Misafirler

2 min read

Deviation Actions

hakantacal's avatar
By hakantacal
0 Favourites
0 Comments
1K Views
Yokuşun altındaki çimenlikte hep arabaya hedef olarak seçtiğim uzaktaki yaşlı selvinin tam önünde, perspektif gereği koca ağacı kapatan bir leylek vardı bu sabah. Ne çekilden ne küfürden anlar. "geldi yine" dedim kendi kendime. Arka koltukta oturan ve benim kendi kendime ağzımın içinde yuvarladığım mırıldanmalara alışkın çocuklar hiç iplemedi. Ama bahar geliyordu.
Şimdi işin yoksa dışarılarda dolaş, denize çakıl fırlatmak için kumsala git, pabuçların kum dolsun, çiçekle böcekle beraber sinekler de uyansın, başına bela olsun. Ekonomik, sık sık alınan küçük nefeslerin yerine, yersiz yurtsuz derin nefes alışlar gelsin. Hayata karşı hiçbir rasyonel mesneti olmayan o iyimser tavrı takın. Bir an için sana hiçbir şey olmayacak, hayat sana dokunamaz, ya da en fenası her şey iyi olacakmış duygusuna kapıl. (korku filmlerindeki kan gövde, kamera oyunları ve tırmanan müzik öncesini hatırla)
Evet dostlar , o geliyor.
Bu bahar, atalarımızın mağaralarından başlarını çıkarttıkları o efsanevi bahar mı olacak? Belki bu kez kumsala çıplak ayak gideceksin. Ve kadınların bayıldığı doğal kokunun sinek kovucu bir özelliğe evrildiğine tanıklık edeceksin.
Belki o bahar bu bahar.
---
Deli Gücük: Zifirnameçıktı. Benim de Murat Gürdal Akkoç tarafından çizilen küçük bir hikayem var içinde. Dolu dolu, nitelikli bir albüm olmuş. Kitabı yayınlayan Flaneur'un düzenlediği lansman gecesinde İletişim'den çıkan Murat Başekim'in DG isimli öykü kitabını da kendisine imzalatma fırsatını buldum. Müthiş bir kitap, anlatılanlardan tedirgin ve satırlardan haz alarak hayranlıkla okudum. Daha çok diyorum, daha çok okumalıyım bu adamın yazdıklarını. İlham verici.
---
Deli Gücük yazarlarıyla yapılan bir röportaj Öteki Sinema'da yayınlandı. Buradan okuyabilirsiniz; www.otekisinema.com/deli-gucuk…
---
Nihayet bir çizgiroman temelli podcast; Pelerinli podcast! pelerinli.com/ sitesinde.
---
On your horizon; Açık radyoda pazartesi akşamları yayımlanan "Yerli" isimli programda tanıştığım yerli rock projesi. İnternet üzerinden ücretsiz indirilebilir 2 EPleri var. Çok iyi bir grup. (bu arada geçen hafta Flatground çaldı aynı programda. Karanlık bir yolda, ilerdeki köyün ışıklarını yansıtan akarsuya yaklaşmışken arabayı sağa çekip gülümseyerek dinledim. Güzel bir sürprizdi)
Published:
© 2013 - 2021 hakantacal
Comments0
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In