Katangacz's avatar
KatangaczHobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

V pořádku, můj to-do list taky přetéká, ale nějak doufám v to, že když už mám heuréka po přijímačkách, že bych je mohla zvládnout...? La la la la  Beru tě. Klidně může být tradičně, klidně můžeme nakombinovat jak je libo. :) Zrovna tobě věřím, že bys mohla vytisknout digitální lineart tak dobře, aby se na něm dalo něco páchat i tradičně. :)
Samantha-dragon's avatar
(jen jestli to nebude spíš tím, že slevuješ ze svých požadavků...? :D jen ryju, taky bych si nedokázala vybrat, kdybych veřejně nabídla všem :D)

Oki, tak... dáš mi vědět až se přiblíží zmíněná doba? Nebo máš zatím aspoň nějaký nápad, jak by taková spolupráce měla proběhnout? :] Myslím asi hlavně téma a formát papíru a tak :)
Katangacz's avatar
KatangaczHobbyist Traditional Artist
(Ne, jak poznamenala má stalkující kamarádka, se mnou je to tak všude. Když se pro něco nadchnu, končí mé limity ve stylu pět ze tří míst obsazeno. :D )

Já bych to s dobou nechala volné - až se k tomu dostaneš, pusť se do toho. Hlavně žádný pres a žádné násilí, má to být tvorba hlavně pro radost a pro experimentování. ;)
Co se průběhu týče, vidím to tak, že kdo tvoří lineart, vymýšlí tím motiv obrázku, téma, a když je hotov, pošle ho druhé straně, která barvami a způsobem zpracování rozhodne o celkové náladě. 
Formát papíru bych ráda měla mezi A4 - A3, pokud bys ale chtěla větší, není problém (počítač to utáhne a v případě tradiční techniky stůl mám dostatečně velký). Menší bych nerada - přeci jen ať jsou na tom obrázku naše styly znát. ;)

Nenapadá mne teď, co víc ještě k tomu říct - pokud tebe ano, klidně se ptej, stejně tak pokud bys měla nějaký návrh, nápad, sem s tím. ;)
Samantha-dragon's avatar
(rozhodně nejsi sama :D)

Oki, začala jsem aspoň vymýšlet téma a... nedá mi to nezeptat se (pro jistotu), abych tušila kterým směrem se určitě neubírat. A4-A3 je na mě až až, jsem poslední dobou zvyklá spíš na mrňavosti typu ACEO, ikonka nebo placka... je fakt, že mi tu leží rozdělaná A5 a po takové době mě to přijde jako obří formát :D Takže, dotaz měl znít, jestli si můžu na svou skicovací a lineartovou část vymyslet opravdu cokoliv ;) záměr zatím byl vecpat si tam postavu své dračice na 99 % i dračím charem mého přítele (na A4-A3 je fůra místa, tak ho náležitě vyplnit :3)... a teď jde o to kam je dva vecpat? Máš něco, co tě opravdu nebaví kreslit nebo naopak něco co tě hrozně baví? Já zatím nemám přesně nápad a nebráním se klidně něčemu exotickýmu :) Jen abych se nerozjela a pak nezjistila, že by bylo fajn něco vypustit... spousta tvorů například nerada anthro, vesmír, techniku, architekturu, města, stromy (pár stromů i les), louky (kreslit každý stéblo a kytku), pole, vodu (hlavně tu hýbající se), jeskyně nebo další živý tvory. Já vím, že je to příšerně obecný dotaz :blush:
Další věc je, že jsem zjistila, že čím dál častěji dělám lineart jenom toho opravdu hlavního a pozadí tvořím bez lineartu... třeba tuhle Commission: The Lake - lineart je na drakovi a jeho skále, zbytek bez. Bude ti něco takového proti srsti/šupinám/peří? Dodání ve formě skici (vrstvy nebo tužky) je samozřejmostí.
pokud mě ještě něco napadne, ozvu se :blush: je to moje první opravdově pořádná collab, tak... uvidíme :)
Katangacz's avatar
KatangaczHobbyist Traditional Artist
Jasný, vymysli cokoliv. V tom vidím to kouzlo, že dostanu za úkol dodat atmosféru něčemu, co by mně samotnou nenapadlo. Nacpi tam charů kolik jen chceš. :) Já jsem docela puntičkář, takže klidně se budu kreslit s každým stéblem, pokud se ti zachce trávy. ;)
K pozadí - asi by bylo hezký aspoň zlehka tužkou načrtnout prostředí. Aspoň motiv s tím, že pokud by byl příliš rozlítaný a skicovitý, svádělo by mě to k tomu nedržet se přesně každé čáry, upravovat ho nebo doplňovat podle toho, jaká asociace ke mě zrovna přijde. Takže opět, má oblíbená výmluva - je to čistě na tobě. Co dostanu, s tím budu pracovat. ;)
©2019 DeviantArt
All Rights reserved