Shop Forum More Submit  Join Login
Group Info Group Founded 7 Years ago Statistics 290 Members
71,016 Pageviews344 Watchers

FAQ

ONLY POLISH GROUP

Pytanie: Co to jest za grupa?

Aph-polish-fanfics to grupa z polskimi fanfikami do Hetalii. Nie przyjmujemy prac w obcych językach albo należących w całości do innych fandomów.

Pytanie: Jak mogę dołączyć?

Wystarczy, że klikniesz przycisk "join the group" i tylko poczekasz na akceptację ze strony administracji. Chcemy w ten sposób uniknąć przyjmowania kogoś, kto tylko myśli, że zna język polski (nie, google tłumacz się nie liczy).

Pytanie: Jak wygląda podział folderów?

Jak na razie mamy następujące foldery:
:bulletred: Featured - tu będą trafiać wybrane przez administrację i/lub proponowane przez członków grupy najlepsze prace.
:bulletred: Angst - tutaj trafiają fiki o mrocznej lub dramatycznej tematyce.
:bulletred: Historia - fanfiki, które z założenia mają przedstawiać jakieś wydarzenie historyczne, bądź też mają rozbudowane tło historyczne.
:bulletred: Komedia - jak sama nazwa wskazuje, folder dla tekstów o charakterze humorystycznym.
:bulletred: Obyczaj - Okruchy życia, czyli folder dla tekstów skupiających się na codziennej stronie życia postaci.
:bulletred: Romans - fiki, gdzie głównym wątkiem są perypetie miłosne postaci z Hetalii. Wliczają się też tutaj teksty z wątkami erotycznymi, a także z motywem love-hate.
:bulletred: AU - opowiadania, w których postacie z Hetalii występują w alternatywnych realiach, czyli np. są uczniami, czy po prostu zwykłymi ludźmi.
:bulletred: OC - tutaj lądują wasze fiki, jeśli główny wątek skupia się wokół Original Characters z Hetalii.
:bulletred: Crossover - czyli po prostu miks Hetalii z jakimś innym znanym dziełem.
Inne - cała reszta, która nie pasuje do pozostałych grup. Tu będzie fantastyka, thriller, przygoda, itd.

Pytanie: Skąd mam wiedzieć, do której grupy powinien trafić mój fanfik?

Odpowiedź: Trzeba sobie zadać kilka pytań. Mianowicie - na czym skupia się przede wszystkim mój tekst? Co chcę przedstawić, co jest głównym celem? Koło jakiej postaci skupia się główny wątek? Zastanów się, jaki był główny cel Twojego fanfika. Czy miał opisywać wydarzenie historyczne? Albo uczucia, jakimi jedna postać darzy drugą? A może miał rozbawić czytelnika?

Pytanie: Czy mogę dodać fanarta, komiks lub cosplay związany z Hetalią?

Nie.

Pytanie: Jakie wymagania powinien spełniać mój tekst?

Po pierwsze, powinien być o Hetalii, o postaciach, które tam występują (ewentualnie o OC, które są stworzone na tej samej zasadzie, czyli np. OC takich państw jak Czechy, Słowacja, czy Irlandia, lub regionów, ewentualnie miasta). To jest najważniejsza zasada.
Po drugie: tekst powinien być ładnie napisany, sprawdzony, bez błędów ortograficznych, rażących literówek, czy błędów interpunkcyjnych. Chcemy zachować jakiś poziom.

Admins

Founder


:iconjubiliana:

Co-Founders


:iconardwi::icondjjulka:

Witajcie!

Po przeanalizowaniu waszych uwag pod ostatnim żurnalem, odniosę się do kilku najważniejszych kwestii~
- Besty powrócą dopiero wtedy, gdy zwiększy się aktywność w grupie. W styczniu było zaledwie kilka prac, więc raczej nie ma mowy o wybieraniu tych najlepszych dzieł z tak małego grona. Proszę też, by jeśli besty wrócą, przy głosowaniu brać pod uwagę wszystkie prace. Rozumiem, że często idzie się za głosem serca i wybiera opowiadanie ze swoją ulubioną parą lub postacią, ale sens takiego głosowania jest przede wszystkim wtedy, gdy czytamy wszystkie opowiadania i wybieramy faktycznie to najlepsze. Nie mówię, że do tej pory tak się działo, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.
- Podsumowania na razie nie powrócą, jeśli za to zwiększy się ilość fików, to podsumowania będą dotyczyły wybranych pięciu najlepszych, by zaznajomić głosujących z ich tematyką.
- Miesiące temetyczne powrócą, ale zastanawiamy się nad zmianą ich formy albo dodaniem form dyskusyjnych pod żurnalami. Może będziemy mogli podzielić się swoimi kanonami, wizjami postaci i w ten sposób zainspirować innych do pisania. Zrobić z tego coś bardziej interaktywnego niż tylko sztywne ramy jednego zdania/sugestii.

A skoro o tym mowa:
Wprawdzie Walentynki już minęły, ale chcemy zaproponować wam formę zabawy/wyzwania. Wpisujcie w komentarze ciekawe pary, których brakuje wam w fandomie albo o których chcielibyście przeczytać. Nie zapominajcie, by napisać za co je lubicie, jak widzicie ich relacje i co w nich was interesuje!
Zamysł jest taki, by członkowie naszej grupy mogli takie sugestie przejrzeć i a nóż skusić się na napisanie komuś czegoś małego, jeśli akurat jakaś relacja podda mu pomysł. Co wy na to? Nie ma obowiązku, nie ma nacisku. Taka luźna zabawa bez konkretnej daty zakończeniowej.
Prosimy o wypowiadanie się na ten temat w komentarzach!

I teraz ostatnia sprawa: MIKOŁAJKI - zostanie poruszona na weekendzie.

Pozdrawiam!
:iconjubiliana:
More Journal Entries

Deviants

Affiliates

:iconpruspol-club::iconpolskifanfic::iconchallengespl::iconyetanotherpodcast::iconukraine-x-belarus::iconpolishartists::iconpolscyotaku::iconpolishdeviants::iconukraine-x-poland::iconvivarespublica:

Comments


Add a Comment:
 
:iconyassamet:
Yassamet Featured By Owner May 20, 2017
Cześć! Swoje fanficki możecie przerzucać też na fb w formie odnośników do dA. : ) Powstała nowa grupka! 
www.facebook.com/groups/199096…
Reply
:iconpapliczka:
Papliczka Featured By Owner May 12, 2017
Dzięki za dodanie do grupy! Jeszcze nie ogarniam Deviantarta,więc mam nadzieję,że nic nie zepsuję XD
Reply
(1 Reply)
:iconfluffy-m0nster:
fluffy-m0nster Featured By Owner Sep 30, 2016  Hobbyist Writer
A to ja jeszcze mam pytanie D: Czy jeśli dziś lub dopiero jutro wrzucę jednego ficka, może być on zaliczony do podsumowania wrześniowego? Bo kurczę mam coś na miesiąc tematyczny i nie chcę, by się zmarnowało T_T
Reply
(2 Replies)
:iconfluffy-m0nster:
fluffy-m0nster Featured By Owner Sep 22, 2016  Hobbyist Writer
O! To ja też się udzielę, bo poszukuję pewnego Usuka którego czytałam jakiś rok temu. Nie jestem pewna czy to były dwa opowiadania czy jedno, w każdym razie zaczęło się od sceny z młodym Francją i Anglią chyba w kościele (?), Francis chyba znęcał się nad Arthurem i zwracał się do niego "Albion". W ogóle w tym fragmencie było sporo zdań po francusku i jakimś starym angielskim dialekcie. Potem był przeskok do II WŚ i tu już zaczynał się ten prawdziwy usuk, chyba był tam motyw spotkania aliantów. Poza tym Francja był zdecydowanie negatywną postacią. Nie mogę sobie przypomnieć, czy to była oryginalna praca czy tłumaczenie. Ktoś coś?
Reply
(2 Replies)
:iconpollkka:
pollkka Featured By Owner Sep 12, 2016
Piszę bo za chiny ludowe nie mogę znaleźć pewnego opowiadania, a właściwie serii. Pamiętam tyle, że postacie z hetali były przedstawione jako ludzie. Opowiadał o małym miasteczku. Alfred był policjantem, Matthew wybudził się ze śpiączki, Ivan prowadzil bar, Katiusha była śpiewaczką operową chyba...
Reply
(2 Replies)
:iconsailorsetsuna:
SailorSetsuna Featured By Owner Sep 9, 2016  Hobbyist General Artist
Nie ma nowego wyzwania tematycznego? :(
Reply
(2 Replies)
:iconfluffy-m0nster:
fluffy-m0nster Featured By Owner Sep 8, 2016  Hobbyist Writer
Dziękuję za przyjęcie! :3
Reply
(1 Reply)
:iconmajakarpusi:
MajaKarpusi Featured By Owner Aug 8, 2016  Hobbyist Writer
Po pierwsze chciałam podziękować za przyjęcie mnie do grupy, a po drugie za dodanie mojej pracy ;)
Reply
:iconfrostmarcy:
FrostMarcy Featured By Owner Aug 8, 2015
Dzięki za przyjęcie ^^
Reply
(1 Reply)
:iconnoodle1210:
Noodle1210 Featured By Owner Jul 31, 2015
Bardzo dziękuje za przyjęcie~!
Reply
(1 Reply)
Add a Comment: