Shop Forum More Submit  Join Login
About Digital Art / Student Andrzej SlowikMale/Poland Recent Activity
Deviant for 4 Years
Needs Core Membership
Statistics 0 Deviations 0 Comments 1,563 Pageviews
×

Newest Deviations

No deviations yet

Favourites

No Favourites yet.

Watchers

No watchers yet.

Groups

This user is not currently part of any groups.

Activity


Journal

No journal entries yet.

deviantID

andrzej1982's Profile Picture
andrzej1982
Andrzej Slowik
Artist | Student | Digital Art
Poland
Jej mąż był gorzki rywalem biuro tłumaczeń Bydgoszcz czeskiego Wacława II , który był królem Polski pomiędzy 1291/05. Życie było niebezpieczne dla Jadwigi i jej rodziny w tym czasie, ona i jej dzieci trójka musiała się ukrywać przez jakiś czas w ciągu 1300 roku W 1305, Wacław II zmarł i został zastąpiony przez swojego syna, Wacława III Czech . Wacław III rządził przez rok, zanim został zamordowany w tajemniczych okolicznościach, więc jego kampania Polsce zakończył. Jego żona, Viola Cieszyna nie urodziła mu dzieci, więc wszystkie jego następcą był Władysław.

W 1318 Władysław rozpoczął kampanię koronacji. Papież, choć początkowo niechętnie, w końcu biuro tłumaczeń Bydgoszcz przyznała jego aprobatę i Władysława i Jadwigi koronacji Króla i Królową Polski na 30 stycznia 1320 w Krakowie ; nowe korony został stworzony dla nowej królowej i to był później używany do korony inne królowe Polski. Czasy nie zawsze dobre dla rodziny królewskiej. Władysław i Jadwiga straciło dwóch najstarszych synów, Stefana i Władysława. Jednak ich radość została przywrócona z narodzinami dwóch więcej dzieci, Kazimierza i Jadwigi.

Koronacja był znak, że pokonał wewnętrznego rozdrobnienia Polski i ponownie zjednoczonej i przywrócone do kraju jako niezależnego królestwa pod jego rządami. Polska teraz potrzebne znajomych za granicą; tak, w 1320, Jadwiga, córka Władysława Elżbieta poślubiła Karola I Węgier , syn Karola Młota Andegaweńskiego i Klementia Habsburga . Ich synem był Ludwik Węgierski .

Jadwigi odgrywała aktywną rolę biuro tłumaczeń Bydgoszcz w polityce w czasie panowania jej męża. Ona przejęła regencji Starym Sączu , gdy jej wnuczka przez Kunigunde, Constance Świdnicy zrezygnował zostać zakonnicą. [2]

Jej mąż zmarł w 1333 mieszkał do 1339 Jadwiga.

Comments


Add a Comment:
 
No comments have been added yet.