Kuldar Leement on 23-aastane Tartu Kunstikooli tudeng, kes tegeleb digimaalingu, jalgrattasõiduga ning vahepeal läheb ja püüab kala. Tegemist on sümpaatse noormehega, kelle käekirja tunneb juba kaugelt ära.

Head Lugemist!Millal ning kuidas alustasid digimaalimisega?

Digimaalimisega alustasin eelmise aasta augustis, kaks kuud enne seda proovisin ka hiirega, kuid tuttav üllatas mind sünnipäeval digilauaga - eesmärk oli lihtsalt teada saada, kas mul tekib huvi ja kui tihedalt ma seda kasutama hakkan.


Millised asjad või pildid inspireerisid sind sel ajal kõige rohkem?

Mul olid tekkinud teatavad eeskujud, kelle tööd mind inspireerisid ja sundisid mind arenema ja enda kallal rohkem tööd tegema. Üks selliseid kunstnike oli Chris Cold. Ta on ka Luminariumi üks liikmeid, kuhu mind auväärselt ka sel aasta vastu võeti. Mulle meeldib kõik, mis viib mind reaalsusest minema.


Kui palju vaba aega see hobi tollal ära võttis? Aga praegu?

Vaba aeg ... on ehk ületähtsustatud. Kuna mul on pidevalt palju tööd, siis igal võimalusel üritan ma teha kavandeid ja uusi töid. Raskem on ennast inspireerida - teha midagi, mida keegi varem ei ole teinud - see on üks minu peamisi eesmärke. Palju tuleb tööd teha ja oskus planeerida oma aega võib osutuda vahel kriitiliselt tähtsaks.


Milliseid tööriistu kasutad täna?

Minu esimene laud oli Wacom Bamboo - sellega töötades sain oma esimesed kogemused. Oktoobri algusest saati olen kasutanud Wacom Medium Intuos4-a graafikalauda, mis on palju suurem kui Bamboo. Tööd on valminud 21,5´ iMac-i. Vahel kasutan ka Dell-i läpakat.


Kui kaua kulub ühe korraliku digimaali valmistamiseks aega? Milline oli see kõige kulukam töö  ning kui kaua läks sellega aega?

See on suhteline - mõnikord valmib pilt ühe tunniga - vahel aga kulub selleks isegi kaheksa tundi või rohkemgi. Kõige rohkem aega võtab idee välja vormimimine - tehniline pool on kõige kiirem. Minu kõige uuem töö Docks võttis aega umbes neli tundi. Hiirega kuluks ehk kuus tundi või isegi rohkem.


Milliste hobidega tegeled veel peale digimaali?

Kavandamine.  Hobi kui sellist ei olegi enam, aga maanteerattaga meeldib kihutada. Lihtsalt tahaks juba nii väga sõita ja nautida kõike seda, mis meil Eesti olemas on. Arvan, et just rattaga saab näha kõike seda mida ehk autoga mööda kihutades ei vaevuks vaatamagi. Harrastan ka kalapüüki.


Milliseid iseloomujooni hindad inimestes kõige enam?

Ausus. Lihtsalt valetamine, kui selline ei olegi hull, vaid idee sellest, et sa ei vääri tõde - see käib pinda. Samuti ei meeldi ropendamine.


deviantART | Portfolio | Blogi
Galaxy News Radio Antenna by KuldarLeement V with party daggers by KuldarLeement Winter is coming by KuldarLeement Your star is on the rise by KuldarLeementIntervjuu tegi Martin/EstClub

Recent Journal Entries