Shop Forum More Submit  Join Login
About Deviant Artist Bleda KriningerMale/Netherlands Recent Activity
Deviant for 9 Years
Needs Core Membership
Statistics 20 Deviations 211 Comments 11,666 Pageviews
×

Newest Deviations

Trgrit by etruesk Trgrit :iconetruesk:etruesk 1 2
Literature
NARSIST -5-
Evet, geç kalmıştı. Sorun yaratacağından değil, kendisi bu durumu kabullenemeyeceğinden tedirgindi. Asansörün açılmasıyla, derin bir nefes alarak adımını ofisin katına attı, cennete geldiğini hissetti.  Kalabalığın arasından herkesi selamlayarak geçmeye çalışırken, " cennet kesinlikle bu kadar kalabalık değildir" diye kendine kendine gülümsedi. Evet, sonunda masasına ulaşmıştı. Fakat, masasından aşağıya doğru çapraz duran iki iri bacağın onu pekte hoş karşılamayacağını anladı. Başını kaldırdığında asistanı Kübra'nın sırıtan küçük yüzünü gördü…
"Nezih bey... Nezih bey..."
:iconetruesk:etruesk
:iconetruesk:etruesk 0 0
eclipse the real meaning by etruesk eclipse the real meaning :iconetruesk:etruesk 1 0
Literature
NARSIST -4-
Başı yere çok sert çarpmış olmalıydı, kendini  uzun süredir baygınmış gibi hissetti. Kollarından kuvvet alarak doğruldu ve o kısacık anın kendisine nasıl bu kadar uzun gelebileceğini düşündü. Acı içinde biraz daha doğrulup gözlerini tamamen açtığında su birikintisinden yansımasını gördü. Kendi yansımasını gördüğünde daha önce hiç bu kadar tuhaf hissetmemişti, hayattaydı. Kendine doya doya bir kez daha bakamadan güçlü birkaç kolun kendisini hava kaldırmasıyla tekrar uyuyakaldı.
:iconetruesk:etruesk
:iconetruesk:etruesk 0 0
Literature
Narsist e03
Işe geç kaldığı pek fazla olmazdı. Bugün o ender rastlanan günlerden biriydi. Yerde geceden kalma su birikintileri vardı. Hep başına geldiğinden temkinli yürümesi gerektiğini hatırladı.
Islağa basıp ilk düştüğünde 5 yaşındaydı. Her günkü gibi dedesinin marangozhanesinde vakit geçiriyordu. Dedesinin onun için hazırladı küçük oyma maketlerle oynuyordu. Yavaşça gelen bir otomobilin sesini duydu. Bu babası olmalıydı ve büyük ihtimal en sevdiği şekerlemelerden almıştı. Marangozhaneden koşarak çıktı, o kadar heyecanlıydı ki marangozhanenin önündeki su birikintisine basıp kayarak düştü.
:iconetruesk:etruesk
:iconetruesk:etruesk 0 0
Etrusk Flag by etruesk Etrusk Flag :iconetruesk:etruesk 9 4
Literature
NARSIST -2-
Yağmur yeni dinmişti. Siyah taş döşeli sokak parlıyordu. Taşların aralarındaki her yere su birikmişti. Neredeyse gece yarısı olmuştu. Sokak bomboştu. İki çirkin Alfa Romeo modeli Otomobil Galerisinin önünde nöbetteydi. Pencerenin camında yağmurdan kalma damlaların aşağı doğru kayışlarını izliyordu. Bir hayli sarhoş hissetti bu sırada kendini. Günün nasıl bittiğini anlamamıştı. Kabus ve çelişkilere son vermişti ve şimdi yerine oturmuş, her yalnız kaldığında yaptığı şeyi yapıyordu. Kendi kendine gülümsedi aniden, yine kafasının içinden konuşuyordu. Ayrılacağını kıza söylemeden evvel ondan bir kez daha faydalanmıştı. Aklına geldikçe kendinden i&
:iconetruesk:etruesk
:iconetruesk:etruesk 0 3
Literature
NARSIST -1-
                                               THE NARSİST
“Özgürlükçüyüm,  sonuna kadar  ama  sadece kendim için sanırım; söz konusu diğerleri olunca pe kte umurumda değil.  Bencil miyim? Sanırım. Bazı günlerde olmuyor değil, varımı yoğumu diğerlerine adadığım… işte bunun gibi bir sürü çelişkili sorunlarla yaşıyorum düşler dünyamda” diye fısıldanıyordu kendi kendine. Her zamanki  gibi  diğerlerinden birini yatak odasında bırakmış kendisi mutfakta volta atmakla me
:iconetruesk:etruesk
:iconetruesk:etruesk 5 4
ETRUESK by etruesk ETRUESK :iconetruesk:etruesk 4 4

Random Favourites

Buscemi Caricature by StDamos Buscemi Caricature :iconstdamos:StDamos 88 12 Salvador Dali Caricature by StDamos Salvador Dali Caricature :iconstdamos:StDamos 96 24 Anitkabir by F511 Anitkabir :iconf511:F511 3 0 Amsterdam by night by NikkaProject Amsterdam by night :iconnikkaproject:NikkaProject 3 1 JadieMarie Photography by JadieMarie JadieMarie Photography :iconjadiemarie:JadieMarie 2 0 Her Smile by the-prozak Her Smile :iconthe-prozak:the-prozak 21 3 Turanian Union by Dragonf16 Turanian Union :icondragonf16:Dragonf16 10 42 Sarayburnu by canerator Sarayburnu :iconcanerator:canerator 6 14 Peppered Tongue by cypherx Peppered Tongue :iconcypherx:cypherx 561 64 Celluloid Crush by cypherx Celluloid Crush :iconcypherx:cypherx 526 61 It's My Turn by cypherx It's My Turn :iconcypherx:cypherx 361 21 A Girl and her Dog by BAproductions A Girl and her Dog :iconbaproductions:BAproductions 84 59 Martini Bambi by PapaNinja Martini Bambi :iconpapaninja:PapaNinja 5,613 268 blue ID by jazzrail blue ID :iconjazzrail:jazzrail 188 28 Green Peace by qwaqwa Green Peace :iconqwaqwa:qwaqwa 1 2 Missing Child Portrait 33 by johnpaulthornton Missing Child Portrait 33 :iconjohnpaulthornton:johnpaulthornton 1,695 347

Activity


Donate

etruesk has started a donation pool!
0 / 2,500

You must be logged in to donate.
No one has donated yet. Be the first!
I'm trying to get used to living in the Netherlands... and dutch people...

weg hen zoekt hen net!!  :D what a pity!

the language is smilar to german but itz really hard!!! God!

but amsterdam is great! I never seen so much young people together...
  • Listening to: kesha Blowww
  • Reading: dutch for dummies
  • Watching: netherlands hot girls o_O
  • Eating: muffin's ^^

deviantID

etruesk
Bleda Krininger
Artist
Netherlands
Etrüskler, İtalya'nın Tiber ile Arno nehirleri arasında yeralan Etruria bölgesinde yaşamış ve M.Ö. 6. yüzyıla dek varlığını sürdümüş bir halkın adı olup Eski Romalılar tarafından Etrusci veya Tusci adlarıyla tanımlanmışlardır. Etrüsk halkı ve kültürü zamanla Roma İmparatorluğu içinde erimiştir. Etrüskler İtalya'daki diğer kavimlerden çok daha ileri bir uygarlık düzeyindeydiler. Roma uygarlığının, mitolojisindeki ilahlardan, hukukundan yol yapım tekniklerine kadar, kökünü hemen hemen tümüyle Etrüsk uygarlığından almış olduğu günümüzde saptanmış durumdadır[kaynak belirtilmeli]. Etrüskler'in dini, Çiçero’nun değindiği gibi, vahyedilmiş bir dindi ve 12'li sistemi baz alan bir inisiyatik örgütlenmeleri vardı.

Kendilerine ait özgün bir dile sahip olan Etrüskler, Yunanlılar tarafından Tyrrhenoi veya Tyrrsenoi adlarıyla bilinmişlerse de kendilerini Rasna veya Raśna olarak tanımlamışlardır. Roma kenti, Etrüsklerin hakimiyet bölgesinde kurulmuş olup Romalıların Veii kentini talan etmelerine dek (M.Ö. 396) kentin Etrüsklerin yönetiminde olduğu sanılmaktadır

Yunan tarihçi Herodot'a göre Etrüskler Lidya'dan İtalya'ya göç etmişlerdir, bunun yanı sıra pek çok tarihçi de Etrüskler ile Türklerin adetleri arasında bağ kurmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Etrüsklerin kökeninin Doğu uygarlıklarına dayandığını savunurlar.

Etrüsklerin kökeni hakkında yapılan en yeni çalışma, 2004 yılında çeşitli İtalyan üniversitelerinden gelen bir grup genetik bilimci tarafından yapılmıştır. Bu araştırma çerçevesinde MÖ 7-3 yüzyıllar arasında yaşamış Etrüsklere ait 80 iskeletten alınan DNA örnekleri alınarak çok titiz bir çalışma ile günümüzde yaşayan çeşitli milletlere ait DNA'lar ile karşılaştırılmıştır.

Sonuç olarak Etrüsklerin genetiğinin diğer milletlere göre en çok bugünkü Anadolu Türkleri ile yakınlık gösterdiği ortaya çıkmıştır. (Vernesi et al. 2004). Eski Yunan efsanelerinde de sıkça anlatıldığı gibi bu durum antik çağda Anadolu'dan İtalyan yarımadasına yapılan göçlerle açıklanmıştır.
Varın ilişkiyi siz kurun...

Favourite photographer: Show me your talent...
Favourite style of art: Surreal,Abstract
Interests

Comments


Add a Comment:
 
:iconarctoa:
arctoa Featured By Owner Jun 14, 2012  Student Photographer
Many thanks for your recent support of my work; it's appreciated.
Reply
:iconthierryhuchet:
ThierryHuchet Featured By Owner Jun 11, 2012  Hobbyist Photographer
Thx for the :+devwatch:
Reply
:iconmauank:
mauank Featured By Owner Jun 10, 2012  Professional Traditional Artist
thanx :peace:
Reply
:iconmektup:
mektup Featured By Owner Feb 7, 2012  Hobbyist Photographer
facebook pages
[link]
Reply
:iconpatrickrichter:
PatrickRichter Featured By Owner Sep 19, 2011  Professional Interface Designer
Hey mate,

You watched my old account :iconreal-artz:
I decided to create a new Account! So pls watch me again :)

thank you!
Reply
:iconnicinerhan:
NicinErhaN Featured By Owner Sep 8, 2011   Digital Artist
narsist 6 ??
Reply
:iconinfinityloop:
infinityloop Featured By Owner Aug 20, 2011   Photographer
:wave: the britishcolumbia group is having a little photo competition and i have a chance to win a 3 month subscription if my shot gets most votes. please take a set and check out 5 photos.

direct link -> [link]

:hug: thanks @_@
Reply
:iconmustafasezer:
MustafaSEZER Featured By Owner Aug 7, 2011  Hobbyist Photographer
Thank you so much my dear friend,greetings...:wave:
Reply
:iconsayornisphoebe:
sayornisphoebe Featured By Owner May 2, 2011  Hobbyist General Artist
Thanks for the watch!! :hug:
Reply
:iconath0:
ath0 Featured By Owner Apr 28, 2011
merci
Reply
Add a Comment: