Sarkaniky lesne // Fairy dragons

7 min read

Deviation Actions

Azraelangelo's avatar
By
Published:
809 Views
Asi ste si všimli, že som nedávno pridal zopár maličkých olejomalieb okrídlených salamandier škvrnitých (Salamandra salamandra salamandra). A asi niektorí sa možno pýtate o čo ide :) Tak sa vám ich pokúsim predstaviť.

Pôvodne som ich nazýval Malokarpatský dráčik. To som však zmenil kvôli tomu aby boli vhodné do rôznych rozprávkových svetov kde sa nemusí nutne nachádzať pohorie Malých karpát :) Tak som vymyslel Šarkaník lesný čo zároveň naznačuje, že sa môže objaviť aj na iných miestach ako aj jeho predloha a teda Salamandra škvrnitá :) Prečo šarkan/ík? Rád sa hrám s pôvodnými slovami. Slovo drak je predsa len odvodené od latinského slova draco, ktoré pravdepodobne neskôr nahradilo to naše - šarkan. Ale šarkaník lesný by som do angl prekladal asi fairy dragon.
Už dlhšie som tu sledoval niekoľko tvorcov čo vytvárali obrázky rôznych koní, ktoré predávali za body a vyzeralo to, že je okolo toho aj nejaký príbeh a vždy som si len dával otázku, že o čo asi tak môže ísť ale nejak sa mi nechcelo pýtať sa na to a tak som to stále odkladal :D Nakoniec mi Efirende vysvetlila o čo ide a aj mi pomohla s myšlienkou začať niečo podobné za čo jej odo mňa patrí veľká vďaka :) Prinajmenšom som pritom zistil, že na plátnový papier alebo ako tomu hovorím olejový papier, sa celkom dobre maľuje :)
Takže som si vymyslel tieto šarkaníky ako spoločníkov pre vaše rozprávkové postavy :) Začal som teda maľovať prvé obrázky nech to má aj iný zmysel alebo rozmer. Popritom som uvažoval aj nad ich opisom, správaním atď. Väčšinou som vychádzal z toho čo som si v tej krátkosti načítal o druhu Salamandra škvrnitá. Som netušil, že má toľko poddruhov a sfarbení. Ja som sa pri šarkaníkoch rozhodol len pre ten náš poddruh - Salamandra salamandra salamandra. Tá sa môže u nás objaviť aj so žltooranžovým sfarbením škvŕn pričom nejde o iný druh alebo poddruh. Takto som si ušetril kopu práce lebo inak by som "musel" riešiť každý ten poddruh :D A že sú teda rôzne a niektoré navzájom dosť podobné :) Takto ako som sa rozhodol je to teda odosť jednoduhšie :)

Napísal som teda niekoľkostranovú malú knižku. Tú som chcel pôvodne navrhnúť, tak aby som si ju mohol doma vytlačiť a zhotoviť a zároveň urobiť k tomu návod aby si ju mohol takto doma vyrobiť aj prípadný záujemca :) Nie, nemalo ísť o spinkovú väzbu a preto ten návod ;) Nakoniec som sa rozhodol, že knížočku do takého stavu dotiahnem neskôr. Predpokladám, že veľa vecí bude ešte treba doplniť a aj opraviť chyby :) Tak zatiaľ je tu len PDFko v nižšom rozlíšení a v stave tak aby sa dalo prezerať v pc (na tlač treba poprehadzovať strany podľa presného rozvrhu ;) )


Vo svojom svete veľmi pravidlá nemám rád ale v tomto prípade som nejaké musel vymyslieť :D Takže takto:
Ak chcete šarkaníka ako spoločníka, tak odporúčam najprv si o ňom niečo zistiť. Vo vyššie spomenutej knížočke som napísal aj časť o ňom ako o spoločníkovi. Odporúčam ale prečítať celú knížočku. Má síce niekoľko strán ale sú to A6 strany, takže toho až tak veľa nie je ;) Okrem toho by to malo slúžiť aj ako návod ako šarkaníka "používať" vo svojich príbehoch a tak podobne. 

Ďalej stačí ak si len vyberiete jedného z dostupných druhov, ktoré nájdete u mňa v tejto zložke - azraelangelo.deviantart.com/ga… alebo v skupine - sarkaniky.deviantart.com/galle…
Stačí len za body stiahnúť premium content. Ten obsahuje aj fotku pôvodnej olejomaľby. Fotku je možno vytlačiť ako obrázok, ktorý sa veľkosťou od toho pôvodného nelíši (jeden obrázok má rozmer 8,9 x 6,4 cm. neskôr fotku nahradím skenom len práve teraz farby ešte schnú :) ). Pod každým obrázkom je aj popis vzhladu daného šarkaníka a niektoré možnosti sú volitelné. Ako napríklad druh škvŕn, ktorý z niektorých obrázkov nie je jasný.

Prípadne je tu možnosť, že mi napíšete note a dohodneme sa na iných vlastnostiach. Napríklad šarkaníci, ktorí sú zatiaľ dostupní majú všetci plnú velkosť ale možno chcete menšieho a tak sa dohodneme na veľkosti a na ďalších vlastnostiach. Potom len pridám šarkaníka ako nový obrázok na Azraelangelo02 a v jeho popise budú vami zvolené vlastnosti a tag na vaše meno. Príkladom je šarkaník dole, ktorého Efirende dostala odo mňa za jej pomoc :)

Sarkanik pre Efirende by Azraelangelo02

Potom stačí už len vytvoriť a pridať vlastný obrázok vášho šarkaníka a do popisu obrázku vložíte jeho vlastnosti, meno a tiež copyright (C)Azraelangelo V spomenutej knížočke nájdete všetko čo potrebujete vedieť o jeho vzhlade a taktiež aj vlastnoti, veľkosť atď.

Ak už vlastníte šarkaníka, tak vám následne pošlem pozvánku do skupiny :iconsarkaniky: alebo prípadne žiadajte o pridanie. Do tejto skupiny môžete potom pridávať všetky vaše obrázky šarkaníkov do správnych zložiek.

To by malo byť asi všetko a hádam som nevynechal nič. Prípadne neskôr doplním :) Každopádne mi môžete písať prípadné otázky... robím to prvýkrát, takže sa musím do toho nejak dostať a najlepšie sa učí cez vlastné chyby :D Ale kľudne si nechám aj poradiť :)

Ešte by som dodal, že píšem v rodnej reči lebo v angl si to neviem predstaviť a niekedy mám ťažkosť vysvetliť veci aj v rodnom jazyku :D Ale ak by sa našiel nejaký dobrovolník čo by mi urobil preklad tak som tomu otvorený :) Myslím preklad na všetko vrátane knížočky :D Ale zatiaľ by som to nechal len v takomto kruhu nech sa mi to jednoduhšie rieši :)

Šarkaník lesný (C)Azraelangelo

čosi podobné :):iconfarrosianhorse-stud: :iconworld-of-colderra:
© 2017 - 2022 Azraelangelo
Comments0
Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In