Shop Forum More Submit  Join Login
Treefrog by imclod Treefrog by imclod
European treefrog, one of the prettiest frogs ever. There used to be plenty of them when I was a small kid, but not anymore :( Therefore I was surprised, that I saw a couple of them during holidays. I love amphibians ;) I had a newt a long time ago, too. Maybe I will have a frog one day :D

Watercolor pencils for the first time! :D The branch and the background were smudged with moist tissue and earbuds, so they look a bit like they were painted with watercolors.
I hope you like it, thanks for viewing :)
Add a Comment:
 
:iconje1dedo:
je1dedo Featured By Owner May 21, 2010
ak budes nabuduce mat chut kreslit rosnicku kukni sem [link]
Reply
:icondontheunsane:
Dontheunsane Featured By Owner Nov 1, 2009
Nice little frog.
Frogs breathe through their skin as well as with lungs so they are extremely sensitive to any toxins in their environment. With the ammount of pollutants around now frogs are suffering, their numbers are dropping across the world.
Where they used to be common they are now rare.
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Nov 1, 2009  Hobbyist Traditional Artist
Thanks!
For some reason, treefrogs seem to be more affected around the area I live. Other frogs are doing fine. Or at least it looks like it.
Reply
:icondontheunsane:
Dontheunsane Featured By Owner Nov 1, 2009
Possibly due to their different lifestyles, big town, big rail yards, traffic and other aerial polution affecting the tree frogs more than those who live mainly in water. If the water loving frogs are still doing well then your farmers aren't using high levels of agricultural chemicals which is good.
Our farmers are very chemical oriented and its doing enormous damage to our rivers, waterways and coastal waters. Agricultural chemicals are damaging the Great Barrier Reef, global warming is getting the blame.
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Nov 2, 2009  Hobbyist Traditional Artist
Depends on which part of our country are you at; there are some really pretty places, but sadly some devastated as well.
Reply
:icondontheunsane:
Dontheunsane Featured By Owner Nov 2, 2009
That has become a worldwide problem, the devastated places are becoming more common than the pretty. Vanishing frogs are a warning like the old canary in mines but, unlike the canary, no one is paying much attention.
Reply
:iconnymonyrya:
Nymonyrya Featured By Owner May 24, 2009  Hobbyist General Artist
Zlatá žabička :). Ja som ju, bohužiaľ, v prírode nikdy nevidela- vlastne som tu (v BA) videla len ropuchu.
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner May 25, 2009  Hobbyist Traditional Artist
Moja obľúbená... niežeby juhoamerické žabky neboli pekné, ale dávam prednosť menej jedovatým živočíchom :D
Aj tu sa dá sa na ňu natrafiť ťažšie ako na skokanov (ktorí sú asi pri každej stojatej vode v okolí ). Navyše sa mi zdá, že ich ubudlo, takže je to väčšia vzácnosť ako kedysi.
A vďaka za fav :)
Reply
:iconveve-350z:
VeVe-350Z Featured By Owner Nov 21, 2008
Krásna žabka, podarila sa na jednicku :).
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Nov 24, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Ďakujem, som rád, že sa ti páči :)
Reply
:iconnellusatko:
nellusatko Featured By Owner Oct 29, 2008  Student General Artist
:wave:

Featured here: [link]
:rose:
Reply
:iconnellusatko:
nellusatko Featured By Owner Oct 21, 2008  Student General Artist
roztomíla žabička :love:
ako sa ti kresli s tými ceruzkami? nemam s nimi žiadne skusenosti, ale láka ma to :)
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 21, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Milujem žaby (ale nie k zožraniu ako Frantíci, bléé.. ) :D
Aj mňa to strašne lákalo :) Je to iné ako to čo robím obyčajne, ale je to zábava; sem-tam som si pripadal, ako by som robil omalovávanku :D S gumovaním je to obtiažne, takže najprv bol náčrt klasickou mäkkou ceruzkou (chrbát som aj tak nevystihol). S pozadím som trocha riskoval, nevedel som, ako to dopadne, keď začnem pokreslenú plochu rozmazávať mokrou vreckovkou, ale celkom sa mi to páči. Navlhčené paličky na čistenie uší sa tiež zišli :D A mixovanie farieb... kým sa mi podarilo oko takej farby ako som chcel, použil som 4 ceruzky. No, proste veľa experimentovania. Doporučujem ;)
Díky za fav :aww:
Reply
:iconnellusatko:
nellusatko Featured By Owner Oct 22, 2008  Student General Artist
nemáš zač
ja dakujem za odpoved :)
Ma to nejak nadchlo. Asi si skočím do Merkantilu v BA (ked už tam pozajtra budem) doplnit zásoby. Mám zálusk na takéto farby. No uvidíme. :D
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 22, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Keby som si ja nekupil, stále by ma svrbeli prsty - každý deň keď idem do školy, prechádzam okolo papiernictva, tomu sa nedá odolať :D
Na nete síce nemajú vypísané, že by mali aj Bristol, ale keby si tam náhodou nejaké hárky našla, daj mi vedieť, budem rád ;)
Reply
:iconnellusatko:
nellusatko Featured By Owner Oct 22, 2008  Student General Artist
tak to je pokušeie až príliš velké:D ešte že ja nemam po ceste nič také - no len ked idem na výtvarnu, ale to sa musim vždy zaprieť a neist tam ( i ked dokopy nič nemaju) To by som tam chodila ako na klavír :D už ma aj poznaju a určite sa vždy v duchu prežehnaju, ked ma vidia vo dverách :D

Asi sa dam na internetove nakupovanie-ma dorazilo víkendové "nakupovanie" v BA. Ked som sa opýtala na fixatív, tak na mna ta predavačka hladela akosi vyjevene a blabotala niečo v tom zmysle že oni to mavaju,ale momentálne už nemaju - tak kdo vi, kedy to tam naposledy vôbec aj mali :)

A ešte som zažila dalšiu komicku situation - bratovi som spomenula, že mam zaluska na tablet ( na kreslenie na PC ) a on sa teda išiel len tak popýtať do elektra v Poluse a ešte do nejakých PC predajní a tam tí predavači nemali o tom ani páru a poslali ho do Dráčika, že tam to možno budu mať :lol:

no ak najdem na nete ten Bristol, tak ti dam vediet:)
ale zatial som na nič take nenadabila.......:(
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 22, 2008  Hobbyist Traditional Artist
To je ten obchod s ničomnými papiermi? :D Niežeby u nás niečo mali, ale fixatív v spreji a akvarelové ceruzky boli. A nejak záhadne je - vždy keď tam idem - zľava 50% na umelecké štetce, tak si zvyknem jeden - dva zobrať, na modely sa zíde a chcem skúsiť aj vodové farby.

Tablet v Dráčiku, to je dobré :D Originálne som zamýšľal aj ja tablet na farebné kreslenie, ale vítam čokoľvek, čo ma dostane z dosahu pc, takže ceruzky dostali prednosť :p Niekedy inokedy, aj tak mám stále najradšej svoju dvojku ceruzku, značne opotrebovanú :)

Neboj sa, ulakomil by som sa aj na iné papiere z ponuky :D V Trnave mám na 5 minút od cesty do školy jeden obchodík s umeleckými potrebami, asi si kupim rovno celý blok s papiermi, nech už toľko nevymýšľam. Voľakedy mi stačil kancelársky hárok a bolo :D
Reply
:iconnellusatko:
nellusatko Featured By Owner Oct 22, 2008  Student General Artist
no :D presne ten :D som myslela :D

.....no tak to je obchod v Trnaveeeeeee....to je BIG city :D
Môžem odporučiť ten Canson papier čo mam ( kreslila som naň to dieta " Little Fairy" a teraz ten môj posledný portrait :)
je suprový ten papier : Canson 50 listov, 120g/m2 (56lbs)

....no, akosi sme spohodlneli :D aj ja som bola celá happy aj z blbého kancelárskeho papiera, ale ked som "pričuchla" k lepším možnostiam, tak ani nepomyslím na kanclák :D
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 22, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Tej narážke na big city celkom nerozumiem, ale každopádne je to väčšie mesto ako Zámky :P Canson? Musím vyskúšať, ako mi bude chutiť ;)
Myslím že kanclák by ani neprežil odlepovanie od rysovacej dosky, páska by ho najskôr dotrhala :D
Reply
(1 Reply)
:iconlucieon:
LucieOn Featured By Owner Oct 14, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Roztomilá žabička... já jsem je teda moc nevídala ani jako malá, viděla jsem ji (v přírodě;) snad jenom jednou v životě :(
Ale zato je u nás spousta ropuch a i nějací skokánci se najdou :D
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 14, 2008  Hobbyist Traditional Artist
To je škoda, sú zlaté :D V záhrade sme mávali jednu, čo sa vždy uhniezdila v pumpe na vodu, pri pumpovaní sme ju vždy odtiaľ vyliali alebo vyliezla, a kožu mala stále dočierna sfarbenú :D
Skokanov mám aj vlastnoručne odfotených z dovolenky v Česku, možno raz skúsim aj ich ;)
Reply
:iconlucieon:
LucieOn Featured By Owner Oct 15, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Ha, tak to je legrační :D Nám se občas na zahradu zatoulá ropuška, a to je vždycky zábava, protože psiska za ní chodí po celé zahradě a štěkají na ni, ale netroufnou si ji sežrat nebo jí ublížit - nevím proč, přiznám se :)
Jasně, zkus, budu se těšit :) A co třeba nějakou ještěrku? :D
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 15, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Tak to máš tiež o zábavu postarané :) Ropucha zo žliaz vylučuje dráždivé látky, to ich asi odpudzuje - keď už sme pri tom, rosničky a užovky majú tiež svoje páchnuce obranné prostriedky, bléé... :lol:
Jaštericu? To by tiež šlo - akurát mojím tempom to najbližší rok nestíham, haha... navyše v pondelok som začal nový portrét, ktorý chcem mať čo najskôr hotový :)
Reply
:iconlucieon:
LucieOn Featured By Owner Oct 20, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Tak držím palce, ať ti jde kresba od ruky! Budu se těšit na nový obrázek :) Já teď snad konečně dokončím zakázku... a vrhnu se do další. :D
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 20, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Díky, zajtra či pozajtra určite niečo pridám, aj keď neviem, či ho stihnem dokončiť, chcel som vyskúšať väčší formát ako obvykle :D A trochu som sa hral s vodovými farbami, skúšal spraviť rôzne odtiene jednej farby a tak, aby som získal akú-takú predstavu, ako sa s nimi maľuje ... raz keď budem veľký, niečo určite namaľujem :D
Veľa šťastia so zákazkami, tiež držím palce, nech sa podaria :)
Reply
:iconlucieon:
LucieOn Featured By Owner Oct 28, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Jé, tak to se těším, určitě něco namaluj! S akvarelem je švanda :) A malovat můžeš aji jako maličký ;-) Já su taky malá :)
Reply
:iconimclod:
imclod Featured By Owner Oct 29, 2008  Hobbyist Traditional Artist
Kiež by to šlo, byť zase malý... :) Díky za podporu :hug:
Reply
Add a Comment:
 
×Details

Submitted on
October 10, 2008
Image Size
151 KB
Resolution
576×825
Link
Thumb

Stats

Views
986
Favourites
5 (who?)
Comments
33
Downloads
42