Shop Forum More Submit  Join Login
Při prozkoumávání temných vod devianartu občas narazím na dílo, na kterém se podílelo více autorů. Vidím, jak se střetávají různé styly autorů v jednom obrázku a připadá mi to přinejmenším pozoruhodné. Obzvlášť, když některého (nebo oba) z kreslířů už nějakou dobu samostatně sleduji.
A tak jsem si řekla - proč to nezkusit taky? 

Ačkoli mám sama několik favoritů, se kterými by mne taková spolupráce velice lákala (třeba Brissinge, Tir-Goldeness, JR-Dragona, Ourshellves a mnoho dalších), chci dát možnost každému: a proto pouštím prostřednictvím tohoto žurnálu do světa inzerát.

Pokud byste chtěli stvořit se mnou společný obrázek, bez obav mi napište (kamkoli, kde si myslíte, že bych mohla váš vzkaz obdržet). Vezmu nejvýše tři nabídky. Pokud se mi přihlásí více zájemců o spolupráci, budu si vybírat podle uměleckých a osobních sympatií.
Teď je ještě doba maturit/zkouškového/dovolených, sama zítra skládám přijímačky na vysokou, a proto nepočítám s tím, že by se spolupráce spáchala okamžitě. Zatím jen dělám průzkum, hledám spolukreslíře, a představuji si, že bychom mohli malovat v průběhu července, srpna.
Nedělám si iluze, je mi jasné, že budeme dodělávat resty ještě příští jaro. ^^

A jak si spolupráci představuji? Nebráním se ani tradiční ani digitální malbě. Vidím to tak, že uděláme lineart, který pošleme druhé straně pro práci s barvami (jen tradiční tvorba obnáší poslání lineartu poštou a větší péči s tím, čím a na jaký papír je lineart malován).
Vím, že je u digitvorby i možnost posílat si rozmalované dílo vždy po pár hoinách práce, ale já jsem hrozně pomalý matlal, který v počítači v průběhu opravuje a chaoticky překresluje, že bych tuhle metodu raději nedoporučovala. :D 

Doufám, že vás moje nabídka aspoň trochu zaujala a že strávíme léto příjemným společných malováním, při kterém se toho od sebe vzájemně spoustu naučíme. :)

Katanga
:iconkatangacz:


:iconkatangacz:

Hleda se spolukreslir na leto by Katangacz

Watch
/ ©2015-2019 Katangacz
Add a Comment:
 
:iconmiaerrianirielynn:
MiaErrianIrielynn Featured By Owner May 16, 2015  Professional Traditional Artist
wow, mno to jsem tak trošku prošvihla :D (Big Grin) právě jsem se vrátila ze zahraničí a tam jsem se na něčem podobném domlouvala s kamarádkou - její vize, ale mě to sedlo jako prdel na hrnec dá se říci =P (Razz)  jsem zvědavá co vytvoříš ty a ještě víc co napácháme my Giggle ty máš ale rozhodně úžasný styl kresby na který se moc těším, já mám pocit že ten náš se bude trošku bít - její tvorba je tady alinnela.deviantart.com
tak hodně štěstí se všemi ;) (Wink) 
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 18, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Trošku. Ale jak jsem psala někde níže, uvidíme - třeba mě to bude tak bavit, že inzerát vystavím znovu. ;) Ani jsem netušila, že mám nějak jasněji určitelný styl - vždyť jen tak patlám co se zrovna kde naučím, motivy a techniky střídám jako ponožky... ^^ Nu, díky. :)

Rozhodně dej vědět, až napácháte s kamarádkou společné dílo. Jsem zvědavá. A nemyslím si, že se vaše styly malby budou nějak výrazně bít. To už jsou rozličnější styly třeba mně a Anbeads, se kterou budu o prázdninách tvořit. Čím odlišnější styl, tím větší výzva, ne? ;) 
Reply
:iconmiaerrianirielynn:
MiaErrianIrielynn Featured By Owner May 18, 2015  Professional Traditional Artist
=P (Razz) mě prostě fasinuje ten skil samotný :D (Big Grin) já mu teprve přicházím na kloub...
Mno to určitě bude výzva, ale tak pokud oba dělají na všem co se v tom obrázku nachází - tak se to fakt prolne, kdežto my jsme si určily každá jakoby jednu bytost a jenom se to na papíře spojí v jedno...takže, naše styly budou spíše vedle sebe než že se prolnou ale vzhledem k tomu že půjde o kontrast tak to nemusí být špatné...
Jasně, tak kdybych to do příště odchytla aspoň už budu mít nějaké zkušenosti Wink/Razz 
Reply
:iconkronossliandri:
KronossLiandri Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Super nápad to takovouhle cestou avizovat. Už teď jsem moc zvědavý na vaše společné výtvory. :meow:
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 18, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Doufám, že budou stát za to. Díky. :)
Reply
:iconourshellves:
Ourshellves Featured By Owner May 12, 2015  Hobbyist Digital Artist
... No tak to vypadá sakra zajímavě. O.o
Určitě bych si něco podobného ráda zkusila. Kor o prázdninách, kdy budu určitě vymýšlet všechno možné, abych se nevěnovala pořádnému kreslení a mučení domnělých uměleckých kvalit. :D
Tuhle příležitost bych brala všemi deseti! :la: Takže pokud máš v notýsku ještě místo, hlásím se i s Draggy a všemi jejími tykadly! :D
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

Ach ano, kreslící prokrastinace, to moc dobře znám. Kolik já měla nápadů na obrázky, když jsem chtěla dělat studijní kresby... :D V notýsku místo už není, ale stejně tě beru. Ráda s tebou takovou spolupráci spáchám. ;)
Reply
:iconourshellves:
Ourshellves Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Digital Artist
(spapej si to. >: D)
Yay! Už se těším. :D
Reply
:iconbrissinge:
Brissinge Featured By Owner Edited May 11, 2015  Hobbyist Digital Artist
Brissinka favorit? Uuuuu :D tak po takovémhle pochvale se to neodmítá :D akorát přelom srpna a června mám tábor :D ale to by se nějak zvládlo :D Klidně si mě zapiš hele :D (navíc, máš fajn oko na kritiku, takže by to mohlo být další lvl mojí tvorby :D)
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

Tak já si tě teda zapíšu. Tábor není asi problém - zvláště když znám rychlost tvého kreslení. ;)
Reply
:iconbrissinge:
Brissinge Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Digital Artist
muehehehe :D
Reply
:iconsamantha-dragon:
Samantha-dragon Featured By Owner May 11, 2015  Hobbyist
měla bych sice pilně dodělávat všechny resty nasbírané za zbytek roku, ale neodolám a zkusím se přihlásit taky :meow:
zájem bych měla asi spíš o tradiční tvorbu - digitální sice zvládám lineart, ale to je asi tak všechno, co v dohledné době jsem schopná spáchat (obrázků rozbarvených, odložených a nikdy nedodělaných je přece jen zatím nechutně velké množství :( ). V zásadě by se to přeci dalo i zkombinovat :3 Tradiční lineart jde docela docela fajn naskenovat a dopáchat v digitálním světě, naopak digitální lineart (asi aspoň já jsem schopná) vytisknout a dobarvit tradičně :) 
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

V pořádku, můj to-do list taky přetéká, ale nějak doufám v to, že když už mám heuréka po přijímačkách, že bych je mohla zvládnout...? La la la la  Beru tě. Klidně může být tradičně, klidně můžeme nakombinovat jak je libo. :) Zrovna tobě věřím, že bys mohla vytisknout digitální lineart tak dobře, aby se na něm dalo něco páchat i tradičně. :)
Reply
:iconsamantha-dragon:
Samantha-dragon Featured By Owner May 17, 2015  Hobbyist
(jen jestli to nebude spíš tím, že slevuješ ze svých požadavků...? :D jen ryju, taky bych si nedokázala vybrat, kdybych veřejně nabídla všem :D)

Oki, tak... dáš mi vědět až se přiblíží zmíněná doba? Nebo máš zatím aspoň nějaký nápad, jak by taková spolupráce měla proběhnout? :] Myslím asi hlavně téma a formát papíru a tak :)
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 18, 2015  Hobbyist Traditional Artist
(Ne, jak poznamenala má stalkující kamarádka, se mnou je to tak všude. Když se pro něco nadchnu, končí mé limity ve stylu pět ze tří míst obsazeno. :D )

Já bych to s dobou nechala volné - až se k tomu dostaneš, pusť se do toho. Hlavně žádný pres a žádné násilí, má to být tvorba hlavně pro radost a pro experimentování. ;)
Co se průběhu týče, vidím to tak, že kdo tvoří lineart, vymýšlí tím motiv obrázku, téma, a když je hotov, pošle ho druhé straně, která barvami a způsobem zpracování rozhodne o celkové náladě. 
Formát papíru bych ráda měla mezi A4 - A3, pokud bys ale chtěla větší, není problém (počítač to utáhne a v případě tradiční techniky stůl mám dostatečně velký). Menší bych nerada - přeci jen ať jsou na tom obrázku naše styly znát. ;)

Nenapadá mne teď, co víc ještě k tomu říct - pokud tebe ano, klidně se ptej, stejně tak pokud bys měla nějaký návrh, nápad, sem s tím. ;)
Reply
:iconsamantha-dragon:
Samantha-dragon Featured By Owner May 21, 2015  Hobbyist
(rozhodně nejsi sama :D)

Oki, začala jsem aspoň vymýšlet téma a... nedá mi to nezeptat se (pro jistotu), abych tušila kterým směrem se určitě neubírat. A4-A3 je na mě až až, jsem poslední dobou zvyklá spíš na mrňavosti typu ACEO, ikonka nebo placka... je fakt, že mi tu leží rozdělaná A5 a po takové době mě to přijde jako obří formát :D Takže, dotaz měl znít, jestli si můžu na svou skicovací a lineartovou část vymyslet opravdu cokoliv ;) záměr zatím byl vecpat si tam postavu své dračice na 99 % i dračím charem mého přítele (na A4-A3 je fůra místa, tak ho náležitě vyplnit :3)... a teď jde o to kam je dva vecpat? Máš něco, co tě opravdu nebaví kreslit nebo naopak něco co tě hrozně baví? Já zatím nemám přesně nápad a nebráním se klidně něčemu exotickýmu :) Jen abych se nerozjela a pak nezjistila, že by bylo fajn něco vypustit... spousta tvorů například nerada anthro, vesmír, techniku, architekturu, města, stromy (pár stromů i les), louky (kreslit každý stéblo a kytku), pole, vodu (hlavně tu hýbající se), jeskyně nebo další živý tvory. Já vím, že je to příšerně obecný dotaz :blush:
Další věc je, že jsem zjistila, že čím dál častěji dělám lineart jenom toho opravdu hlavního a pozadí tvořím bez lineartu... třeba tuhle Commission: The Lake - lineart je na drakovi a jeho skále, zbytek bez. Bude ti něco takového proti srsti/šupinám/peří? Dodání ve formě skici (vrstvy nebo tužky) je samozřejmostí.
pokud mě ještě něco napadne, ozvu se :blush: je to moje první opravdově pořádná collab, tak... uvidíme :)
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 22, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Jasný, vymysli cokoliv. V tom vidím to kouzlo, že dostanu za úkol dodat atmosféru něčemu, co by mně samotnou nenapadlo. Nacpi tam charů kolik jen chceš. :) Já jsem docela puntičkář, takže klidně se budu kreslit s každým stéblem, pokud se ti zachce trávy. ;)
K pozadí - asi by bylo hezký aspoň zlehka tužkou načrtnout prostředí. Aspoň motiv s tím, že pokud by byl příliš rozlítaný a skicovitý, svádělo by mě to k tomu nedržet se přesně každé čáry, upravovat ho nebo doplňovat podle toho, jaká asociace ke mě zrovna přijde. Takže opět, má oblíbená výmluva - je to čistě na tobě. Co dostanu, s tím budu pracovat. ;)
Reply
:icontir-goldeness:
Tir-Goldeness Featured By Owner May 11, 2015  Hobbyist General Artist
Jééé! :meow:
To se mi líbí a jelikož jsme si to tak nějak mezi sebou zmiňovaly po vzkazech, tak já jsem určitě pro :D A pokud by nebyl problém, klidně se můžeme setkat i osobně a malovat obě najednou; přeci jen.. nemáme to od sebe daleko :) Kdyžtak budu mít čas v tom rozhraní dvou letních měsíců, července a srpna :>
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

Zní to fajn, beru tě. :) Jestli nám vyjde osobní setkání, to nevím a nechala bych to otevřené. Stejně by bylo fajn mít už pro to setkání hotový lineart, který na místě vyměníme a vzájemně zničíme. ;)
Reply
:icontir-goldeness:
Tir-Goldeness Featured By Owner Edited May 13, 2015  Hobbyist General Artist
(Pardón! Sama si mě zmínila.. :XD:)

A super. A klidně to ještě necháme být. Uvidí se, jak ti bude vycházet čas a jak bude vycházet mně :D Jinak není problém, mohu zkusit přes léto něco načmárat lineartem :meow: (Už si tě jdu někde psát, abych nezapomněla ~ )
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 18, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Jojo, taky už jsem doplnila to-do list. ;)
Reply
:iconanbeads:
Anbeads Featured By Owner Edited May 11, 2015  Hobbyist General Artist
Ahoj mě tohle hodně zaujalo. Pokud by se ti líbilo jak kreslím a nevadila by ti tedy tradiční kresba, hlásím se do zbraně. V mojí galerii můžeš i vidět, že zakouším nové a nové věci což mě ohromě baví a tak bych byla i pro spolukreslení. Tahle myšlenka je super a jelikož okolo mě moc lidi nekreslí, tak maximáně kreslím na podklad který mi ''předmalovává'' moje tříletá sestřenka :) A třeba se časem odvážím na tu digitvorbu...

A teď mě napadlo, že by se možná vlastně dala udělat kombinace Digi a tradiční kresby, pro mě by to vlastně znamenalo mít dobře vytisknuto a dobře skenovat.
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

Jsem ráda, že tě má nabídka zaujala. Máš výrazně jiný styl než ostatní z přihlášených a to se mi líbí. Beru tě! :) Taky ráda zkouším nové věci.
Volba mezi tradiční a digitální tvorbou je důležitá asi jen u lineartu - tradiční obrys se dá vždycky naskenovat a upravovat, kdežto digitální obrys... no nemohla bych si být jistá, zda se tiskařská barva nebude rozpíjet pod mými oceány akvarelů, apod. ;) Pokud by tě zajímalo, jak budou vypadat tvá díla s digitálním barvením, můžeme naše spolukreslení zaměřit tímto směrem, není problém. ;)

Tak snad budu mít lepší podklad než tvoje sestřenice. Nic proti. ^^
Reply
:iconanbeads:
Anbeads Featured By Owner May 14, 2015  Hobbyist General Artist
To zní dobře, takže já udělám kresbu nebo nějaký návrh inkoustem atd..., naskenuji a ty to dobarvíš v pc :) Asi o podrobnostech se dohodneme bud ve zprávách nebo můžeme na FB pokud tam chodíš častěji. Pokud bys naopak chtěla něco nakreslit ty a já bych to dokeslila dobarvila nebo tak také není problém, máme celkem kvalitní tiskárnu a tiskne na dost tvrdý papír. Podle času a toho jak nás to bude bavit můžeme zkoušet varianty
Reply
:iconlittle-blublu:
Little-BluBlu Featured By Owner May 11, 2015  Hobbyist Digital Artist
takže takový  collab? Bylo by možné s takovým malým motovidlem jako jsem já? přestože nejsem tak velký mástr jako holky.
Reply
:iconkatangacz:
Katangacz Featured By Owner May 13, 2015  Hobbyist Traditional Artist
Kdyby se mi přihlásilo méně lidí, asi bych to zvážila, ale takhle tě žel musím odmítnout. 
Ale neklesej na mysli, třeba mě to bude tak bavit, že budu kreslící spolupráci inzerovat častěji. :)
Reply
Add a Comment:
 
×

More from DeviantArtDetails

Submitted on
May 10, 2015
Link
Thumb

Stats

Views
422
Favourites
0
Comments
26