Samantha-dragon's avatar
měla bych sice pilně dodělávat všechny resty nasbírané za zbytek roku, ale neodolám a zkusím se přihlásit taky :meow:
zájem bych měla asi spíš o tradiční tvorbu - digitální sice zvládám lineart, ale to je asi tak všechno, co v dohledné době jsem schopná spáchat (obrázků rozbarvených, odložených a nikdy nedodělaných je přece jen zatím nechutně velké množství :( ). V zásadě by se to přeci dalo i zkombinovat :3 Tradiční lineart jde docela docela fajn naskenovat a dopáchat v digitálním světě, naopak digitální lineart (asi aspoň já jsem schopná) vytisknout a dobarvit tradičně :) 
Reply  ·  
Katangacz's avatar
Katangacz|Hobbyist Traditional Artist
(Nesnáším vás. Nutíte mne zvedat mé limity... :D)

V pořádku, můj to-do list taky přetéká, ale nějak doufám v to, že když už mám heuréka po přijímačkách, že bych je mohla zvládnout...? La la la la  Beru tě. Klidně může být tradičně, klidně můžeme nakombinovat jak je libo. :) Zrovna tobě věřím, že bys mohla vytisknout digitální lineart tak dobře, aby se na něm dalo něco páchat i tradičně. :)
Reply  ·  
Samantha-dragon's avatar
(jen jestli to nebude spíš tím, že slevuješ ze svých požadavků...? :D jen ryju, taky bych si nedokázala vybrat, kdybych veřejně nabídla všem :D)

Oki, tak... dáš mi vědět až se přiblíží zmíněná doba? Nebo máš zatím aspoň nějaký nápad, jak by taková spolupráce měla proběhnout? :] Myslím asi hlavně téma a formát papíru a tak :)
Reply  ·  
Katangacz's avatar
Katangacz|Hobbyist Traditional Artist
(Ne, jak poznamenala má stalkující kamarádka, se mnou je to tak všude. Když se pro něco nadchnu, končí mé limity ve stylu pět ze tří míst obsazeno. :D )

Já bych to s dobou nechala volné - až se k tomu dostaneš, pusť se do toho. Hlavně žádný pres a žádné násilí, má to být tvorba hlavně pro radost a pro experimentování. ;)
Co se průběhu týče, vidím to tak, že kdo tvoří lineart, vymýšlí tím motiv obrázku, téma, a když je hotov, pošle ho druhé straně, která barvami a způsobem zpracování rozhodne o celkové náladě. 
Formát papíru bych ráda měla mezi A4 - A3, pokud bys ale chtěla větší, není problém (počítač to utáhne a v případě tradiční techniky stůl mám dostatečně velký). Menší bych nerada - přeci jen ať jsou na tom obrázku naše styly znát. ;)

Nenapadá mne teď, co víc ještě k tomu říct - pokud tebe ano, klidně se ptej, stejně tak pokud bys měla nějaký návrh, nápad, sem s tím. ;)
Reply  ·  
Samantha-dragon's avatar
(rozhodně nejsi sama :D)

Oki, začala jsem aspoň vymýšlet téma a... nedá mi to nezeptat se (pro jistotu), abych tušila kterým směrem se určitě neubírat. A4-A3 je na mě až až, jsem poslední dobou zvyklá spíš na mrňavosti typu ACEO, ikonka nebo placka... je fakt, že mi tu leží rozdělaná A5 a po takové době mě to přijde jako obří formát :D Takže, dotaz měl znít, jestli si můžu na svou skicovací a lineartovou část vymyslet opravdu cokoliv ;) záměr zatím byl vecpat si tam postavu své dračice na 99 % i dračím charem mého přítele (na A4-A3 je fůra místa, tak ho náležitě vyplnit :3)... a teď jde o to kam je dva vecpat? Máš něco, co tě opravdu nebaví kreslit nebo naopak něco co tě hrozně baví? Já zatím nemám přesně nápad a nebráním se klidně něčemu exotickýmu :) Jen abych se nerozjela a pak nezjistila, že by bylo fajn něco vypustit... spousta tvorů například nerada anthro, vesmír, techniku, architekturu, města, stromy (pár stromů i les), louky (kreslit každý stéblo a kytku), pole, vodu (hlavně tu hýbající se), jeskyně nebo další živý tvory. Já vím, že je to příšerně obecný dotaz :blush:
Další věc je, že jsem zjistila, že čím dál častěji dělám lineart jenom toho opravdu hlavního a pozadí tvořím bez lineartu... třeba tuhle Commission: The Lake - lineart je na drakovi a jeho skále, zbytek bez. Bude ti něco takového proti srsti/šupinám/peří? Dodání ve formě skici (vrstvy nebo tužky) je samozřejmostí.
pokud mě ještě něco napadne, ozvu se :blush: je to moje první opravdově pořádná collab, tak... uvidíme :)
Reply  ·  
©2019 DeviantArt
All Rights reserved