Deviation Actions

Ertugy's avatar

chair in bed

By Ertugy
12K Views
MOSDER V. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması. Engelliler için mobilya tasarımı kategorisi -3.lük ödülü- Design: Ertug Yenidemir

---

MOSDER V. National Household Furniture Design Contest. category : 'Home furniture for Disabled People'

......


the mobile chair ,which is designed for internal use, contains a motor and accumulator (battery). the motor is between rear tires. maneuver principle is arranged by different velocities of right and left tires.

the remote kontrol unit is desinged as arm band. this unit has right-left, forward-backward direction buttons, battery indicator, 3 stage velocity setting, call and lighting buttons on it.

user can lay down without any help. the chair can be flat by pulling the back of it a little and it completes the hole at the bed. it is like a part that completes a difficult puzzle in our lives.
Image details
Image size
1697x1200px 223.84 KB
Published:
© 2009 - 2021 Ertugy
Comments29
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
azmooo's avatar
very very wonderfull ...
b2sstore's avatar
its a great concept and mostly space saver!
IvanRostoff's avatar
There is a certain genius in this. Yet I feel the concept would be wrecked by bedding.
mumu145's avatar
wow it's amazing. Nice idea
catman73's avatar
sa-cool's avatar
really amazing idea! :)
thefact1on's avatar
ingenious, amazing
luwe2009's avatar
Oyaa's avatar
Nice work!
codeturk's avatar
Çok başarılı bir çalışma ve düşünce tebrik ederim.
zoomzoom's avatar
is this your idea or a work for someone else? very neat!!!
QBit71's avatar
Very great idea, and so functional. :clap:
FacSebari's avatar
bestofatk's avatar
Tebrikler.. Umut Avcı'nın söylediği bir iki rötuşla mükemmel bir proje.. Devletten yada özelden desteklenir ve hayata geçer umarım.
bearsign's avatar
Odul icin tebrikler, cok basarili bir tasarim ;)
zelinka's avatar
tebrikler cicikom :)
fox4's avatar
In a perfect world this idea should be available quickly. As always an idea so simple that when you see it you said "damn, I should have think about it".

Hoping this will become real one day.
Stich83's avatar
It looks to be a great and very useful project.
Very well. :thumbsup: ;)
umutavci's avatar
bence cok basarili bir calisma olmus ellerinize saglik.

nacizane tek bir onerim olacak bu calisma için. araba ile geri geri girilen kısmın ilk baslangıc kısmında bir chamfer uygulaması yapılarak geri geri gitme konusunda biraz daha kolaylık saglanabilir gibi.geriye donup bakamama ihtimalini dusunursek, kullanacak kisinin engelleri arkasındaki girisi kacırmasına sebep olabilir.

basarilarinizin devamını dilerim.
Ertugy's avatar
çok doğru bi tespit, bu haliyle girebilmek için tam doğru ve düz bir açıyla yaklaşmak gibi bir handikap var. ayrıca yatması kolay fakat yattıktan sonra tek başına aşağı kayı;p sandalye olarak kullanması zor gibi. üzerinde biraz daha düşünülmesi gerekn bir proje,eksikleri var biraz hala farkındayım:) çok teşekkürler:)
umutavci's avatar
aslında koltugun kalkması için ben motor sistemine bir hidrolik ilavesi ile durumu cozebileceginizi dusundum drekt. sonucta aracın içine hidrolik bir sistem oturtmak cok kolay ve kolları ile kişinin kandisini rahatca cekebilecegi barlarda eklendigine gore sisteme extradan 400-500 liralik bir harcama ile kamyonların kasa kaldırma sisteminin minyaturu cok rahat cozer işinizi.

maliyeti dusurmek açısından koltuk kilit sisteminin altından tekli bir hidrolik sistem motor bolumune girer. extra yer kaplamadan kafandaki sorunu cozer bence:)

yanaşma handikapınıda cozdunmu cidden cok kullanışlı ve uygulanabilir bir sizteme donmus olur işin.

vakit bulabilirsem modeller ve yanasma sistemi için dusundugum sekli yollarım sana. boylesi gusel bir amaç için uretilmiş bir projede katkımın olmasını isterim acikcasi.

odul için ayrica tebrik ederim. ilk iki çalismayı gorme imaknımız var mıdır? bukadar basarili bir çalismanın 3. olması dusunulurse ilk 2yi merak ettim cidden.
Ertugy's avatar
hocam teşekkürler güzel fikirlerin için:) şu an üretim için bir geri dönüş olmadı yada geliştirme teklifi gelmedi. üretici bir firmaya bunun daha çözülmüş ilerletilmş halini sunabliriz dedğin gibi. 1.lik ödülü seçmediler yarışmada, layık proje bulunamadığı için sadece 2 mansiyon ,3 ve 2 yi verdiler. yakında sitelerinde yaynınlamaları lazım [link] den görülebklir sanırım:)
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In