Shop Forum More Submit  Join Login
About Digital Art / Artist MałgorzataFemale/Poland Recent Activity
Deviant for 6 Years
Needs Core Membership
Statistics 207 Deviations 72 Comments 13,402 Pageviews
×

Newest Deviations

Blondelf by Asfodelium Blondelf :iconasfodelium:Asfodelium 17 3 Wisent by Asfodelium Wisent :iconasfodelium:Asfodelium 8 0 Akt by Asfodelium
Mature content
Akt :iconasfodelium:Asfodelium 2 0
Almost like Holdo by Asfodelium Almost like Holdo :iconasfodelium:Asfodelium 4 0 Mini-Wroclaw by Asfodelium Mini-Wroclaw :iconasfodelium:Asfodelium 4 0 Almost like jedi by Asfodelium Almost like jedi :iconasfodelium:Asfodelium 8 2 Smok Wawelski i owca by Asfodelium Smok Wawelski i owca :iconasfodelium:Asfodelium 38 0 Niewiasta ze stocka by Asfodelium Niewiasta ze stocka :iconasfodelium:Asfodelium 3 0 Antylopa GNU by Asfodelium Antylopa GNU :iconasfodelium:Asfodelium 4 0 Warsaw's mermaid by Asfodelium Warsaw's mermaid :iconasfodelium:Asfodelium 17 1 Gotycka uliczka by Asfodelium Gotycka uliczka :iconasfodelium:Asfodelium 2 0 Hands by Asfodelium Hands :iconasfodelium:Asfodelium 6 0 Ostrow Tumski by Asfodelium Ostrow Tumski :iconasfodelium:Asfodelium 2 0 Waterfall by Asfodelium Waterfall :iconasfodelium:Asfodelium 0 0 Kwiaty na  drzewie by Asfodelium Kwiaty na drzewie :iconasfodelium:Asfodelium 7 0 Elf by Asfodelium Elf :iconasfodelium:Asfodelium 16 0

Favourites

OWL (new) by KL-WireDream OWL (new) :iconkl-wiredream:KL-WireDream 90 3 SCORPIONS by KL-WireDream SCORPIONS :iconkl-wiredream:KL-WireDream 77 4 Cosette by Lady-ObsidiAnne Cosette :iconlady-obsidianne:Lady-ObsidiAnne 156 32 Distracted Boyfriend - DEJ Bonus! by SenshiStock Distracted Boyfriend - DEJ Bonus! :iconsenshistock:SenshiStock 787 187 Pink Mermaid by Skyrawathi Pink Mermaid :iconskyrawathi:Skyrawathi 684 47 The Saint by marcinwuu The Saint :iconmarcinwuu:marcinwuu 144 4 C: Nipam by Ravietta C: Nipam :iconravietta:Ravietta 538 6 where the sun asks for rain by lauraverde where the sun asks for rain :iconlauraverde:lauraverde 40 3 Snakes kiss by Lusidus Snakes kiss :iconlusidus:Lusidus 87 13 Inktober 2017 Day 10 by fireflysquidink Inktober 2017 Day 10 :iconfireflysquidink:fireflysquidink 5 2 Dragon Bones by luffy2201 Dragon Bones :iconluffy2201:luffy2201 10 2 Ammonites in love by CatsWire Ammonites in love :iconcatswire:CatsWire 12 8 Key labrador by KL-WireDream Key labrador :iconkl-wiredream:KL-WireDream 83 3 Nadrish dragon pendant by Sol89 Nadrish dragon pendant :iconsol89:Sol89 31 4 Footprints by drangnel Footprints :icondrangnel:drangnel 35 0 sansan by bubug sansan :iconbubug:bubug 269 17

Groups

Jako jednostka przygnieciona brzemieniem wieku postanowiłam podzielić się kilkoma radami, dotyczącymi samoedukacji w zakresie tworzenia prac plastycznych (i tak nikt tego nie przeczyta, ale co mi tam).

1. Nie rób wbrew sobie, bo się wypalisz. Wiem to, bo zaliczyłam - powtarzano mi, że aby zdobyć mistrzostwo, trzeba dużo pracować, więc brudziłam z zapałem kilogramy papieru, aby wreszcie odkryć, że niewiele mi to pomaga. W rezultacie zamiast robić lepsze prace zaczęłam robić gorsze, a potem prawie całkiem przestałam robić cokolwiek. Z czasem odkryłam, że potrzebuję pracować wolniej, poświęcając zrobionym pracom nieco czasu i refleksji, że mój styl jest raczej statyczny i że kompletnie nie dogaduję się z prasowanym węglem. A zatem - jeśli czujesz, że coś jest nie dla ciebie, że praca w określony sposób nie sprawia przyjemności i nie robisz postępów, to zatrzymaj się i poszukaj innej ścieżki.

2. Zapisz się do klubu, na kółko, na cokolwiek. Kontakt z instruktorem i ludźmi mającymi wspólne zainteresowania motywuje i bardzo pomaga w doskonaleniu umiejętności. Sprawdź, co oferuje lokalny dom kultury.

3. Spraw sobie odpowiednie narzędzia. Nie musisz od razu wywalać fortuny, ale zeszyt w kratkę, szkolne plakatówki i plastikowy pędzelek bardzo ci utrudnią zrobienie czegokolwiek. Nie kupuj chińskich produktów - są do niczego. Można natomiast zaopatrzyć się w sklepie artystycznym on-line w farby i narzędzia produkcji polskiej (i z krajów ościennych) - są przeważnie wystarczająco dobre na początek. Przeczytaj coś o wybranej technice plastycznej i dowiedz się, z czego robi się pędzle i farby - to ci pomoże dobrze wybrać w sklepie.

4. Nie kopiuj kreskówek - kopiowanie kreskówek wydaje się kusząco łatwe, ale po drodze możesz złapać disneyowską lub mangową manierę która będzie się wlec za tobą latami i przeszkadzać w rysowaniu w sposób anatomicznie prawidłowy. Jeśli kochasz kreskówki zawsze możesz do nich wrócić po tym, jak już nauczysz się rysować.

5. Zdjęcia mogą posłużyć jako pomoc do ćwiczeń, ale raczej odpuść sobie wierne kopiowanie plakatu z Angeliną Jolie w wymiarach 100x70 ołówkiem 0,5. Jak chcesz ten plakat, to na półpiętrze w biurze widziałam xero. Celem jest tworzenie, nie odtwarzanie. Część znawców sztuki twierdzi nawet, że jeśli coś da się osiągnąć za pomocą aparatu fotograficznego, to nie należy tego rysować, ponieważ trzeba używać optymalnych środków w dążeniu do uzyskania zamierzonych efektów plastycznych. (Ołówek 0,5 nie jest tu optymalny to robienia plakatów 100x70).

6. Obejrzyj swoje prace i na zimno zidentyfikuj problemy. Problemy typu - brudne kolory, zła perspektywa, błędy anatomiczne, tępy wyraz twarzy portretowanych osób, nierealistycznie wyglądający kotlet mielony... Jeśli nie potrafisz stwierdzić, co jest nie tak, zapytaj kogoś innego (najlepiej kogoś kto się zna, ale inne osoby też mogą coś wykryć). Rozpracuj te problemy po kolei - poszukaj porad w internecie i zrób trochę prac skupiających się na pojedynczych zagadnieniach (np. rysowanie uszu, dobieranie kolorów do czerwonego), z którymi masz kłopot. Potem wykorzystaj nową umiejętność robiąc "poważną" pracę i sprawdź, czy jest lepiej. Powtarzaj do skutku.

7. Bierz się za trudne rzeczy. Nie powielaj w kółko czegoś, co już umiesz, zrób coś, czego nie umiesz. Pewnie zrobisz okropnego gniota, ale po kilku gniotach okaże się, że w końcu się udało. To najszybszy sposób, żeby opanować jakąś umiejętność.

To na razie tyle.

Pride

I AM PROUD

Made with pride by the DeviantArt community BROWSE ALL ART

deviantID

Asfodelium's Profile Picture
Asfodelium
Małgorzata
Artist | Digital Art
Poland
Interests

Comments


Add a Comment:
 
:iconferruh:
ferruh Featured By Owner Jul 27, 2018  Professional Interface Designer
nice gallery.
Reply
:iconshaavira:
shaavira Featured By Owner Jun 23, 2018  Student Digital Artist
Dzięki za watcha!
Reply
:iconjasparart:
jasparart Featured By Owner Jun 21, 2018  Hobbyist Digital Artist
Thanks For The Watch by jasparart  
Reply
:iconkociepierogi:
Kociepierogi Featured By Owner Jun 20, 2018  Student
Hejka, dzięki wielkie za watcha! ^^
Reply
:iconkmicicowa:
Kmicicowa Featured By Owner Jun 19, 2018
Dziękuję za watcha ^^
Reply
:iconmadziorex:
MadzioRex Featured By Owner Jun 19, 2018  Professional Digital Artist
Dzięki za watch. Z odwzajemnieniem :)
Reply
:iconkyri-is-dark:
kyri-IS-dark Featured By Owner Apr 25, 2017
much obliged for the favourite...... :)
Reply
:icondreagthe:
Dreagthe Featured By Owner Apr 20, 2017   General Artist
Thanks heaps for the fave of Zeplonesteq!
Reply
:iconcatswire:
CatsWire Featured By Owner Mar 8, 2017  Hobbyist Artisan Crafter
Thank you for the fave! :)
Reply
:iconrenata-s-art:
Renata-s-art Featured By Owner Mar 3, 2017  Professional Interface Designer
Thanks for the :star:!:)
Reply
Add a Comment: