjjel ér haza úgy, hogy meg sem találta azt. Szóval nem lehet egyedül hagyni egy 40 utcánál nagyobb településen. Természetesen ezt a világért sem ismerné el, így amikor eltéved, nem kér útbaigazítást, és ha valaki szóvá tenné neki a dolgot, ő csak egyszerűen kivágná magát azzal, hogy „nem tévedtem el, pusztán jobban körülnézek”.

:bulletred:  Nem tud lovon, vagy lovas kocsiban utazni. A vízen való közlekedéssel, és a gyaloglással az égvilágon semmi problémája, azonban a hintókat, lovakat, lovas kocsikat, ökrösszekereket messzire kerüli, már amennyiben nem akarja viszont látni a reggelijét. Van ugyan egy hányás elleni bájitala, de az magát az ingert nem szünteti meg, egy morcos Faust-ot pedig senki sem képes hosszútávon elviselni.   

:bulletred:  Makacs. Ha egyszer elhatározta magát valamivel kapcsolatban, nehéz eltéríteni a saját elképzeléseitől, ám az ésszerűség híve, szóval, ha jól érvel valaki, meg lehet győzni.

:bulletred:  Érzelmi analfabéta. Köszönheti annak, hogy egy másik érzelmi analfabéta nevelte fel. Fogalma sincs róla, hogy kellene kimutatnia a törődését, és a szeretetét mások felé, éppen ezért időnként nehéz eldönteni hányadán áll vele az ember.

:bulletred:  Nehezen nyílik meg másoknak, leginkább sehogy, komoly bizalmi problémái vannak.

:bulletred:  Szótlan. Faust kedves gyámja sem volt egy beszédes típus, egy idő után pedig megtanulták olvasni egymás testbeszédét, rájönni a másik mire gondol éppen egy hümmögéssel, vagy egy biccentéssel. A baj csak az, hogy Faust ugyanezt a viselkedésformát követi a mai napig, minden létező emberi kapcsolatában. Vagy megtanulod olvasni a jeleit, vagy nem, de nagyon kell kedvelnie valakit ahhoz, hogy három összetett mondatnál többet kihúzzanak belőle egy beszélgetés során. Ha kérdezik válaszol, de magától nem igazán szólal meg.

:bulletred:  A szarkazmus akár a második anyanyelve is lehetne, annyira jól beszéli. Szóval, ha nagy ritkán kinyitja a száját abban sincs köszönet.

:bulletred:  Nem maradt benne túl sok büszkeség azok után, amin fiatal felnőtt korában ment keresztül. Se bárdként, se alkimistaként nem fordítja a világ jobbá tételére a mágikus hatalmát, nincsenek többé nagy ambíciói, nem élnek benne már magasztos eszmék. Megelégszik azzal a csekélyke összeggel amit a falusiak adnak neki a patkányok elfogásáért, illetve a falu doktorától kapott fizetséggel amit a mocsár mélyéről hozott ritka, bájital alapanyagokért cserébe szolgáltat neki a jó doktor.

:bulletred:  Harcterén könnyen alulmaradhat képzett ellenféllel szemben. Hiába az erő, ha nincs technika. Faust élete során nem kapott semmiféle kiképzést, se távolsági, se közelharci fegyverek használatára, a puszta kezes harcban is csak kocsmai gyakorlata van, illetve a nagybátyja mutatott neki pár fogást, de ennyi.

:bulletred:  Nem magyarázkodik, és nem kér elnézést. Úgy véli, magán kívül senkinek sem tartozik elszámolással, ha kell, viseli a tettei következményeit, de előbb kínozhatja valaki halálra, mint, hogy kicsikarjon belőle egy bocsánatkérést. A magyarázkodást pedig feleslegesnek tartja, hiszen ő egy logikus fickó, aki tudja mit miért tesz, ezért úgy vélekedik, hogy másoknak nem kellene megkérdőjelezni a döntéseit, csak elfogadni, hogy biztos jó oka van rá.   

Képességek:

Dalmágia
Bárd révén ez az a mágiaforma amiben a legerősebb. A dalmágia gyakorlati kivitelezéséhez Faust egy bambusz fuvolát, pontosabban dizit használ. Amikor hallótávolságon belülre kerül valaki, az illetőt az irányítása alá tudja vonni. Emberi  - vagy legalábbis közel emberi – intelligenciával rendelkező lények esetében, maximum 2-3 személy akaratát képes, ily módon befolyásolni. Ugyanakkor, ha az illető vasakarattal rendelkezik, akkor – bár nehezen – de képes lehet ellenállni a dalmágiájának. Minél kisebb intelligenciahányadossal rendelkezik egy adott faj, annál könnyebben irányítja, így lehetséges az, hogy patkányok esetében akár 50-et, 60-at is képes az uralma alá vonni egyszerre.

Faust dalmágiája alapvetően négy típusra oszlik:

1. Hipnotizáló dalmágia
 Célja, hogy az egyén saját akaratát elnyomva, átvegye cselekedetei fölött az irányítást. A hatása alá kerülő személy (vagy személyek) tudata, sokszor annyira háttérbe szorul, hogy a hipnózis végén sem tudja felidézni a történteket, nincsenek emlékei arról, miket tett a dalmágia hatása alatt. Átvenni egy másik ember elméje felett a kontrollt, valamint komplexebb cselekedetek végrehajtására bírni nem egyszerű mutatvány, nagy koncentrációt és erőbefektetést igényel, ezért ha emberi – vagy majdnem emberi – intelligenciával bíró alanyokról van szó, Faust maximum hármat képes a hatalma alá vonni egyszerre.

2. Gerjesztő dalmágia
Az előzővel ellentétben itt csak a hallótávolság szab korlátokat a bűbáj sikerességének. Faust ezen mágiája területre ható, és mindegy hányan tartózkodnak a környéken, ha hallótávolságon belül vannak nagy eséllyel a hatása alá kerülnek. A dalmágia e formája az érzéseket hivatott felkorbácsolni, vagy épp lecsendesíteni, ahogy a neve is utal rá: érzelmeket gerjeszt. Faust-nak azért nagyobb a siker rátája ezzel a varázslattal, mert itt nem az egyén akaratát hivatott megtörni, hanem az illető/illetők érzelmeit próbálja meg pozitív vagy negatív irányba elmozdítani. Tehát a hallgatóság továbbra is szabadon ténykedhet, viszont cselekedeteiket nagyban befolyásolhatják érzelmeik is. Akik maguk fölött tökéletes kontrollt tudnak gyakorolni, kivédhetik ezt a fajta mágikus befolyásolást, ám azok, akiket sokszor az érzelmeik vezetnek (forrófejűek, ijedősek, túl empatikusak stb.) nagy valószínűséggel nem fognak tudni szembeszállni vele.

3. Altató dalmágia
Ez a trükk egyszerre tartozik a hipnotizáló és a gerjesztő dalmágia típushoz, úgyis mondhatnánk, hogy a kettő keveréke, hiszen Faust-nak előbb egy kellemes, nyugalmi állapotot kell előidéznie a mágiájával, majd amikor már kellően elcsitultak a kavargó érzései az adott személynek, lassan ki tudja kapcsolni a tudatát. Abban is ötvözi továbbá az előző kettőt, hogy egyrészt területre hat, mert először lecsendesíti belül a hallgatóságot, majd csak aztán veszi át a kontrollt személyenként, annyi időre, hogy mentálisan megnyomja a „szundi kapcsolót”, ami nem nehéz, ha már elértük az egyénnél a kívánt nyugalmi állapotot.

4. Bénító dalmágia
Azok, akik vasakarattal rendelkeznek, és az érzelmeik fölött is tökéletes kontrollt gyakorolnak, kivédhetik Faust első három dalmágia alapú módszerét, ám van még trükk a tarsolyában. A bénító dalmágiával ugyanis, bárdunk képes bezavarni, a nagy részben hallás központú egyensúlyérzékbe. Pontosabban szólva, teljesen ki tudja kapcsolni azt, arra az időre, amíg a zene szól. Akik hallják, képtelenek lesznek egy lépést is tenni, anélkül, hogy ne esnének csúnyán pofára. Területre ható dalmágia, ezáltal legnagyobb előnye, legnagyobb hátránya is egyben: nem tudja irányítani, hogy kiket döntsön le a lábáról és kiket ne, vagyis szövetségesei éppúgy áldozatául esnek majd, mint ellenségei.                   

Széllökés
Ahogy a neve is mutatja ez nem jelent mást, mint egy 57 km/órás széllökést, aminek körülbelüli irányát képes meghatározni bárdunk. Ez az úgynevezett, „metsző szél”. Ezen típusú légmozgás képes egész fákat mozgatni, és a közlekedést is lényegesen nehezíti. Amennyiben az adott embert felkészületlenül éri ez a fajta támadás, akár fel is lökheti.

Bájitalokhoz való érzék
Bár maga az alkímia is nagy részt tanult ismeretekre alapszik, van akik rendelkeznek némi érzékkel is hozzá. Faust is ilyen, részben a tanultak segítségével állítja össze a főzeteit, részben pedig ösztönösen megérzi, mik azok a hozzávalók amikkel elérheti a kívánt hatást. 

Jellem:
Magánakvaló, cinikus seggfej. Legjobban talán, ezzel a három szóval lehet összefoglalni, bárdunk személyiségét. Legalábbis egy felületes szemlélő így jellemezné, és Faust köszöni szépen, nem is akarja, hogy többet mondjanak, vagy gondoljanak róla. Éppen ezért mindent elkövet azért, hogy első találkozáskor kellően rossz benyomást tegyen másokra, ahhoz, hogy békén hagyják. Mégis, minden igyekezete ellenére, vannak akik tudják, hogy a híres cinizmusa nagy szívet rejt, és hogy a világban, vagy akár a szomszédban zajló események sem hagyják olyan hidegen, mint ahogy azt mutatja.

Vallás:
Nem kimondottan vallásos, de Gurbyin hitének követője. A mocsár, és a benne élők tiszteletében, nyílvánul meg leginkább, az ő vallásossága. Tudja, hogy talán egy nap majd az ő éltét is magáénak követeli a tavak szelleme, de ezzel ki van békülve, nem féli a halált.    

Háziállat:
Egy Nestor névre keresztelt patkány a jelenlegi kedvence.

Háttértörténet:
Kevesen vannak, azok, akik információval tudnak szolgálni, Faust Myren előéletével kapcsolatban. Annyi bizonyos, hogy gyermekkorában érkezett a mocsár területére, a nagybátyjához, Wolfram Myren-hez, aki a mocsár környéki falvakban dolgozott patkányfogóként. Konkurenciája soha nem akadt, hiszen semmilyen hétköznapi csapda sem vehette fel a versenyt, a dalmágia erejével, amit fuvoláján keresztül alkalmazott Wolfram. Faust, mindig a sarkában volt gyermekként, és később, tinédzser korában is elkísérte az időszakos munkái során a férfit. Ezt követően hosszabb időre eltűnt, legalábbis a falusiak szeme elől, és ha érdeklődtek a holléte felől, Wolfram csak annyit mondott, hogy tanulni ment, egy iskolába. Végül, évekkel később újra visszatért Saaz-tavakhoz, és átvette az időközben elhalálozott nagybátjya munkáját, ő lett az új patkányfogó. Arról, hogy merre járt, és mit csinált nem beszélt senkinek, ám nem egyedül tért vissza a kontinensre, hanem egy barátja társaságában, aki "N.E.W.T. doki" néven vállt ismertté. A környező falvak egyetlen, képzett orvosa. Hogy egy tanult, tehetséges doktor mit keres Világvége Alsón szintén rejtély, de az biztos, hogy a két férfit szoros barátság köti össze.       

Egyéb infók:

- Utálja, ha valaki sokat beszél. Nem érti mi vesz rá egyeseket arra, hogy üres csevegéssel töltsenek ki, minden percet.

- A zajos embereknél, csak a zajos nagyvárosokat utálja jobban.

- A háza környékét, ilyen és ehhez hasonló figyelmeztető táblákkal rakta körbe: "Magánterület, az illetéktelen belépőkből alapanyag lesz az üstben." De mivel sok az analfabéta, biztos ami biztos alapon, néhány koponyát is festett a táblákra, lábszárcsonttal.

- Érdekes szemszínét, egy alkimista balesetnek köszönheti, mikor a képébe robbant egy lötty, amit éppen kotyvasztott, vagyis próbált kotyvasztani. Ez még gyerekkorában történt vele, és a színén kívül semmiben sem változtatta meg Faust látását, szerencsére.

Kapcsolatok:

Sieger Nalfar Ectorius Walbert Terredien vagyis Sieger N.E.W.T.: Faust egyik legjobb barátja, akivel már sok mindent élt át a bárd. Nagyon közel állnak egymáshoz, és tűzbe mennének a másikért. Noha, ez kívülről, nem feltétlenül tűnhet így...

Raksh: Egy tavigyík, Faust másik legjobb barátja, akivel gyermekkoruk óta ismerik egymást. Régen elválaszthatatlanok voltak, ám felnőttként, ritkábban tudnak tartalmas időt együttölteni, viszont továbbra is ezerszállal kötődnek egymáshoz, szinte testvérek.

Wolfram Myren: Faust halott nagybátyja. Gyakorlatilag, apafigura volt számára, szerette és tisztelte őt.

Ceill és Lin Myren: Faust apja, és anyja. Nagyon kicsi volt mikor meghaltak, kevés emléke van róluk.

Image size
2500x1700px 5.14 MB
© 2019 - 2024 MademoiselleMushroom
Comments116
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Bog-Bogi's avatar
Aaaanagyonbíromeztakarakter. X3
Nagyon jó lett! X3
Mit szólnál egy RP-hez? :3