Deviation Actions

Egek's avatar

Female Turkish Warrior

Published:
By
254 Comments
74K Views
A Central Asian Turkish female warrior, nothing special, she is only a warrior. I only wanted to draw a Gokturk warrior. Maybe I will draw her male version.

For curious people :
On the left corner, traditional Chinese writing means Tujue - in medieval Chinese sources, Gokturks called as Tujue

On the sword's scabbard, the old Gokturk writing means Tengri (Tanrı in modern Turkish, God in English)

On the spear, the motif is azure dragon - the color blue has a special meaning for Turks

On her shoulder, the motif is wolf - wolf is very important in Turkish Mythology

-----
Bir Osmanlı sevdasıdır gidiyor, Osmanlı da Osmanlı...Okulda da cok gordum, gunluk hayatımda da.. Ben Osmanlıyı sevmem, nedense Orta Asya Turklerine karsı bir ilgim vardır. Ben atalarımı Osmanlı olarak degil de Orta Asya Turkleri olarak gorurum. Bilmem neden, hosuma gitmiyor Osmanlı kulturu. Ama Orta Asya Turklerine bakın, Uygurlar, Hunlar, Gokturkler... Hepsi birbirinde guzel medeniyetlerdi, kulturuyle insanıyla..
Gecenlerde bir arastırma yapmıstım, dogru duzgun bir seyler bulamadım Gokturklerle ilgili, ayip biraz bu. Bir tane resim yok onlarla ilgili. Resim olarak bir tane Kul Tigin büstü var, o kadar. Yazı olarak da birkac hakanın 'kısa' hayat hikayesi ve Orhun Yazıtları.. Onun uzerine cizdim bu resmi de, umarım bir gun internette cogalır Orta Asya Turkleri ile ilgili bilgiler...
Elinizdekileri paylasmanızı da isterim sizden, bizim (bence) gercek kulturumuz Orta Asya Turkleri. Ah cok yazdım gene, niye yazmaya baslayınca duramıyorum.
Image details
Image size
500x673px 142.47 KB
Make
HP
Model
HP pstc3100
Date Taken
Aug 27, 2007, 10:43:00 PM
© 2007 - 2021 Egek
Comments224
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In
Narahashula50's avatar
Güzel olmuş ama kıyafeti ama Göktürk tarzıyla yakından uzaktan alakası yok daha çok fantastik bir eser olmuş 😁
grisador's avatar
SarpZ's avatar
Vay vay vay!

Wow wow wow!
leventdivilioglu's avatar
Super, eline saglik :)
Neshi-Farfarer's avatar
Excellently executed. Anatomy is spot-on, linework and shading are juuuuust right. Quite clean, too. Best part is how she exudes confidence in her stance and contempt as she glares at the audience.

Keep up the good work.
RachelMiray's avatar
Çok güzel olmuş Bravo
Adananian's avatar
:happycry: Çiziminiz gerçekten çok güzel. Kadın savaşçıları çok severim, özellikle de Türk olanları. Bence kadınlar, savaş alanlarında yer almalı.
osmanlı türkleri orta avrupadan göç ettiler de biz mi bilmiyoruz? osmanlı dediğin orta asyadan anadoluya göçen oğuz türkleri. osmanlıyı kuran da o göç yolunu yaşamış gündüz alpin torunu..
truva9870's avatar
ben şahsen osmanlıyı severim ama osmanlı hakkında çok bilgi kirliliği var o yüzden sıkıcı oluyor ben daha çok selçukluyu merak ediyorum
UsagiKorukawa's avatar
Awww :D She is pretty :nuu:
Mochizuki-Rin's avatar
Bende sevmiyorum Osmanlıyı haha, bir Tatar olarak Destanların falan hayranıyım ^^

Türkler gerçekte asyalıdır ve kardeşleri asyadadır. Araplarla falan haşır neşir olmaya gerek yok. Arapça yerine Asya'daki türkçeyi zorunlu kılsalar ya.
Doğaçlama özgün bir çalışma. Sadece o kadar.  Orta asya türk tarihine merakınız kadar keşke bilginiz de olsaydı. Kıyafet ve silahların gerçeklikle bağdaşmadığını (ya da en azından türklerin ki ile) söylmeme gerek bile yok sanırım. Bu haliyle osmanlı'yı eleştirmeniz komik kaçmış açıkcası.
RiseDarkMoon's avatar
eski bir resim ama söylediklerinize aynen katılıyorum orta asya türkleri osmanlıya göre çok daha karizmatikler bence ,ikisi de bizim kültürümüz ama arap özentiliği yok en azından
Uldiz's avatar
Kardeşim sana aynen katılıyorum. Benim için Türk-Asya tarihi daha çok aydınlatıcı olmuştur. Osmanlı Fatih Sultan Mehmet'e kadardır ondan sonraki zaten türlü türlü entrika doludur.


TANRI TÜRK'Ü KORUSUN !
TurkTugu's avatar
hoş olmuş kılıcında Türk yazıyor değil mi?
ReveilleStudios's avatar
Her armor looks very interesting. c:
Sphynxinator's avatar
Çok güzel çizmişsin. :) Benim de Orta Asya kültürüne merakım var.
Incu08's avatar
sana %100 katılıyorum guzel kardesım , çokta guzel olmus , asıl atalarımız tabıkı Savaşcı Türk Klanlarıydı , hürrem-harem manyagı osmanlı yerıne
DrJulgo's avatar
Im turkish my name is Batuhan i just register to deviantart
I hope i can share things Eyvallah :)
drktk's avatar
@egek -- Ben atalarımı Osmanlı olarak degil de Orta Asya Turkleri olarak gorurum Bilmem neden, hosuma gitmiyor Osmanlı kulturu. Ama Orta Asya Turklerine bakın, Uygurlar, Hunlar, Gokturkler... Hepsi birbirinde guzel medeniyetlerdi, kulturuyle insanıyla.. --

osmanlı devletinin kurucusu osman beyin babası ertugrul gazidir(gündüz alp olarakda bilinir, bazı kaynaklarda gündüz alp in babası oldugu iddia edilir) gündüz alp ve kardeşleri kayı boyunu anadoluya taşıyan reislerdir. "kayı" ise "oğuz türklerinin" bir boyudur.
CrazyDragon55's avatar
Harika :)
Paylaşım için teşekkürler
geeketje's avatar
Amazing drawing
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In