Shop Forum More Submit  Join Login
About Deviant Engelsiz sanat topluluguMale/Turkey Group :iconengellilerdisabled: EngellilerDisabled
 
Recent Activity
Deviant for 12 Years
Needs Core Membership
Statistics 27 Deviations 201 Comments 60,295 Pageviews
×

Newest Deviations

Engelleri kaldir by engelliler-disabled Engelleri kaldir :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 1 0 Equinox Dance Project by engelliler-disabled Equinox Dance Project :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 6 2 Pozitif Sanat Toplulugu by engelliler-disabled Pozitif Sanat Toplulugu :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 1 0 Ege toplum gonulluleri by engelliler-disabled Ege toplum gonulluleri :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 2 9 Organ Bagisi Afis tasarimlari by engelliler-disabled Organ Bagisi Afis tasarimlari :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 3 5 beni hatirlamak icin by engelliler-disabled beni hatirlamak icin :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 24 6 Bakis acisi by engelliler-disabled Bakis acisi :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 3 12
Literature
supermene saygi
Süper yaşadı felçli öldü
Geçirdiği at kazasının ardından felç olan `Süpermen` filmlerinin yıldızı Christopher Reeve, kalp krizi sonrası girdiği komadan çıkamadı
`Süpermen` filmlerinin unutulmaz yıldızı Christopher Reeve, 9 yıldır felçli olarak sürdürdüğü yaşam mücadelesini kalp krizi sonucu kaybetti.
52 yaşındaki Reeve`in, cumartesi günü New York`taki evinde kalbinin durduğu, müdahaleyle hayata döndürüldükten sonra komadan çıkamayarak pazar sabahı kalp yetmezliğinden öldüğü açıklandı. Ölümün duyurulmasının ardından Reeve`in eşi Dana yazılı bir açıklama yaparak, `yıllardır kocasını seven ve destekleyen dünya çapındaki milyonlarca hayrana` teşekkür etti. Cenaze töreninin tarihi hakkında henüz bilgi verilmedi.
1995`te attan düşerek felç olan Reeve`in boynundan aşa
:iconengelliler-disabled:engelliler-disabled
:iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 1 4
Disabled - Wheelchair girl 2 by engelliler-disabled Disabled - Wheelchair girl 2 :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 6 12 Life-hayat by engelliler-disabled Life-hayat :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 58 39 Engelliler-disabled by engelliler-disabled Engelliler-disabled :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 9 6
Literature
Fotograf ve Engel
Fotoğraf ve Engel
Fotoğraflar: Merih AKOĞUL - Charlee BRODSKY Yazan : Şule TÜZÜL
Murathan Mungan "Bence 'Başarı', Türkiye'de yalnızca bir dersane adıdır" dedikten kısa bir süre sonra "Ba-şar-mak" sözcüğünü, bir kitapçıda fotoğraf albümlerinin yer aldığı bir rafta gördüm. Kitaba uzanırken, beklediğim hiçbir şey yoktu. Kitabı elime aldığım anda karşıma çıkan ön kapaktaki fotoğraf, o kısacık anda, kitabın içeriği konusunda fikir vermekle kalmadı, yeni bir şey bulmanın o tatlı heyecanına da giriverdim. Aynaya bitişik bir yatakta yatan bir çocuğun, simetrik duran kompozisyonu, çocuğun diğer çocuklardan çok farklı olan bakışları ile bütünleşmiş, hikayesi ile beni büyülemişti. Bu çocuk engelliydi, ama ne tür bir engeli olduğu anlaşılmıyo
:iconengelliler-disabled:engelliler-disabled
:iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 1 0
engelliler karikatur6 by engelliler-disabled engelliler karikatur6 :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 1 1 engelliler karikatur5 by engelliler-disabled engelliler karikatur5 :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 8 8 engelliler karikatur4 by engelliler-disabled engelliler karikatur4 :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 5 11 disabled engellile karikatur 3 by engelliler-disabled disabled engellile karikatur 3 :iconengelliler-disabled:engelliler-disabled 9 4

Activity


deviantID

engelliler-disabled
Engelsiz sanat toplulugu
Turkey
Current Residence: world/dunya
Favourite photographer: ara guler
Favourite style of art: realistic
Operating System: life
Interests
Photoshop Magazin dergisinin düzenlemiş olduğu Engelleri Kaldir Yarışması
www.photoshopmagazin.com/yaris…
Baslangic : 3 Aralık -  Bitis : 22 ocak
   
Engelleri Kaldır Hareketi (EKH), insan hakları için çalışan insanların oluşturduğu İstanbul merkezli olmak üzere dünya çapında yürütülen bir harekettir. “Engelleri Kaldır Hareketi kimsenin değil, sahiplenen herkesindir!” inancıyla yola çıkan EKH, insan haklarına yönelen her türlü ihlalin önüne geçilmesi için çalışır. EKH’nin nihai amacı, “Kalbini engelleme, engelleri kaldır!” sloganı ile her türlü siyasi ideoloji ve dünya görüşünün üstünde bir değer olarak kabul ettiği insan haklarına yönelik ihlal sorunlarının kaynağına ilişkin farkındalığı geliştirmek ve somut çözüm önerilerini uygun yöntem ve stratejilerle kalıcı şekilde hayata geçirmektir.

Gündelik yaşamdaki engellerden en çok etkilenen kesim olduğuna inandıkları engelli bireylerin toplumsal yaşama ve üretim süreçlerine aktif olarak katılımlarını sağlamak amacıyla yola çıkan EKH, var olan düzeni geliştirmek için; sosyal yaşam ve paylaşım alanları eksikliğinin giderildiği, gerekli farkındalığın sağlandığı, yaşam kalitesinin eşitlenerek yükseltildiği ideal toplum düzenine ulaşmaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Photoshop Magazin ve Engelleri Kaldır Hareketi siz tasarımcıları bu sosyal sorumluluk projesine tasarımlarınız ile destek vermeye davet ediyor. Farkındalık yaratmaya var mısınız?

Sizden istenen nedir?
www.photoshopmagazin.com/conte…
İnsanların farklılıklarıyla eşit yaşama haklarına sahip olduklarını ve farklılıklarının mutluluk, özgürlük ve özel olmaları gibi değerleri kaybetmelerine neden olmaması gerektiğini göstermek için sticker, stencil, t-shirt, mug (kupa), mousepad vb. ürünler için uygulanabilir özgün serbet tasarımlar.

“Kalbini engelleme, engelleri kaldır!”,  “Farklıyım ama mutluyum.”,  “Farklıyım ama özelim.”,  “Farklıyım ama özgürüm.” metinlerinden faydalanarak program kısıtlaması olmaksızın tasarımlarınızı teknik uygulanabilirlik kriterlerine göre hazırlayabilirsiniz.

Örnek çalışmalar için;
www.engellerikaldir.com/destek…


Engelleri Kaldır! logosunu BURADAN www.photoshopmagazin.com/uploa….

Not: Yarışmaya katılmadan önce kuralları okuyunuz.

* Her tasarımcı veya tasarım ekibi en fazla 3 eser ile çalışmaya katılabilir.
    * Tasarlanacak çalışmada kullanılacak fotoğraf, illustrasyon vb. datalar lisans ve telif hakkı doğurabilecek görseller olmamalıdır.
    * Destek amacıyla yapılan yarışmaya gönderilen ve dereceye giren tasarımların Engelleri Kaldır Hareketi tarafından kullanılacağını tüm yarışmacılar kabul etmiş sayılır.

Not2: Yarışma ile ilgili sorularınızı bilgi@photoshopmagazin.com adresine veya forum üzerindeki ilgili yarışma başlığına yazabilirsiniz.

www.photoshopmagazin.com/forum…

:spotlight-right:------------:community:HOSGELDINIZ:community:----------------:spotlight-left:

       
Arkadaşlar uzun zamandan beri bir şey yapamadik sevgili evacaninda deviantarttan ayrilmasiyla iice gurup durdu.guruba admin olmak yada yeni fikir veya yazilariniz varsa eklemek için guruba not atabilirsiniz sevgilerle fantasticvolk:thanks: :aww: :)  :heart:

                                  Engelsiz yarinlara...:sun:

Bu sayfayi tum engelliler adina acildi. Bireysel bir sayfa degil dunyadaki ve ulkemizde tum engelliler icin sanatin engel tanimayacagini gostermek icin acilmistir. Malesef ozellikle ulkemizde engelliler hala hor gorulup onlara daha cok engel olunmakta onlari toplumun bir parcasi degilmis gibi davranilmaktadir. Halbuki onlarin bizden sadece farklari onlerindeki engelleri. Fakat sanat o engelleri tanimiyor. Unutmayin ki onlarin bazilarida zamaninda sizler gibi sapasaglamdi. Hayatta hersey olur. Buradan tum engelli arkadaslara sevgiler. Umudunuzu kaybetmeyin mucadeleye devam edin. Sanatla ugrasmanizi kimse hicbir sey engelliyemez. Umudunuzu asla kaybetmeyin, sanata ve hayata sarilin. Ayrica bu sayfayi bana actirma fikrini doguran Edremit Engelliler Dernegi baskanin felcli oglunun ayagiyla mouse kullanarak yaptigi resimleri gormemdir. Yaptigi o resimler hayatimda gordugum en degerli resimlerdendir. Firsatim olursa yayinlayacagim sevgilerle...... fantasticvolk

-----------------------------------------------------------------------------------
            :heart:Bizler bu sayfada engelli insanlarla ilgili bilgileri ve onlarin
yaptiklari resimleri, onlar icin yapilan resimleri fotograflari, yazilari sergiliyoruz... Calismalara yazilan yorumlar bizim onlari anlamamizda yardimci  oluyor. Cünkü hepinizin bildigi  gibi sanat bir ifade araci isteklerini, beklentilerini, hüzün ve sevinçlerini bizlere resimleriyle anlatiyorlar. Siz de bir yorum yazabilir, calismalari favlayip daha cok insana ulasmasini saglayabilirsiniz.  Bizlere destek oldugunuz icin simdiden tesekkurler....:hug:


Admin: :iconfantasticvolk:


-------------------------- UYELIK-------------------------------------------
Grubumuza uye olabilmeniz icin engelli olmaniz gerekmiyor. Sadece engelli insanlara destek vermek istemeniz yeterli. Destek icin bizim :icon engelliler-disabled: i journalinizda gosterebilirsiniz,Deviantart uyesi iseniz bizi izlemeye alin (watch) ve bize üye diye not yazmaniz yetecektir. Eger deviantart sitesine uye degilseniz iseniz nasil uye olacaginiz hakkinda buraya bakabilrsiniz www.deviantart.com/deviation/1…


-----------WELCOME TO THE DISABLED COMMINITY---------------
This page opened for hopes for disabled peoples..i will puplish someting          about disabled people...there are many disabled people in world and turkiye...they are normal people ..only they have got some barrier but sometime disabled can do more than normal people.....i hope i can give some hope all disabled people in this page:)
:wave: if u want to member or willings  of this page please watch and send note
and if u want to send a picture about disabled send to me link i will try to puplish... :) or send mail engellilersanat@gmail.com
------------------------MEMBERS & FRIENDS-------------------------
:iconweashell::iconangelous03::iconyalinayak::iconherifinbiri::iconbyila::iconnilavarna::iconcanee:
:iconnightfall1881::iconumutavci::iconbbraun::iconburakaydemir::iconfantasticvolk::iconozhan::iconediiip:
:iconmahirbora::iconpinca::iconkeremgo::iconevaca::iconkusta::iconmerasun::iconangellife:
:iconfrailsoul::iconserhanyuzer::icongreyblue::iconpurqle::iconbd-papillon::iconavriyu::iconcmrcan:
:iconpproduktion::iconkorelyan::iconmorintedronai::iconcysoydan::iconburakdanis::iconaltug::iconaltai:    
:icontotti20::iconbyg2::iconaligulo::iconkittyloveyoukitty::iconbehcet-ds::iconsweetbarakuda::iconginanl:                       
:iconwindracer::iconowger::iconcandyhayrani::iconsandman-f::icontruecleo::iconkorpsemessiah::iconfiracos:
:iconhacch::iconsculptor74::iconderectus::iconcruelanais::iconbirben::iconsencer::iconlaraa:
:iconreplikan::iconarredatore::iconaxu28::iconbuzveatesh::iconleonizm::iconorumbocek::iconbahades:
:iconnew::iconsunlitgold::iconimageturk::icontinec::iconmelyche-odd::iconpoisonunic::iconmymemyself:
:iconerangursoy::iconasteroid-b612::icongorgpix::iconsmartcnr::iconoclaca::iconmustaaa::iconexuranus:  
:iconpamukkale::iconeshevar::iconjoynsorrow::iconmko::icongkes::iconiyucel::iconsiyahoje:
:iconxarnavarel::iconzenofobik::iconmolkoidsister::iconterlikimsi-kedi::iconleloops::iconsemsa::iconpunknroll:
:icondafyew::iconasliersuzer::iconfairydavinci::iconmehmetonceltekin::icongergin::iconerenarik::iconfakirsel:
:iconaslinil::iconcooliologyer::icon6543210::icontelumaithor::iconmrtd::iconbraq::icondaphnis:
:iconsidiklikontes::iconibikeditoru::icongkygky::iconixir::iconbuketh::iconseyfoyun::iconsenritsuezugi:
:iconmasalci::iconkerolayn::icongahan::iconhekaura::iconahmetguner::icondreamworkss::iconmemo03:
:iconsanctimonious21::iconqitted::iconvanalgah::iconmodela::iconalpaykucuk::iconmutos::iconbassgitarist:
:iconanietelemnar::iconanestezik::iconfurkanthespaceorc::iconbhct::icontembelkrnca::iconcemyoucel::iconkle:
:iconlahanabebek::icondeprisadeprisa::icontunaytheleaf::icontotensonntag::iconshanru::iconevaca-stock::iconbegm:
:iconbamsari::iconsafak::iconbilincalti::iconihsaniye::iconboklu::iconmaxiart::iconudwance::iconowger-outdoor::iconevolve2000::iconklon1::iconanjeron::iconsevilay::iconjaleriz::iconkahvemolasi:
:iconmsssmle::iconhakankeles::iconilara23::icongergerli::iconfotograf-kalemligi::iconhakanyesil::icondoci::iconmthan::iconpsychopathkitty::iconturksoy42::iconsariyerart::icon6mylw::iconelectricblue666:
:iconintrepidovolador::iconburcuss::iconjade78::iconzayzay::iconfurk::iconer-art:
:iconemreakkaya::iconanormals::iconkaralti::iconresesif::iconselfregion::iconfreccia::iconbersanist::iconnergisous::iconbezginyus::iconsairalindesaralonde::icongokceyazin::iconvercilman::iconmobileo: :new::iconaliavci: sevgili ali avcinin kendine ait baska bir sitesi vardi ancak bizlerle burada olmak istedi ve onu deviantart uyesi yaptik ve grubumuz adina disardan birilerine ulastik,bu bizim icin buyuk mutluluk oldu:)

CHAT ROOM acildi------------chat.deviantart.com/chat/engel… bekleriz:)

-------------------------Other groups------------------------------
:iconturkiye::icongaziuniversity::iconjanisjoplin-turkey::iconankaracity:   :iconizmir::iconi-love-converse::iconcan-kiriklari::iconturkce-siir:
:iconrockid::iconhepdestektamdestek::iconataturkcu-dusunce::iconkktc::iconsebnem-ferah::iconsanatci::iconturkishillustrators::iconunicef:
:iconbjk1903::iconyuxexes::new::iconkostebekfankulubu::iconesogu::new::iconturk-groups::iconeksisozluk::iconfilm-klubu::iconhayal-savascilari::icongunluk::iconusak::iconodtu-kkk::iconakdenizgsfgrafik::iconturksanat:
:iconakdenizgsf::iconanaliz::icondisabilityart::iconbalikesircity::iconankara-city::new:


      :heart:ARKADASLAR HEPINIZE CANDAN TESEKKURLER BURADA:heart:
            
              UYELIK ARTIKCA INSANLARIN ENGELLI INSANLARA VERECEGI                                      
                                   
                            DESTEK ARTACAKTIR SEVGILERLE..:)


AYRICA BIZE DESTEK VERMEK ISTERSENİZ JOURNALLARINIZDA GRUBUMUZU GOSTERMENIZ YETERLI OLACAK BOYLELIKLE DAHA COK INSANA ULASMIS OLACAGIZ-----------------turkiyedeki engelliler siteleri-------------------------
*****Engelliler dostlar klubu www.engelliler.net
*****Fiziksel engelliler vakfi www.fev.org.tr
*****Bedensel engelliler Dernegi www.bedd.org.tr
*****Isitme engelliler kulubu www.isitmeengellilerkulubu.com


----------------international disabled web sites-----------------------
*****disabled people international www.dpi.org
*****british conuncil of disabled www.bcodp.org.uk  ;

---------------for Dialysis ilness*-Diyaliz hastalari-------------------
*****dialysis forum site www.davita.com/bbs/index.php
*****diyaliz hastalari icin site www.diyaliz.net/
*****FORUM SiTEMiZ engelli.mahouti.net/engelliler…
GENC DIYALIZ------ gencdiyaliz.com

Special Olympics ve Özel Olimpiyatlar Türkiye sitesi
      
Ayrica dunyada suanda yardima ihtiyaca olan insanlara yardim edebilceginiz siteler linklerdedir..

**please dont forget hurrican victims they still in pain... www.cnn.com/SPECIALS/2005/katr… and dont forget **Pakistan Earthquake victims www.mercycorps.org/?source=010…
**help one hunger child one cup food free help  bu sitenin ozelligi siz hic para odemeden orada free food  sari butona basarak sponsorlar yardimiyla bir ac cocuga bir kap yemek verebilirsiniz... www.thehungersite.com/cgi-bin/…
  • Listening to: bir isik da sen tut...

Comments


Add a Comment:
 
:icontoniolamainfroide:
toniolamainfroide Featured By Owner Dec 9, 2011  Hobbyist General Artist
I think we have common engagement :-)
Reply
:iconaraxie-e:
Araxie-e Featured By Owner Mar 22, 2011
mer, inanılmazsın :D
Reply
:iconfinalhaftasi:
finalhaftasi Featured By Owner Sep 4, 2010
ben de engelliyim:)
Reply
:iconzamanlar:
zamanlar Featured By Owner Jun 9, 2010
teşekkürler
[link]
Reply
:iconzamanlar:
zamanlar Featured By Owner Jun 9, 2010
selamlar engelliler konulu forum sitemiz [link] adresine hepinizi bekleriz
Reply
:iconakdenizgsfgrafik:
akdenizgsfgrafik Featured By Owner Feb 27, 2010
geçen uzun zamandan sonra biz de bölüm olarak burda neden olmalayalım diyip açtık bölümümüzü deviantartta...biz de elimizden gelen desteği göstermek isteriz grubunuza ve grubunuzun ulaştığı noktalara...sizi takiip etmekten memnun olacağız...sevgilerle...
Reply
:iconnilavarna:
Nilavarna Featured By Owner Feb 12, 2010   Interface Designer
Herkesi bekliyoruz.. :iconistanbul-photography:
Reply
:iconblacklake:
blacklake Featured By Owner Feb 3, 2010   Artisan Crafter
Merhaba arkadaşlar.
Sizleri grubuza bekliyoruz..

.
:iconturksanat:
Reply
:iconcanyurdaer:
canyurdaer Featured By Owner Dec 9, 2009   Interface Designer
Merhabalar, stok tarzında bir resim armaaktayım, engelli kardeşlerimiz ile ilgili bir afiş düzenlemesi yapacaktım. ilgilenen varsa iletişime geçer isen sevinirim teşekkürler.
iletişim: canyurdaer@hotmail.com
Reply
:iconzamanlar:
zamanlar Featured By Owner Oct 17, 2009
teşekkürler ..
[link]
Reply
Add a Comment: