Kamyk962's avatar

Kamyk962

315 Watchers
22.4K
Page Views
77 Deviations
Kamyk962's avatar
Commissions are still open if you are interested.
27 Comments
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Kamyk962's avatar

I'm Back :I

2 min read
[ENG]
I'm alive again, hurray! As you can see my disappearance was caused by a new artwork. I'm really sorry for it. I lost a lot of time on my break but I found an artist who will help me developing my account. And vice versa - I will help her :) Back to the subject, I would like to practise some requests so feel free to ask me about them. I will do my best to make them. You can also ask :iconkruszyna25: for artwork. This girl should practise just like me :)
I can make one vector at the moment so post me and I will choose the one I like the most. You can also send me a note. I hope I will not die anymore and will be here to develop my account. However I can't tell you when I will submit my artworks. It can take even more than a month. You know... private matters.


[PL]
Znowu żyje, hura. Jak widzicie, moje ponownie zniknięcie zostało wyjaśnione nową pracą. Za co was ogromnie przepraszam. Straciłem sporo czasu na tej przerwie, ale zyskałem rysownika, który pomoże mi rozwijać konto. Tak samo jak ja jej, w końcu to musi działać w obie strony :) Wracając, chciałbym znów poćwiczyć Requesty, co znaczy że wystarczy byście mi napisali swój opis, a bardziej czego wymagasz, a spróbuje to zwektorować. Ewentualnie możecie napisać do :iconkruszyna25: by zrobiła wam rysunek, albo nawet szkic. Dziewczyna też powinna zrobić jakąś pracę, do tego ćwiczyć przy tym :) 
Na ten czas mogę zrobić jeden wektor, dlatego proszę pisać wszystko w komentarzach, wybiorę jeden który spodoba mi się najbardziej. Ewentualnie można pisać mi na priv, ale to już zależy od ciebie. Także mam nadzieje że więcej nie umrę i będę dalej rozwijać konto. A co do prac, to będą się pojawiały zależnie od czasu. Może minąć nawet miesiąc. Ale to może się stać jedynie przez sprawy prywatne.
2 Comments
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Kamyk962's avatar
Yes, supposedly died on the DA, but it's a little hard for me to explain it at all, so for now I will not write anything about it. The reason for this is just only a little resentment and loss of strength to further my skills with Vectors.
About the Requests, they will be closed, but if anyone would have insisted to send me a good quality sketch to vector it, I would be able to consider whether to make it.
But that does not mean that I will not be doing them, I would still just a little practice with it all. So, stay tuned.

Tak, niby umarłem na DA ale trochę trudno jest mi to w ogóle wytłumaczyć, dlatego na razie nie będę o tym nic pisał. Jedynie co jest tym powodem to mała niechęć i utraty sił na dalsze moje umiejętności z Wektorami.
Co do requestów, to będą na razie zamknięte, choć jeżeli ktokolwiek by się uparł wysłać mi jakiś dobrej jakości szkic do zwektorowania, to bym mógł się zastanowić czy go zrobić.
Ale to nie znaczy że nie będę już ich robił, po prostu chciałbym jeszcze nieco poćwiczyć z tym wszystkim.
31 Comments
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Featured

Request (Closed)/Commissions (Open) by Kamyk962, journal

I'm Back :I by Kamyk962, journal

Requests: CLOSED (Read journal) by Kamyk962, journal