andrzej1982's avatar
0 Watchers1.8K Page Views0 Deviations
Artist // Student // Digital Art
Badges
My Bio
Jej mąż był gorzki rywalem biuro tłumaczeń Bydgoszcz czeskiego Wacława II , który był królem Polski pomiędzy 1291/05. Życie było niebezpieczne dla Jadwigi i jej rodziny w tym czasie, ona i jej dzieci trójka musiała się ukrywać przez jakiś czas w ciągu 1300 roku W 1305, Wacław II zmarł i został zastąpiony przez swojego syna, Wacława III Czech . Wacław III rządził przez rok, zanim został zamordowany w tajemniczych okolicznościach, więc jego kampania Polsce zakończył. Jego żona, Viola Cieszyna nie urodziła mu dzieci, więc wszystkie jego następcą był Władysław.

W 1318 Władysław rozpoczął kampanię koronacji. Papież, choć początkowo niechętnie, w końcu biuro tłumaczeń Bydgoszcz przyznała jego aprobatę i Władysława i Jadwigi koronacji Króla i Królową Polski na 30 stycznia 1320 w Krakowie ; nowe korony został stworzony dla nowej królowej i to był później używany do korony inne królowe Polski. Czasy nie zawsze dobre dla rodziny królewskiej. Władysław i Jadwiga straciło dwóch najstarszych synów, Stefana i Władysława. Jednak ich radość została przywrócona z narodzinami dwóch więcej dzieci, Kazimierza i Jadwigi.

Koronacja był znak, że pokonał wewnętrznego rozdrobnienia Polski i ponownie zjednoczonej i przywrócone do kraju jako niezależnego królestwa pod jego rządami. Polska teraz potrzebne znajomych za granicą; tak, w 1320, Jadwiga, córka Władysława Elżbieta poślubiła Karola I Węgier , syn Karola Młota Andegaweńskiego i Klementia Habsburga . Ich synem był Ludwik Węgierski .

Jadwigi odgrywała aktywną rolę biuro tłumaczeń Bydgoszcz w polityce w czasie panowania jej męża. Ona przejęła regencji Starym Sączu , gdy jej wnuczka przez Kunigunde, Constance Świdnicy zrezygnował zostać zakonnicą. [2]

Jej mąż zmarł w 1333 mieszkał do 1339 Jadwiga.

Statistics

Page Views1.8K
Deviations0
Watchers0
Watching0
Favourites0
Comments Made0
Comments Received0

Watchers

Keep Your Eye on andrzej1982
Start watching now for all their latest updates, artworks and more.

Watching

andrzej1982 is Not Watching Anyone Yet
The deviants they watch will be displayed here.

Group Admin

andrzej1982 is not a Group Admin yet
Groups they admin or create will appear here

Group Member

andrzej1982 Hasn’t Joined Any Groups yet
Once they’ve joined groups, you’ll see them here.

Badges

Give andrzej1982 Their First Badge!
Everyone loves a Llama...

Comments

No Comments Made Yet
Leave andrzej1982 a comment to get them started!