Shop Forum More Submit  Join Login
A Little Axew by Chicorii A Little Axew by Chicorii
I drew it because I wanted try record video for speedpaint. Video is here [link] .
Axew is one of my favourite Pokémon from 5th generation :>

-------------------------
Tym razem trochę po polskiemu napiszę ;> Już od dawna miałam zamiar nagrać wideo z procesu powstawania jakiegoś mojego rysunku (o czym doskonale wie ~Mack-chan ), ale zawsze coś stało mi na przeszkodzie. W końcu raz się udało (kiedy nie miałam internetu, ostatnio wieczorami znów robi sobie odpoczynek ode mnie ._.). Taka "gifowa" jakość, bo miałam ustawione w programie do nagrywania żeby jakość ustawiał automatycznie i nie pomyślałam, że coś takiego zrobi, następnym razem ustawię jakość bezstratną (nawet jak mi dysk zawali), nawet z taką jakością filmik z normalną prędkością i dwa razy większą rozdzielczością zajmował ponad 4GB ._. Po kompresji już tylko 19,8 MB :>
Tak ogólnie to rysunek wyszedł mi średniawo, nie byłam pewna czy w ogóle go wrzucać tutaj, ale skoro już nagrałam ten filmik to szkoda, by się zmarnował. Gdyby nie ten speedpaint to ten rysunek nie znalazłyby się w galerii, bo wiem, że stać mnie na więcej niż zostało tutaj zaprezentowane. A sam rysunek jak na mnie powstał w ekspresowym tempie (niecałe 25 minut) i był rysowany na żywca, zapisałam dopiero jak skończyłam rysować to "cudo".

PS. Jako podkład muzyczny użyłam jednego z bardziej przejmujących (dla mnie) utworów jakie słyszałam. Piękna melodia, a gitara i organy Hammonda cudnie tu razem brzmią. Za takei utwory uwielbiam rocka lat 70-tych :)
Jako ciekawostkę podam to, że ten zespół jest z Holandii i gra w dużej mierze instrumentalnego rocka, wokal pojawia się czasem, a więcej niż normalnego śpiewu jest wokaliz, np. jodłowania, jak np. Hocus Pocus [link] , fantastyczny kawałek ze świetnym i chwytliwym riffem gitarowym, ich największy przebój, albo Sylvia [link] z jeszcze bardziej chwytliwą linią melodyczną (i też ich drugi największy przebój i pierwszy utwór tej kapeli jaki usłyszałam).
Add a Comment:
 
:iconkisuili:
kisuili Featured By Owner Nov 7, 2011  Student Traditional Artist
It looks really cute (:
Reply
:iconkinia505:
Kinia505 Featured By Owner Nov 1, 2011
Czubek na głowie mi sie krzywy, ale i tak calosc wyglada sympatycznie :) a z filmiku na pewno kiedys z korzystam, przyda się i mi ;)
Reply
:iconchicorii:
Chicorii Featured By Owner Nov 2, 2011  Hobbyist Digital Artist
Wiem o tym, ten rysunek ma trochę błędów, ale cóż, jak się rysuje na żywca, to tak to wygląda.
W jakim sensie miałby Ci się przydać filmik? Ciekawi mnie to.
Reply
:iconkinia505:
Kinia505 Featured By Owner Nov 2, 2011
byc moze sama sprobuje kiedys stworzyc cos w podobny sposob ^^
Reply
:iconphantomluna:
PhantomLuna Featured By Owner Nov 1, 2011  Student General Artist
Podoba mi się, jak operujesz warstwami. Ja zawsze się w tym gubię, zazwyczaj mam ich po 20-30 i nie wiem która do czego:(
Sama myślałam nad założeniem konta na livestreamie, ale doszłam do wniosku, że nikt tego nie będzie tego oglądał i szkoda tracić czas, poza tym mój komputer-staruszek by tego nie zniósł.
A, no i ostatnio coś siedzisz w dragonowych motywach:)
Reply
:iconchicorii:
Chicorii Featured By Owner Nov 2, 2011  Hobbyist Digital Artist
LOl, 20-30 warstw to prawdziwy hardkor, a ja uważam, że i tak robię za wiele warstw, zresztą to prosty rysunek, przy bardziej skomplikowanych jest ich więcej. Hmm, a wiesz, że w Saiu można sobie grupować warstwy? Dzięki czemu nawet jak jest ich więcej to się nie pogubisz, jeśli tylko dobrze je sobie pogrupujesz.
Co do livestreame'a, dla mnie wygodniejsze jest zdecydowanie nagrywanie filmików i wrzucanie na youtube'a ;>
Tak wyszło, że Axew jest smoczkiem i że często na okładkach gier głównych są smoczki, a rysowanie ich to mój obowiązek jak chcę skończyć tamtą serię.
Reply
:iconmack-chan:
Mack-chan Featured By Owner Nov 1, 2011  Hobbyist Digital Artist
Oooo a jednak zrobiłaś tego speedpainta :D Co do samego filmiku nie mam zastrzeżeń. Wszystko w odpowiedniej szybkości (czasami jest za szybko albo za wolno) i pasująca muzyka :D

A co do samego obrazka to jak sama napisałaś stać Cię na więcej i ja też to wiem, ale wiadomo, że było to w celu próby nagrania powstawania rysunku. Mimo to fajną ma pozę, ale imo lepiej wygląda w mniejszym rozmiarze (cienie się bardziej łączą) ;)
Reply
:iconchicorii:
Chicorii Featured By Owner Nov 2, 2011  Hobbyist Digital Artist
Szczerze mówiąc to sama dopasowywałam szybkość do użytego utworu, tak się uparłam, że koniecznie dam to, bo ostatnio znów mnie faza na Focus III wzięła i wciąż pamiętam jaka byłam zachwycona tą balladą, gdy z nią się dopiero osłuchiwałam. A ja szczerze mówiąc muszę przyznać, że bardzo fajnie się tak ogląda jak powstaje swój rysunek w przyśpieszeniu, z boku to tak fajnie wygląda.

Tak, gdyby nie ten filmik to by to nie trafiło do galerii. Ale niech już będzie, jeden wyraźnie słabszy rysunek galerii specjalnie nie zaszkodzi. A i tak, później jak spojrzałam na rysunek pomyślałam że można było jeszcze co nieco poprawić, ale było za późno, nagrywanie filmiku skończone a obrazek zapisany od razu w PNG, w ogóle nie zapisywałam tego w formacie .sai. Ja już pisałam było rysowane na żywca, trochę z nudy (brak netu, wczoraj prawie w ogóle go nie miałam, cudem udało się filmik i to uploudnąć).
Reply
Add a Comment:
 
×
Details

Submitted on
November 1, 2011
Image Size
243 KB
Resolution
700×800
Link
Thumb

Stats

Views
462
Favourites
30 (who?)
Comments
8
Downloads
5