andrzej1982's avatar

andrzej1982

0 Watchers
2K
Page Views
0 Deviations
andrzej1982 hasn’t added deviations yet
Check back soon!
Deviations are on the horizon
Watch andrzej1982 to be the first to see new deviations.

Collection

Favourites
Collection Coming Soon!
Watch andrzej1982 to be the first to see new deviations.
andrzej1982 Hasn’t Joined Any Groups yet
Once they’ve joined groups, you’ll see them here.
andrzej1982 is not a Group Admin yet
Groups they admin or create will appear here
Artist // Student // Digital Art
Badges
My Bio
Jej mąż był gorzki rywalem biuro tłumaczeń Bydgoszcz czeskiego Wacława II , który był królem Polski pomiędzy 1291/05. Życie było niebezpieczne dla Jadwigi i jej rodziny w tym czasie, ona i jej dzieci trójka musiała się ukrywać przez jakiś czas w ciągu 1300 roku W 1305, Wacław II zmarł i został zastąpiony przez swojego syna, Wacława III Czech . Wacław III rządził przez rok, zanim został zamordowany w tajemniczych okolicznościach, więc jego kampania Polsce zakończył. Jego żona, Viola Cieszyna nie urodziła mu dzieci, więc wszystkie jego następcą był Władysław.

W 1318 Władysław rozpoczął kampanię koronacji. Papież, choć początkowo niechętnie, w końcu biuro tłumaczeń Bydgoszcz przyznała jego aprobatę i Władysława i Jadwigi koronacji Króla i Królową Polski na 30 stycznia 1320 w Krakowie ; nowe korony został stworzony dla nowej królowej i to był później używany do korony inne królowe Polski. Czasy nie zawsze dobre dla rodziny królewskiej. Władysław i Jadwiga straciło dwóch najstarszych synów, Stefana i Władysława. Jednak ich radość została przywrócona z narodzinami dwóch więcej dzieci, Kazimierza i Jadwigi.

Koronacja był znak, że pokonał wewnętrznego rozdrobnienia Polski i ponownie zjednoczonej i przywrócone do kraju jako niezależnego królestwa pod jego rządami. Polska teraz potrzebne znajomych za granicą; tak, w 1320, Jadwiga, córka Władysława Elżbieta poślubiła Karola I Węgier , syn Karola Młota Andegaweńskiego i Klementia Habsburga . Ich synem był Ludwik Węgierski .

Jadwigi odgrywała aktywną rolę biuro tłumaczeń Bydgoszcz w polityce w czasie panowania jej męża. Ona przejęła regencji Starym Sączu , gdy jej wnuczka przez Kunigunde, Constance Świdnicy zrezygnował zostać zakonnicą. [2]

Jej mąż zmarł w 1333 mieszkał do 1339 Jadwiga.

Profile Comments

Join the community to add your comment. Already a deviant? Log In