Shop Forum More Submit  Join Login
About Photography / Professional C A T M A N / Suha DerbentMale/Turkey Groups :iconcanon-life: Canon-Life
Welcome to canon camera lovers
Recent Activity
Deviant for 14 Years
Needs Core Membership
Statistics 1,170 Deviations 11,184 Comments 211,901 Pageviews
×

Newest Deviations

Cat0443m1 by catman-suha Cat0443m1 :iconcatman-suha:catman-suha 83 5 Cat0222m1 by catman-suha Cat0222m1 :iconcatman-suha:catman-suha 33 2 Cat0200m1 by catman-suha Cat0200m1 :iconcatman-suha:catman-suha 38 2 Cat0153m1 by catman-suha Cat0153m1 :iconcatman-suha:catman-suha 33 3 Cat0031m1 by catman-suha Cat0031m1 :iconcatman-suha:catman-suha 34 1 Cat0022m1 by catman-suha Cat0022m1 :iconcatman-suha:catman-suha 68 4 P001 by catman-suha P001 :iconcatman-suha:catman-suha 85 8 Istanbul by catman-suha Istanbul :iconcatman-suha:catman-suha 11 0 Istanbul... by catman-suha Istanbul... :iconcatman-suha:catman-suha 61 4 Jaguar 08 by catman-suha Jaguar 08 :iconcatman-suha:catman-suha 41 0 My Africa 73 by catman-suha My Africa 73 :iconcatman-suha:catman-suha 67 1 Istanbul by catman-suha Istanbul :iconcatman-suha:catman-suha 30 0 Me by catman-suha Me :iconcatman-suha:catman-suha 6 2 Mountain Gorilla 18 by catman-suha Mountain Gorilla 18 :iconcatman-suha:catman-suha 54 2 Mountain Gorilla 17 by catman-suha Mountain Gorilla 17 :iconcatman-suha:catman-suha 68 4 Leopard 48 by catman-suha Leopard 48 :iconcatman-suha:catman-suha 34 1
Copyright Suha Derbent. All rights reserved. My images may not be reproduced or used in any form without my written permission. www.suhaderbent.com

Random Favourites

Istanbul'da bir gece by kedimikimyedi Istanbul'da bir gece :iconkedimikimyedi:kedimikimyedi 9 4 Will you show to me by Purplejackdaw Will you show to me :iconpurplejackdaw:Purplejackdaw 292 43 The Big Hunter by Purplejackdaw The Big Hunter :iconpurplejackdaw:Purplejackdaw 242 39 By name, by nature by Purplejackdaw By name, by nature :iconpurplejackdaw:Purplejackdaw 197 33 Felidae's Empire by FelidaesEmpire Felidae's Empire :iconfelidaesempire:FelidaesEmpire 27 3 soft light VIII by photoport
Mature content
soft light VIII :iconphotoport:photoport 2,167 247
A veil of silent waters by LuneBleu A veil of silent waters :iconlunebleu:LuneBleu 2,111 160 Little Angel lll by serhatdemiroglu Little Angel lll :iconserhatdemiroglu:serhatdemiroglu 759 94 Little Angel ll by serhatdemiroglu Little Angel ll :iconserhatdemiroglu:serhatdemiroglu 769 90 zebra minimal by LadyCarnal zebra minimal :iconladycarnal:LadyCarnal 944 182 Little Angel by serhatdemiroglu Little Angel :iconserhatdemiroglu:serhatdemiroglu 8,204 868 huh by vi-ol-et huh :iconvi-ol-et:vi-ol-et 706 125 Washing Day by KVirtanen Washing Day :iconkvirtanen:KVirtanen 367 84

Activity


Canlı türlerinden biri ki adı insan olarak tanımlanmıştır, bu aşk konusuna çok eğilmiştir. İnsan türü için aşk ve cinsellik üzerine hep söylenecek bir şeyler olmuştur. Konu evren kadar eski olup bu türün soyu devam ettikçe de süreceğe benzemektedir.
Bir diğer canlı türü olan hayvanların ise bu konuda söylemlerine henüz rastlanmamıştır. Hayvanlar aşk ve cinselliği doğalarının onlara hissettirdiği gibi yaşarlar. İnsan türü bu duruma çok doğru ve yerinde bir tespitle "hayvanlar gibi" demiştir. Hayvanların düyasında aşk ve cinselliğin sınırı yoktur. Hatta kuralı da yoktur. Kimler birbirini beğenirse hemen birlikte olur. Bu işin öyle "yeri ve zamanı"da yoktur. Yer, herhangi bir yer, zamansa canlarının istediği zamandır.
Hayvanların birbirlerini uyarmak, tahrik etmek için özel giyisilere gereksinimi yoktur. Sözgelimi leoparlar asla leopar desenli çamaşır giymezler. Çünkü leoparın bizatihi kendisi leopardır. Partnerini uyarmak için insan desenli çamaşır giyen leoparlara henüz rastlanmamasının nedeniyse, o kadar çirkin olmayı kendilerine asla yedirememelerine bağlanabilirHayvanların dünyasında eşini aldatma da yoktur. Çünkü onlar için, "eşinden başkasıyla olmayacaksın" diye bir kural yoktur. Bütün bunlar onların doğalarının bir gereğidir. Hayvanların bu durumları insan denen türün yine çokça söz ettiği -ama sadece sözünü ettiği- "özgürlük" kavramını çağrıştırmaz mı?
Ancak bazı hayvan türlerinde durum biraz farklıdır. Mesela bazı kuş türlerinin mensupları, eşlerini yitirdiklerinde bir daha asla başkalarıyla olmazlar. İnsan türü bu durumu "sadakat" olarak adlandırır.
İnsan türünün cinslerinden biri olan erkek çok sayıda kişiyle cinsel ilişkide bulunmayı önemser hatta idealize eder. İnsan türünde sık rastlandığı halde hayvanlar arasında pek rastlanmayan başka bir şey de erkeklerin bir araya geldiklerinde yaptıkları seks konusundaki bitmez tükenmez konuşmalardır. Bu konudan söz etmeyi pek tercih etmeyen kaplanlar ise günde yüzlerce kez cinsel ilişki kurarlar. Bunu gören insan da hayvandan en önemli farkı olan aklını çalıştırarak hemen kaplanı avlayıp onun penisini yer! Böylece hayatı boyunca toplam bir kaç dakika daha fazla seks yapabilecektir. Ya da o öyle sanıyordur. Onun birkaç dakika daha fazla seks yapması kaplanların soyunun tehlikeye düşmesine değecektir.
Görüyorsunuz; insanla hayvanı birbirinden ayıran en önemli fark insanın aklını kullanması, hayvanlarınsa "akıl aslında akla zarar bir şeydir" diye düşünmesidir. Diğer yandan aklın akla zarar bir şey olduğuna inanan kaplan için bir insanı avlamak, onun önemsediği herhangi bir özelliğini edinmek, sahiplenmek için değil sadece o an karnını doyurabilmek veya kendini savunabilmek gibi sıradan nedenlerle gerçekleştirilir. Çünkü kaplanın insan gibi aklı yoktur. Zaten bu güne dek yavrusuna insan beyni yediren ne kaplan ne de başka bir hayvan da olmamıştır.
Aslanlar ise daha garip davranışlar sergiler. Israrla sürdürülen araştırmalara rağmen bu davranışlara insan türünde henüz rastlanmamıştır. Birbirini beğenip beraber olmaya karar veren aslan çifti hemen sürüden ayrılır. İkisi yaklaşık bir hafta boyunca başbaşa kalır. Araştırmalar buraya kadar olan kısmı insan türünde de belgelemiştir. Ancak aslanlar bu bir hafta boyunca ne yer, ne içer, sadece sevişirler. Üstelik bunu da günde 100'e yakın tekrar ederler. Yani o bir hafta boyunca yaptıkları tek şey sevişmektir…
Hayvanların dünyasından bu konuya dair örnekler çok fazladır ama buraya da sığmaz. Cinsel gücü nedeniyle kaplanlara özenen akıl sahibi insan türünün yakın gelecekte hangi akılsız hayvan türüne özenip soyunu tüketeceği bilinmemekle birlikte bu konuda azimli olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir.
Diğer yandan insan türüne göre ömrü saatlerle ifade edilebilecek kadar kısa olan kelebeklerin bile o kısacık yaşam sürelerinde aşka dair insan türünden daha fazla şey yaşamadığı henüz kanıtlanamamıştır. Kelebeklerin uçarak çiftleşmeleri yatak veya benzeri şeylere bağımlı olan insan türünü aşağılamak için olabilir mi? Bu konuda araştırmalar sürüyor.
Hayvanlarla insanların cinsellik konusunda elbette ortak yanları da vardır. Mesela en önemli ortak yanları mastürbasyondur. Her iki tür de mastürbasyon yapar.
Mastürbasyon konusunda aralarındaki tek fark, hayvanların bu davranışı cinsellik dışındaki alanlara da taşıyıp bir yaşam biçimi haline getirmemeleridir…
www.catman.com.tr

deviantID

catman-suha
C A T M A N / Suha Derbent
Artist | Professional | Photography
Turkey
Copyright Suha Derbent. All rights reserved. My images may not be reproduced or used in any form without my written permission.

www.suhaderbent.com

Current Residence: Istanbul- TURKEY
deviantWEAR sizing preference: Copyright Suha Derbent. All rights reserved.
Print preference: Copyright Suha Derbent. All rights reserved.
Favourite photographer: Michael Nichols
Operating System: MacPro&MacBookPro
Interests

Groups

Comments


Add a Comment:
 
:iconherofan135:
herofan135 Featured By Owner Mar 31, 2018  Hobbyist Traditional Artist
Happy birthday! :party:
Reply
:iconiytj:
iytj Featured By Owner Mar 31, 2018
Texto-happy-birthday-03 by Creaciones-Jean   Happy Birthday by BillyNikoll  
Reply
:iconmecengineer:
mecengineer Featured By Owner Mar 31, 2018
Happy Birthday!
Reply
:iconeloise-caroline:
Eloise-Caroline Featured By Owner Mar 31, 2018
Happy Birthday !! 
Reply
:icondieffi:
Dieffi Featured By Owner Mar 31, 2017  Hobbyist Photographer
:icongiftplz::iconcongratsred1plz::iconcongratsred2plz::iconcongratsred3plz::iconcongratsred4plz::icongiftplz::iconcutieelove:
                             
                        
                        Happy Birthday (Animated) by Lacerem

:iconwantitneedit-1plz::iconwantitneedit-1plz::iconwantitneedit-1plz::iconwantitneedit-2plz::iconwantitneedit-3plz::iconwantitneedit-3plz::iconwantitneedit-3plz:
:iconwantitneedit-1plz::iconwantitneedit-1plz::iconwantitneedit-1plz::iconwantitneedit-2plz::iconwantitneedit-3plz::iconwantitneedit-3plz::iconwantitneedit-3plz:
:iconwantitneedit-4plz::iconwantitneedit-4plz::iconwantitneedit-4plz::iconsparklyroseplz::iconwantitneedit-6plz::iconwantitneedit-6plz::iconwantitneedit-6plz:
:iconwantitneedit-7plz::iconwantitneedit-7plz::iconwantitneedit-7plz::iconwantitneedit-8plz::iconwantitneedit-9plz::iconwantitneedit-9plz::iconwantitneedit-9plz:
:iconwantitneedit-7plz::iconwantitneedit-7plz::iconwantitneedit-7plz::iconwantitneedit-8plz::iconwantitneedit-9plz::iconwantitneedit-9plz::iconwantitneedit-9plz:
Reply
Add a Comment: